Koliažinė opera „Mažvydas” atvyksta į Klaipėdą (1)

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-11-01

Žiūrovų prašymu į didžiąsias scenas sugrįžta abejingų nepalikusi, sėkmingą įvertinimą pelniusi „Mažvydo“ drama pagal Just. Marcinkevičių. Naujausiam turui po Lietuvą vėl susiburia išskirtinė kūrybinė grupė bei žiūrovų pamilti aktoriai ir atlikėjai Vladas Bagdonas, Giedrius Arbačiauskas, Monika Marija, Mantas Jankavičius, Jovita Vaškevičiūtė, Rokas Laureckis, Rokas Spalinskas, Joana Gedmintaitė, Dovilė Kazonaitė ir kiti žinomi veidai.

Žiūrovų pamėgta muzikinė drama bus rodoma gruodžio 1 d. 19 val. Klaipėdos žvejų rūmuose.

Tai vienas iš bandymų prisiliesti prie klasikos, atveriant ją ir paverčiant sava, suprantama ir artima kuo didesniam žiūrovų ratui. Koliažinis žanras klasikinės operos pagrindu vienija įvairius muzikos stilius, todėl „Mažvydas” sujungė tautinių ir simfoninio orkestro styginių instrumentų, varinių pučiamųjų ir elektroninės muzikos skambesį, kino filmams būdingą muziką ir populiariosios muzikos stilių. Muzikinė drama primins tai, kas svarbu kiekvienam – apie žmogiškumą, meilę ir ištikimybę, kovą už gyvenimą bei prasmę, tenkamus priimti sudėtingiausius sprendimus.

Ansamblio „Lietuva“ projektas jau ketvirtus metus sulaukia anšlaginio žiūrovų dėmesio – po spektaklių dalinamasi teigiamais įspūdžiais ir padėkomis, į pasirodymus keliaujama net po keletą kartų, o tie, kas neturėjo progos išvysti „Mažvydo“, ragina vėl kartoti didžiuosius šalies turus.

„Kaip tikimės vėl paliesti žiūrovų širdis? Visos komandos sąžiningu darbu. Čia svarbi emocija, žodis ir to žodžio gylis. Mažvydo tema yra lietuvių prigimtiniai dalykai, amžina tremties tema. Tai įkvepia tikėjimo, kad ir vieno žmogaus padaryti darbai nulemia visos tautos egzistencinę ateitį. Mūsų tautoje yra personalijų ir kūrėjų, kurie verti pasaulinės auditorijos dėmesio“, – pranešime pažymi koliažinės operos režisierius Kęstutis Stasys Jakštas.

Unikalus muzikinis spektaklis „Mažvydas“, jungiantis istoriją ir poeziją, realius faktus ir kūrybos laisvę, pasakoja apie pirmosios lietuviškos knygos – „Katekizmo“ – autorių Martyną Mažvydą, jo dramatišką ir sudėtingą gyvenimą, iššūkius ir realybę XVI amžiuje, didelių politinių ir religinių permainų fone.

INFORMACIJA

Atlikėjai: valstybinis ansamblis „Lietuva“, solistai: Mažvydas – Vladas Bagdonas / Giedrius Arbačiauskas, Mažvydo mylimoji Marija – Monika Marija / Dovilė Kazonaitė, Mažvydo sūnus Kasparas – Mantas Jankavičius / Rokas Spalinskas, Mažvydo posūnis Kristupas – Rokas Laureckis, Mažvydo žmona Benigna – Jovita Vaškevičiūtė / Joana Gedmintaitė, liuteronų kunigas, Mažvydo pusbrolis Vilentas – Saulius Vasiliauskis, vienuolis-inkvizitorius – Martynas Žukauskas.

Kūrybinė grupė: režisierius – Kęstutis Stasys Jakštas, libreto ir scenarijaus autorius – Arnas Ališauskas, kompozitorius – Jonas Jurkūnas, scenografas – Gintaras Makarevičius, kostiumų dailininkė – Olga Filatova-Kontrimienė, choreografė – Aušra Krasauskaitė, projekcijų dailininkas – Rimas Sakalauskas, šviesų dailininkas – Audrius Jankauskas.

Bilietai ir renginio nuoroda – čia.

Žymos: | | | | | | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Koliažinė opera „Mažvydas” atvyksta į Klaipėdą” komentarų : 1

  1. Nepagarba parašė:

    O kas kompozitorius (-iai) taip ir neparašo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Istorijų opera „Klaipėda" skambės Tauragėje ir Šilutėje

Vienas naujausių Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektaklių – mažasis spektaklis istorijų opera „Klaipėda“ išvyksta gastrolių: kovo 7 d. 18 val. ...
2024-01-26
Skaityti daugiau

Mums rašo

Opera ,,Klaipėda" - nevienadienis kūrinys

Opera ,,Klaipėda”, skirta Klaipėdos suliejimo su Lietuva šimtmečiui, įvyko. Ir pavyko. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro būsimasis pastatymas intrigavo jau nuo ...
2023-08-07
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Kultūra

Opera „Klaipėda“ - bandymas pažvelgti į 1923-ųjų įvykius tarsi į legendą

III Tarptautinio Klaipėdos festivalio metu penktadienio vakarą Pauliaus Lindenau elinge pristatyta daugiau nei dvejus metus kurta istorijų opera „Klaipėda“, dedikuota ...
2023-08-05
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This