P0

Uostas ir jūra

Nustatytos žvejybos Baltijos jūroje 2024 m. galimybės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-10-24


Liuksemburge vykusioje Europos Sąjungos žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje priimtas politinis susitarimas, kuriuo nustatomos žvejybos galimybės Baltijos jūroje 2024 metais.

Pasiektas svarbus kompromisas: šprotų žvejybos galimybės buvo sumažintos  tik 10 proc. (Europos Komisija šiems ištekliams siūlė 23 proc. mažinimą), o centrinės Baltijos strimelių žvejyba kitąmet mažinama mokslinių rekomendacijų ribose – 43 proc. (palyginti su šių metų galimybėmis).

Šių išteklių neršto apsaugai (kaip papildoma išsaugojimo priemonė) pritaikytas 1 mėnesio pelaginės žvejybos draudimas.  Taip pat nustatytos lašišų pagrindiniame baseine, rytinių ir vakarinių menkių neišvengiamos priegaudos žvejybos  galimybės.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas kategoriškai nesutiko su pradiniu EK siūlymu, pagal kurį siekta uždrausti tikslinę centrinių strimelių žvejybą, o kitų žuvų kvotas ženkliai sumažinti.

Uosto vidus kompas

Jis pabrėžė, kad Baltijos jūros ir jos išteklių būklės neįmanoma pagerinti vien ribojant žvejybos galimybes – žvejai uoliai įgyvendina žvejybos valdymo priemones pagal Bendrąją žuvininkystės politiką, tačiau pastarąjį dešimtmetį vis tiek stebimas sektoriaus nuosmukis.

„Manau, kad pradinis EK siūlymas dėl žvejybos galimybių Baltijos jūroje 2024 m. stokojo nuoseklumo ir mokslinio pagrįstumo. Be to, Baltijos jūros daugiamečio išteklių valdymo plano aiškinimas, kurį Komisija šįkart pasitelkė, kėlė didelių abejonių. Esame įsipareigoję išsaugoti žvejybą Baltijos jūroje ateities kartoms ir išlaikyti gyvybingas pakrančių bendruomenes, todėl EK pasiūlymas mums buvo nepriimtinas. Dabartiniame geopolitiniame kontekste būtina itin rimtai įvertinti galimas neigiamas pasekmes. Kalbu apie poveikį ES apsirūpinimo maistu suverenitetui ir galimybę, kad agresorė rusija gaus naudos iš ES nusistatytų apribojimų“, – sakė žemės ūkio ministras.

EK siūlė uždrausti tikslinę centrinių strimelių žvejybą pagrįsdama savo siūlymą nuoroda į mokslininkų pateiktas tikimybes, kurios yra sumažėjusios dėl pasikeitusių strimelių biomasės ribinių verčių ir, anot ministro, neatsižvelgė į  pagrindinę mokslinę rekomendaciją dėl leidžiamos tikslinės žvejybos su 50 proc. sumažintomis žvejybos kvotomis. EK taip pat nebuvo atlikusi šio pasiūlymo ekonominio ir socialinio poveikio vertinimo.


  2023-10-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt