STT pradėjo tyrimą dėl Kretingos rajono tarybos narių išmokų skaidrumo (3)

ELTA
Ignas Dobrovolskas (ELTA)
2023-10-28

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo dar vieną tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo savivaldybės tarybų narių veiklai skirtomis lėšomis – tarnyba domėsis situacija Kretingos rajono savivaldybėje.

Apie pradėtą tyrimą dėl galimai nusikalstamo veikos savo „Facebook“ paskyroje pranešė į STT kreipęsis visuomenininkas Andrius Tapinas.

„Pranešame, kad (…) pradėtas ikiteisminis tyrimas (…), siekiant patikslinti gautą informaciją ir įvertinti, ar 2019-2023 m. kadencijos Kretingos rajono savivaldybės tarybos nariams skiriant išmokas su jų, kaip tarybos narių, veikla susijusioms išlaidoms apmokėti, nebuvo padaryta nusikalstama veika – piktnaudžiavimas, siekiant turtinės kitokios asmeninės naudos“, – nurodoma STT atsakyme A. Tapinui.

A. Tapinas nurodė, kad STT jau pradėjo ikiteisminius tyrimus 15 savivaldybių.

ELTA primena, kad kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo eilė savivaldybių. STT jau anksčiau pradėjo ikiteisminius tyrimus Neringos, Mažeikių, Šilutės, Pagėgių, Šiaulių, Kauno miesto, Kauno rajono, Ignalinos, Jonavos, Vilniaus miesto, Lazdijų, Alytaus rajono, Ukmergės bei Marijampolės savivaldybėse.

Buvusi Kretingos rajono savivaldybės tarybos narė, socialdemokratė Augenija Juknevičienė ataskaitose už tarybos nario veiklos lėšas pateikė 158 čekius su skirtingais nuolaidų kortelių duomenimis, rodė visuomenininko Andriaus Tapino iniciatyvos „Skaidrinam“ tyrimas.

Skelbiama, kad socialdemokratė visas savo kanceliarines išlaidas paskyrė kurui ir pateikė čekius iš vienos Vytauto g. esančios degalinės „Viada“. Nurodoma, kad čia ji pylėsi degalus kelis kartus per dieną.

Visgi, pastebima, kad dalis vardinių čekių su 54 skirtingomis nuolaidų kortelėmis – aptarnauti to paties kasininko.

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

Žymos: | | | | | |

Komentarai (3):

Atsakymai į “STT pradėjo tyrimą dėl Kretingos rajono tarybos narių išmokų skaidrumo”: 3

  1. Anonimas parašė:

    Čia kaip toje dainoje : .”… Landsbergis vagis, vagių ir vyriausybė..”. Čekučių skandalas parodė kokio lygio turime ir renkamės politikus.

  2. Danutė parašė:

    Tegul gražina kaip skaistė pavogiau bet gražinu ir jau esu švarus aš nepateisinu bet kodėl taikomi dvigubi standartai ji turėjo atsistadidintį juk konservai tokie skaidrus kaip krikštolai tapinai pasidomėk visais

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Prokurorai reiškia ieškinį dar vienam Šilutės tarybos nariui

Prokurorai kreipėsi į Tauragės apylinkės teismą su civiliniu ieškiniu dėl daugiau negu 20 tūkst. eurų, esą nepagrįstai išmokėtų Šilutės rajono ...
2024-06-18
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Savivaldybė sudarė milijoninį vidaus sandorį su „Klaipėdos paslaugomis“

Uostamiesčio savivaldybė sudarė 1,2 mln. eurų vertės vidaus sandorį su savo kontroliuojama bendrove „Klaipėdos paslaugos“ dėl uostamiesčio viešųjų erdvių, gatvių ...
2024-06-12
Skaityti daugiau

Regionas

Prokuratūra pateikė ieškinius dar dviem Kretingos politikams

Prokuratūra pranešė, kad teismui pateikė civilinius ieškinius, kuriais prašoma iš buvusio Kretingos rajono savivaldybės tarybos nario Virginijaus Domarko ir dabartinio ...
2024-05-23
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This