P0

Kriminalai ir nelaimės

Apie automobilio pagrobimą melagingai pranešęs klaipėdietis laukia teismo verdikto

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-10-31


Klaipėdos apylinkės prokuratūra kreipėsi į teismą, prašydama pripažinti 30-metį klaipėdietį kaltu dėl melagingo pareiškimo apie nebūtą nusikaltimą. Vyrui prašoma skirti laisvės apribojimo bausmę, rašoma prokuratūros pranešime spaudai.

Rugsėjo 30-ąją, apie 22 val., Klaipėdos miesto policijos komisariato pareigūnai gavo pranešimą apie į griovį įvažiavusį automobilį. Nurodytu adresu atvykę pareigūnai rado nuo važiuojamosios kelio dalies nuvažiavusį „Volkswagen Polo“ automobilį. Įvykio vietoje jokių asmenų nebuvo, o apie jų išskubėjimą bylojo ant žemės šalia automobilio paliktas vyriškas juodos spalvos sportinis batas. Nepavykus susisiekti su nustatytu transporto priemonės šeimininku, mašina buvo nuvežta.

Po keleto valandų į policijos komisariatą kreipėsi pats minėtos transporto priemonės savininkas ir nurodė, kad jo „Volkswagen Polo“ automobilį, panaudodami smurtą, pagrobė trys nepažįstami asmenys. Patikrinus vyro girtumą, jam nustatytas lengvas neblaivumo laipsnis. Pareigūnams pro akis taip pat nepraslydo ir tai, kad pareiškėjas avėjo skirtingus batus. Šią aplinkybę vyras tąkart paaiškino, jog batą pametė per apiplėšimo metu vykusias grumtynes.

Surinkti įrodymai, liudytojų parodymai bei aplinkybė, kad asmens batas buvo rastas ne jo nurodytoje užpuolimo vietoje, o prie nuvažiavusio nuo kelio automobilio, leido įtarti, kad klaipėdietis pats vairavo automobilį, sukėlė eismo įvykį ir pabėgo iš įvykio vietos.

Papildomos apklausos metu vyras pripažino, kad melagingai pranešė apie tariamai jo atžvilgiu įvykdytą nusikaltimą ir apie tai duodamas parodymus, mėgino išvengti atsakomybės dėl vairavimo išgėrus. Klaipėdietis kaltę pripažino ir nuoširdžiai gailėjosi, todėl teismo prašoma jam skirti 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant dalyvauti elgesio pataisos programoje bei visą bausmės laikotarpį uždraudžiant vartoti psichiką veikiančias medžiagas.


  2023-10-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt