P0

Mums rašo

STEAM savaitė Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijoje

Atvira Klaipėda

Modesta Barakauskaitė
2023-10-31


Spalio 23-27 dienomis Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijoje buvo organizuojama STEAM savaitė. Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos mokytojai planavo ir organizavo pamokas A ir B klasių mokiniams tema ,,Pagauk žuvį“.

Džiugino pradinių klasių mokinių veiklos, kurios išsiskyrė ne tik įvairiapusiškumu, bet ir praktiniu pritaikomumu kasdieniame gyvenime. Mokiniai atliko įvairius tyrimus, gautą informaciją sistemino diagramomis, teikė išvadas. Vieni turguje aiškinosi, kokiomis žuvimis yra prekiaujama, kokia jų kaina, didžiausia ir mažiausia pasiūla. Kiti rinko informaciją apie žuvies vartojimo naudą žmogui, senovės medicinoje naudotas žuvis, sveikos gyvensenos koncepcijas ir žuvies produktų, papildų vartojimą, vitaminų ir mikroelementų kiekį juose. Taip pat atliko ir laboratorinį tyrimą rinkdami medžiagą apie nitratų ir nitritų kiekį vandenyje. Dalis  mokinių keliavo ir prekybos centrą, ėmė interviu apie perkamiausias žuvis.

Tyrinėdami žuvies sandarą, naudodami įvairias piešimo technikas, ne tik piešė, bet ir kūrė informacines knygeles, plakatus, teikė rastą informaciją apie Lietuvoje gyvenančias žuvis, jų paplitimą. Susipažino ir su retomis žuvų rūšimis, įgytas žinias siejo su jūrų, vandenynų tarša ir poveikiu žuvų populiacijai, samprotavo apie tvarumą, aiškinosi darnaus vystymosi tikslus. Taip pat keliavo prie pasirinkto vandens telkinio, atliko vizualinę vandens ir aplinkos analizę, teikė išvadas apie vandens kokybę.

Mažieji ne tik skaitė įvairaus tipo tekstus apie žuvis, žiūrėjo ir mokomuosius, informacinius filmukus apie žuvis, žvejybą, žuvininkystės pramone Baltijos jūroje. Aiškinosi, kokiose jūrose ar vandenynuose pagaunamos žuvys, kurios atsiduria mūsų prekybos centruose  ir ant mūsų pietų stalo. Jaukindamiesi žuvų pavadinimus, kūrė matematinius uždavinius, teikė sprendimus, taip pat pamėgino pažaisti judriuosius žaidimus, kurių pavadinime yra žodis ,,žuvis“.

Vyresnieji mokyklos mokiniai technologijų pamokų metu pažino konstrukcinių medžiagų savybes, iš medienos gamino žuvį, aptarė ekologinę jūrų ir vandenynų padėtį, teikė patarimus, kurie galėtų skatinti žmones tausoti jūras, vandenynus, atsakingai vartoti plastiko gaminius.
Matematikos pamokų metu, prisiminę, kokios yra plokščiosios geometrinės figūros, jas braižė, karpė, dekoravo ir kūrė įvairių formų žuvis. O per dailės pamokas piešė pasirinktą Baltijos jūroje gyvenančią žuvį, stengėsi kuo realistiškiau perteikti jos formą ir spalvą. Aiškinosi, kaip gyvenamoji vieta daro įtaką žuvies formai ir spalvai.

Informatikos pamokų metu, naudojant įvairias programas ir informacinius šaltinius, kūrė plakatus ir iliustracijas apie jūros taršą ir jos įtaką žuvų populiacijai. Taip pat naudodamiesi dirbtiniu intelektu generavo eilėraštį, kūrė internetinės svetainės projektą.

Visgi, tokiomis prasmingomis, įdomiomis veiklomis nebuvo apsiribota. Tradiciškai, viena diena buvo paskirta pamokoms kitaip. Spalio 25 dieną visų klasių mokiniai STEAM veiklas turėjo įvairiose išvykose ir edukacijose. Veiklų metu mokiniai ,,gaudė“ įvairiausias pažinimo žuvis, mokėsi, tyrinėjo.

Dalis mokinių Lietuvos verslo kolegijoje klausėsi paskaitos apie verslo kūrimą, turėjo galimybę pristatyti savo verslo idėjas, praplėsti žinias apie problemų sprendimo būdus. Į Jūrų muziejaus delfinariumo edukaciją išvykę mokiniai ėmėsi ieškoti jūrų ir vandenynų taršos problemų sprendimo būdų. Į paiešką kvietė gyvūnai provokuojančiais pavadinimais – Menkė Celofanus, Ruonis Padangarus ir kt. Klaipėdos parodų rūmuose vykusioje ,,Fluxus dėžutė“ edukacijoje mokiniai kūrė eksperimentus ir alternatyvias Fluxus dėžutes, o Klaipėdos turizmo mokyklą aplankę mokiniai turėjo galimybę susipažinti su barmeno-padavėjo profesija.

Išvykos į Melnragę metu mokiniai rinko šiukšles, jas rūšiavo ir skaičiavo aiškindamiesi, ką žmonės išmeta daugiausiai. Į Kretingą išsiruošę mokiniai mokėsi savarankiškai keliauti priemiestiniais, tarpmiestiniais autobusais, traukiniu, naudotis navigacijos programėlėmis, gerino savarankiškumo įgūdžius.

Patirtinio, eksperimentinio ir probleminio ugdymo koncepcija grindžiamos veiklos skatino mokinius įsitraukti į tikrovės reiškinių pažinimo, pritaikymo, probleminių klausimų sprendimo ir rezultatų pristatymo ugdomąsias veiklas. Tema ,,Pagauk žuvį“ buvo atskleista ir įgyvendinta tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasmėmis.


  2023-10-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt