P0

Politika

Už mero norą dalyti pinigus kultūrai bei sportui – ir kai kurie opozicionieriai

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-10-25


„Skirtingai negu sportininkams, kultūrininkams reikalingas arbitras. Toks arbitras gali būti tiktai meras. Siūlau tą klausimą atiduoti merui ir tegul jis jį išsprendžia”, – dėstė Klaipėdos miesto tarybos opozicijos atstovas, konservatorius Aidas Kaveckis trečiadienį vykusio Finansų ir ekonomikos komiteto posėdžio metu.

Arvydas Vaitkus. Martyno Vainoriaus nuotr.

Šis komitetas pritarė mero Arvydo Vaitkaus norui, kad „sprendimus dėl strateginių kultūros projektų dalinio finansavimo klausimų (prioritetų nustatymo, finansavimo sąlygų nustatymo, lėšų skyrimo kultūros ir meno projektams) priimtų meras“. Tiesa, du kiti opozicijos atstovai – Andrius Dobranskis ir Saulius Budinas – balsavo prieš tokį sprendimą.

Palaikydami mero pageidavimą kontroliuoti ir sporto projektų finansavimą komiteto nariai buvo dar vieningesni, nes A. Kaveckis pasiūlė, kad į mero sudaromą komisiją pinigams skirstyti būtų pakviesta ne mažiau kaip 50 proc. sporto visuomenės atstovų. Toks pasiūlymas nepatiko tik komiteto posėdį vedusiam Andriui Statkevičiui ir Vidui Karoliui – jie balsavo prieš.

„Skaidrumu nekvepia. Finansuojamų projektų turinys, kompetencija liks antroje vietoje. O pirmoje vietoje bus palankumas merui”, – lyg ir apibendrindamas trumpą diskusiją komitete sakė A. Dobranskis.

Žinia, meras A. Vaitkus pateikė miesto Tarybai sprendimo projektą, kuriuo atsisakoma ekspertinio vertinimo paslaugų, o sprendimus dėl strateginių kultūros projektų dalinio finansavimo priiminėtų jis pats. Įkandin kultūros projektų finansavimo pertvarkos uostamiesčio valdžia imasi analogiškų veiksmų ir sporto srityje. Norima atsisakyti ekspertų bei viešųjų pirkimų procedūrų. Taip esą bus sutaupyti 3 tūkstančiai eurų, o kas bus finansuojama savivaldybės biudžeto lėšomis, nuspręs pats vienas Klaipėdos meras pagal savo potvarkiu nustatytas sąlygas.

Galutinius sprendimus šiais klausimais ketvirtadienį turėtų priimti miesto Taryba.


  2023-10-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt