STEAM savaitė Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijoje

Mums rašo
Modesta Barakauskaitė
2023-10-31

Spalio 23-27 dienomis Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijoje buvo organizuojama STEAM savaitė. Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos mokytojai planavo ir organizavo pamokas A ir B klasių mokiniams tema ,,Pagauk žuvį“.

Džiugino pradinių klasių mokinių veiklos, kurios išsiskyrė ne tik įvairiapusiškumu, bet ir praktiniu pritaikomumu kasdieniame gyvenime. Mokiniai atliko įvairius tyrimus, gautą informaciją sistemino diagramomis, teikė išvadas. Vieni turguje aiškinosi, kokiomis žuvimis yra prekiaujama, kokia jų kaina, didžiausia ir mažiausia pasiūla. Kiti rinko informaciją apie žuvies vartojimo naudą žmogui, senovės medicinoje naudotas žuvis, sveikos gyvensenos koncepcijas ir žuvies produktų, papildų vartojimą, vitaminų ir mikroelementų kiekį juose. Taip pat atliko ir laboratorinį tyrimą rinkdami medžiagą apie nitratų ir nitritų kiekį vandenyje. Dalis  mokinių keliavo ir prekybos centrą, ėmė interviu apie perkamiausias žuvis.

Tyrinėdami žuvies sandarą, naudodami įvairias piešimo technikas, ne tik piešė, bet ir kūrė informacines knygeles, plakatus, teikė rastą informaciją apie Lietuvoje gyvenančias žuvis, jų paplitimą. Susipažino ir su retomis žuvų rūšimis, įgytas žinias siejo su jūrų, vandenynų tarša ir poveikiu žuvų populiacijai, samprotavo apie tvarumą, aiškinosi darnaus vystymosi tikslus. Taip pat keliavo prie pasirinkto vandens telkinio, atliko vizualinę vandens ir aplinkos analizę, teikė išvadas apie vandens kokybę.

Mažieji ne tik skaitė įvairaus tipo tekstus apie žuvis, žiūrėjo ir mokomuosius, informacinius filmukus apie žuvis, žvejybą, žuvininkystės pramone Baltijos jūroje. Aiškinosi, kokiose jūrose ar vandenynuose pagaunamos žuvys, kurios atsiduria mūsų prekybos centruose  ir ant mūsų pietų stalo. Jaukindamiesi žuvų pavadinimus, kūrė matematinius uždavinius, teikė sprendimus, taip pat pamėgino pažaisti judriuosius žaidimus, kurių pavadinime yra žodis ,,žuvis“.

Vyresnieji mokyklos mokiniai technologijų pamokų metu pažino konstrukcinių medžiagų savybes, iš medienos gamino žuvį, aptarė ekologinę jūrų ir vandenynų padėtį, teikė patarimus, kurie galėtų skatinti žmones tausoti jūras, vandenynus, atsakingai vartoti plastiko gaminius.
Matematikos pamokų metu, prisiminę, kokios yra plokščiosios geometrinės figūros, jas braižė, karpė, dekoravo ir kūrė įvairių formų žuvis. O per dailės pamokas piešė pasirinktą Baltijos jūroje gyvenančią žuvį, stengėsi kuo realistiškiau perteikti jos formą ir spalvą. Aiškinosi, kaip gyvenamoji vieta daro įtaką žuvies formai ir spalvai.

Informatikos pamokų metu, naudojant įvairias programas ir informacinius šaltinius, kūrė plakatus ir iliustracijas apie jūros taršą ir jos įtaką žuvų populiacijai. Taip pat naudodamiesi dirbtiniu intelektu generavo eilėraštį, kūrė internetinės svetainės projektą.

Visgi, tokiomis prasmingomis, įdomiomis veiklomis nebuvo apsiribota. Tradiciškai, viena diena buvo paskirta pamokoms kitaip. Spalio 25 dieną visų klasių mokiniai STEAM veiklas turėjo įvairiose išvykose ir edukacijose. Veiklų metu mokiniai ,,gaudė“ įvairiausias pažinimo žuvis, mokėsi, tyrinėjo.

Dalis mokinių Lietuvos verslo kolegijoje klausėsi paskaitos apie verslo kūrimą, turėjo galimybę pristatyti savo verslo idėjas, praplėsti žinias apie problemų sprendimo būdus. Į Jūrų muziejaus delfinariumo edukaciją išvykę mokiniai ėmėsi ieškoti jūrų ir vandenynų taršos problemų sprendimo būdų. Į paiešką kvietė gyvūnai provokuojančiais pavadinimais – Menkė Celofanus, Ruonis Padangarus ir kt. Klaipėdos parodų rūmuose vykusioje ,,Fluxus dėžutė“ edukacijoje mokiniai kūrė eksperimentus ir alternatyvias Fluxus dėžutes, o Klaipėdos turizmo mokyklą aplankę mokiniai turėjo galimybę susipažinti su barmeno-padavėjo profesija.

Išvykos į Melnragę metu mokiniai rinko šiukšles, jas rūšiavo ir skaičiavo aiškindamiesi, ką žmonės išmeta daugiausiai. Į Kretingą išsiruošę mokiniai mokėsi savarankiškai keliauti priemiestiniais, tarpmiestiniais autobusais, traukiniu, naudotis navigacijos programėlėmis, gerino savarankiškumo įgūdžius.

Patirtinio, eksperimentinio ir probleminio ugdymo koncepcija grindžiamos veiklos skatino mokinius įsitraukti į tikrovės reiškinių pažinimo, pritaikymo, probleminių klausimų sprendimo ir rezultatų pristatymo ugdomąsias veiklas. Tema ,,Pagauk žuvį“ buvo atskleista ir įgyvendinta tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasmėmis.

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mums rašo

Moksleiviai originaliai paminėjo inžinerijos savaitę

Kovo mėnesį tradiciškai Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijoje yra organizuojama inžinerijos savaitė, kurią vainikuoja išvykų ir edukacijų diena.  1-8 klasių mokiniai ...
2024-03-19
Skaityti daugiau

Mums rašo

Konferencija ,,Švietimo pokyčiai – kelių į mokinio sėkmę beieškant“"

Švietimo pokyčiai – nuolatinis iššūkis švietimo bendruomenėms, reikalaujantis pastangų, naujų įžvalgų, susitelkimo bei glaudaus bendradarbiavimo tarp visų švietimo sistemos grandžių. ...
2023-12-12
Skaityti daugiau

Švietimas

Per trejus metus atnaujins devynių mokyklų ir darželių kiemus

Klaipėdoje rengiamasi atnaujinti kai kurių ugdymo įstaigų kiemus, taip pat šalia mokyklų ir darželių įrengti laikino sustojimo vietas bei parengti ...
2023-09-18
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This