P0

Transportas

Klaipėdoje vėl norima atkurti žaliąsias rodykles (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-10-30


Klaipėdoje siekiant sumažinti spūstis miesto gatvėse situacijai stebėti ir fiksuoti pasitelkiami dronai. Eismo srautai dronais fiksuojami piko valandomis – tiek rytinio gyventojų judėjimo į darbą ar švietimo įstaigas metu, tiek vakare, po darbų grįžtant namo. Dronais jau filmuoti bei fotografuoti eismo srautai ties naująja Baltijos pr. estakada, taip pat – Liepų gatvėje. Netrukus numatomas eismo srautų fiksavimas Minijos gatvėje.

Palmiros Mart nuotr.

Pranešime spaudai teigiama, esą pailginus žalio šviesoforo signalo veikimo trukmę, rytinio ir vakarinio piko metu, sklandžiau vyksta eismas Liepų gatve, taip pat nuolat stebimas ir koreguojamas šviesoforų sistemų darbas kituose ruožuose, kur veikia vadinamoji „žalia banga“. Pavyzdžiui, Minijos-Pilies-Naujosios Uosto gatvių ruože šviesoforų ciklai sureguliuoti taip, kad rytinio piko metu sklandžiai būtų galima judėti iš pietinės į šiaurinę miesto dalį, o vakarinio piko metu – priešinga kryptimi.

„Akivaizdu, kad vienos stebuklingos priemonės nėra, tačiau žiūrint į miestą kompleksiškai, įsigilinant į gatvėse kylančių spūsčių priežastis, palengvinti situaciją galime jau dabar. Perspektyvoje turime planuoti išmanių eismo valdymo sistemų plėtrą bei nebeleisti chaotiško miesto vystymosi, kai leidžiant statybas, apie reikalingą transporto infrastruktūrą nepagalvojama“, – pranešime cituojamas miesto meras Arvydas Vaitkus.

Jame taip pat informuojama, jog imtasi iniciatyvos sankryžose atstatyti daugiau žaliųjų rodyklių. Transporto specialistams pavesta per artimiausią mėnesį atlikti papildomą analizę ir pateikti vertinimui sankryžas, kuriose būtų tikslinga įrengti žaliąsias rodykles.

Ar galima įrengti tokias rodykles, leidžiančias sukti į dešinę nelaukiant žalio šviesoforo signalo, galutinį sprendimą priima Susisiekimo ministerijai pavaldi viešoji įstaiga Transporto kompetencijų agentūra, teigiama pranešime.


  2023-10-30

  3 komentarai “Klaipėdoje vėl norima atkurti žaliąsias rodykles”

  1. AvatarRomas (IP: 78.62.18.53)

   Jeigu meras davė nurodymą, kodėl nevykdo? Kuo skubiau reikia,mažiau variklis dirba prie šviesoforo, ir Tilžės g prie geležinkelio nuimti privaloma sustojimą,kalneliai yra greitis mažas,

  2. AvatarKuo greičiau kur galima grąžinkite rodykles. Jos pažanga (IP: 86.100.91.176)

   Pageidauti ,nes tai tikra buvo pažanga, kuo Lietuva gelėjo didžiuotis. deja, Kauno “specialistai”, tai pasiūlė naikinti. O Kaunas tikrai eismo tobulumu nepasižymi. Klaipėdoje viskas buvo anksčiau geriau ir aiškiau sutvarkyta.

  3. AvatarAnonimas (IP: 86.100.73.43)

   Dugnas gonna dugn.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt