P0

Regionas, Svarbu

„Naujoji Kalotė“ teršė aplinką neišvalytomis nuotekomis (14)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2023-10-30


Beveik pusšimtį narių turinti gyvenamųjų namų savininkų bendrija „Naujoji Kalotė“ teršė aplinką tinkamai neišvalytomis nuotekomis ir už tai sulaukė finansinės aplinkosaugininkų sankcijos.

Visgi pirmos instancijos teismas pasigailėjo teršėjų, jau prisijungusių prie centralizuotų nuotekų tinklų, ir paskirtą sankciją sumažino perpus.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Šių metų gegužės pabaigoje aplinkosaugininkai atliko neplaninį bendrijos nuotekų valymo įrenginių patikrinimą ir paėmė į melioracijos kanalą išleidžiamų nuotekų mėginius. Gavus laboratorinių tyrimų rezultatus buvo nustatyta, kad iš bendrijos valymo įrenginio išleistuvo į melioracijos kanalą išleidžiamų buitinių nuotekų užterštumas viršijo didžiausias leistinas koncentracijas. Už tai Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) jai paskyrė 5000 eurų dydžio sankciją bei buvo duotas privalomasis nurodymas nustatytiems trūkumams pašalinti.

Tada jau bendrija kreipėsi į Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmus prašydama sumažinti sankciją iki minimalios. Savo skunde bendrija tvirtino, kad neturi sukaupusi lėšų baudai sumokėti, o jei reikės jas papildomai surinkti iš gyventojų, tai esą būtų didelė našta, nes bendrija neva moka didelius mokesčius už elektrą ir kitas paslaugas. Anot bendrijos, pažeidimai nebuvo tyčiniai ar dėl aplaidaus neveikimo.

Nors dar 2019 m. į bendrijos teritoriją buvo atvesti AB „Klaipėdos vanduo“ vandens ir nuotekų vamzdynai, esą prisijungimas užtruko dėl biurokratinių procedūrų, pandemijos – tai buvo padaryta tik šių metų liepą.

AAD su tokiu skundu nesutiko ir paaiškino, kad jau ir taip bendrijai buvo skirta minimali ekonominė sankcija.

Visgi bylą išnagrinėjusi kolegija, kurią sudarė teisėjai Eglė Kiaurakytė, Romanas Klišauskas ir Aušrelė Mažrimienė, konstatavo, kad yra pagrindas sumažinti ir minimalią baudą.

Teismas atsižvelgė į tai, kad bendrija buvo pateikusi banko sąskaitos išrašą, iš kurio matyti, kad ji disponavo  2 734,57 Eur. Be to, AAD pareigūnai spalio pradžioje atlikto patikrinimo metu nustatė, jog bendrija jau prisijungė prie AB „Klaipėdos vanduo“ centralizuotų nuotekų surinkimo tinklų.

„Įvertinus tai, kad pareiškėja pašalino aplinkai daromą žalą, atsižvelgiant į pareiškėjos sunkią finansinę padėtį bei į tai, kad paskirta bauda palies bendrijos fizinių asmenų turtinius interesus, teisėjų kolegija daro išvadą, jog įstatymo numatytos ekonominio poveikio priemonės tikslui pasiekti nagrinėjamu atveju pakanka mažesnės ekonominės sankcijos, todėl tikslinga sumažinti sankcijoje numatytą baudos minimumą“, – rašoma teismo sprendime.

Kolegija nusprendė, kad bendrijai už padarytą pažeidimą bus adekvati ir 2 500 Eur dydžio bauda.

Toks sprendimas dar gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.


  2023-10-30

  14 komentarai “„Naujoji Kalotė“ teršė aplinką neišvalytomis nuotekomis”

  1. AvatarEvaldas (IP: 78.58.48.220)

   Turėtų būti pervardinta į Naujoji Grigeo. Arba Naujoji Apsišikėliai

  2. AvatarVienisas (IP: 90.131.37.218)

   Itraukiu aplinkosauga prie neigaliu instituciju.

  3. AvatarHmm (IP: 188.69.31.179)

   Arba man su teksto suvokimu yra visai blogai, arba šiame tekste tikrai apie tai nieko neparašyta. Klausimas: ar aplinkosaugininkai paskaičiavo žalą gamtai ir pareikalavo ją atlyginti? Jeigu ne, tai kodėl?

   • AvatarMartynas Vainorius (IP: 78.61.50.37)

    Tiksli formuluotė teismo sprendime yra tokia: 2023 m. birželio 22 d. Nutarimu už pažeidimą, numatytą
    AAĮ 55 straipsnio 3 dalyje, pareiškėjai paskirta ekonominė sankcija – 5 000, 00 Eur, už pažeidimą,
    numatytą AAĮ 63 straipsnio 1 dalyje, paskirta ekonominė sankcija – 150,00 Eur, vadovaujantis AAĮ 51
    straipsnio 6 dalimi, galutinė ekonominė sankcija paskirta 5 000,00 Eur.

   • AvatarAnonimas (IP: 188.69.31.179)

    Martynai, ačiū už informaciją.

   • AvatarHmm (IP: 188.69.31.179)

    Martynai, bet apie žalą gamtai nieko. Gal paklausk aplinkosaugininkų.

  4. AvatarKokia reklama (IP: 90.135.35.244)

   MAŽOSIOS KALOTĖS NAMAI – KOMFORTĄ VERTINANTIEMS MIESTIEČIAMS 2018-11-26 Klaipeda.diena

   • AvatarKalotė (IP: 188.69.59.87)

    Ne Mažosios Kalotės, o Naujosios Kalotės gyventojai teršė…

  5. AvatarVladas (IP: 84.15.249.7)

   Dar vienas ,korupcija kvepiantis, židinys.M. Vainoriaus nuopelnas ,kad galima tai sužinoti…. Jei neapsirinku, Kalotėje yra pakankamai prabangių , Klaipėdai žinomų buvusių valdininkų ir pn namų.Jie visi yra Dangės upės baseino teritorijoje,. Tai reiškia, kad nevalytos nuotekos gali į D.upę patekti ir visokius “melioracijos”, lietaus nuotekų grioviais …ES skyrė milžiniškus pinigus ,kad iki 2015 m (taip) Lietuva nutrauktų upių teršimą ir namų buitinėmis nuotekomis leistų į centralizuotus tinklus. Lietuva vėlavo tai padaryti . ‘Kl. vanduo: tai Kalotėje atliko.jau 2019 m. Kokia gėda, kokia tos “Naujoji Kalotė”: namų savininkų moralė? Jie padarė NUSIKALTIMĄ -teršė upę ir tylėjo melavo… Įdomiausia, kad jau beveik prie kiekvieno namo i yra central. vamzdynas ir reikėjo tik prisijungti, ir dar ne viskas. Kl. savivaldybė yra paskelbusi apmokėti pusę išlaidų, ne daugiau 1000 E. Nemažai pasinaudojo. Kalti yra – KL, savivaldybė su savo galinga “Kl. vanduo” . Ir AA Klaipėdos inspekcija….
   Tai panašu į GRIGEO ekocidą orieš marias., o šie niekingi Kalotės gyventojai ekocidu prieš Dangės upę. Todėl ji iki šiol dvokia, vandens “žydėjimas” sumažino žuvų, pakrančių paukščių, maudytis negalima.Net trukdė elektriniams vandens autobusams vežioti gyventojus….

   • AvatarLiberalus cinizmas ... (IP: 90.135.35.244)

    jų valdymo metu vyko klaipėdiečių ” proveržis ” gyventi regione . Klaipėdiečiai buvo palikti ” grigėjams ” .

   • AvatarPajūrio žmogus (IP: 78.57.192.7)

    Būtent..Labai mažai turi banke bendrai ..o jei atskirai? Kodel miesto upe turi kenteti ir žuvys nuodytis? Man patinka žvejot tai kur važiuoti jei čia pavojinga

  6. AvatarBendrija įregistruota (IP: 90.135.35.244)

   Gyvenamųjų namų savininkų bendrija “Naujoji Kalotė” Įregistruotas 2007-07-16 . Tiek metų teršė ? Jooo…Sakyčiau laaaaabai liberaliai aplinkosaugininkai dirbo …

   • Avatartrala (IP: 84.15.184.74)

    Naujoji Kalotė yra valstiečių valdomo rajono atsakomybė.

   • AvatarLiberali vargeta ? (IP: 90.135.35.244)

    Klaipėdos vanduo “rūpinasi ” ir regionu .

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI
  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt