P0

Uostas ir jūra

Klaipėdos uostas siekia glaudesnių ryšių su Singapūru

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-04


Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija praneša, kad jos vadovas Algis Latakas su uostu supažindino Lietuvos ambasadorių Singapūre Darių Gaidį. Buvo aptartas ir tolimesnis kryptingas dvišalis bendradarbiavimas.

„Lietuvos dvišalio bendradarbiavimo su Singapūru jūrinio transporto srityje tikslas yra didinti esamus krovinių srautus iš ar į Singapūrą, pritraukti naujų krovinių rūšių. Ateities infrastruktūros projektai Klaipėdos uoste taip pat galėtų tapti bendradarbiavimo objektu“, – pranešime cituojamas A. Latakas.

Pasak direkcijos, jis neseniai viešojo Singapūre su darbo vizitu ir jo metu susitiko su šios šalies Transporto ministerijos, jūrų ir uostų administracijos (MPA), uosto direkcijos (PSA) ir logistikos asociacijos vadovais. Vienas pagrindinių susitikimų akcentų – teritorinės Klaipėdos uosto plėtros projekto pristatymas. Taip pat aptarti inovacijų, tvarumo, skaitmenizacijos projektai Klaipėdos uoste ir Singapūro jūrų uoste. Klaipėdos uostas turi siekį įkurti žaliąjį laivybos koridorių, o Singapūras su Los Andželo uostu jį jau yra įdiegę.

Uosto vidus kompas

2022 m. Singapūro kroviniai Klaipėdos uoste sudarė apie 0,3 mln. tonų. Daugiausia tai naftos ir mineraliniai produktai, chemijos pramonės produkcija, gėrimai, tabakas, maisto produktai, netaurieji metalai, mašinos, mechaniniai įrenginiai, elektros įranga, mediena, tekstilė. Iš 69
pasaulio valstybių, su kuriomis Klaipėdos uostą sieja prekybiniai ryšiai, Singapūras pagal krovinių kiekį yra 21-oje vietoje.


  2023-11-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt