P0

Kultūra

Vyks rašytojo Roko Flick atminimo vakaras

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-01


Lapkričio 8 d. 17.30 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) vyks Roko Flick (1936–2023) atminimo vakaras.

Prisiminimais dalinsis Dalia Greičiutė, Nijolė Kepenienė, Romas Klimavičius, Algis Kuklys, Lilija Petraitienė, Jovita Saulėnienė. Klasikinės muzikos kūrinius atliks ansamblis „Oboe con Archi“.

Rokas Flick – ekonomistas, habilituotas socialinių mokslų daktaras, rašytojas gimė Veisiejuose, Lazdijų rajone, vaikystę praleido Šilutėje, kur baigė vidurinę mokyklą ir išvyko studijuoti į Vilnių. Vilniaus universitete mokėsi archeologijos, o vėliau pramonės ekonomikos.

Persikėlęs gyventi į Pamario kraštą, 1995 m. Rokas Flick tvirtu žingsniu įžengė į literatūros pasaulį. Nuo 2014-ųjų metų priklausė Lietuvos rašytojų sąjungai, jo knygos sulaukė didelio susidomėjimo ir populiarumo. Kadangi rašytojo mama – vokietė, kilusi iš Prūsijos, todėl Rokas Flick save laikė Lietuvos vokiečiu ir itin domisi Klaipėdos kraštu bei jo istorija. Šios temos atsispindi ir jo kūryboje.

2012 m. tarptautinio literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…“ konkurse už romanus „Šiaurės Sachara“ ir „Paskutinis traukinys“ rašytojui įteikta prozos nominacija, o 2015 m. – Ievos Simonaitytės premija už romaną „Emma, pastoriaus duktė“. 2022 m. už pastarųjų dešimties metų kūrinius Prūsų Lietuvos tematika rašytojas pelnė Klaipėdos Šv. Jono bažnyčios atstatymo fondo ir kultūrinės atminties premiją „Prūsija“.

R. Flick išleido šias knygas: „Mitingų metas sudrebinęs Lietuvą: ištraukos iš dienoraščio“ (2005), istorinę dramą „Ištiesk pagalbos ranką man” (2008), autobiografinę apybraižą „Atrastoji žemė“ (2008, 2018), „Šiaurės Sachara: romanas apie pamirštąją Kuršių Neriją“ (2010, 2015), romanus „Paskutinis traukinys“ (2012, 2014) ,„Emma, pastoriaus duktė“ (2014, 2015), „Pradingę klajojančiam smėlyje“ (2016), „Išlikę karo verpetuose“ (2018), „Turtų voratinklyje“ (2020) bei biografinį romaną „Kur upė Šyša teka“ (2022). Taip pat parašė scenarijų video spektakliui „Karalienė Morta“ (rež. A. Armonas, R. Pletkauskas, 2013).


  Kultūros straipsnių vidus

  2023-11-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt