P0

Transportas

Naujosios perkėlos statytoja pritrūko kompetencijų (2)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-11-04


Valstybės valdoma AB „Smiltynės perkėla” pripažino savo kompetencijų stoką rekonstruojant Naujosios perkėlos keleivių stotį (Perkėlos g. 8) ir įsigijo statytojo konsultavimo paslaugas vieneriems metams.

Projektuotojų vizualizacija

„Kadangi užsakovas neturi visų reikiamų statybos valdymo kompetencijų, todėl ketina įgyti statytojo konsultavimo paslaugas”, – rašoma techninėje specifikacijoje, pagal kurią keltininkams paslaugas už 12 tūkstančių eurų teiks UAB „Mutuus”. Sutartis su šia bendrove pasirašyta spalio 30 dieną.

O sutartį dėl transporto paskirties pastato – keleivių stoties rekonstrukcijos darbų su darbo projekto parengimu „Smiltynės perkėla” su UAB „Infes” pasirašė šių metų rugsėjo 11 d. Jos vertė – 16,8 mln. eurų. 

Sutartyje yra numatyti glausti darbų atlikimo terminai: rangovas privalo „atlikti ir perduoti šiuos darbus per 400 darbo dienų (įskaitant statybos dokumentacijos, eksploatavimo programos ir be trūkumų veikiančio objekto perdavimas ir yra pasirašomas baigiamasis darbų perdavimo-priėmimo aktas)”.

Šio objekto rekonstrukcijos projektą parengusi UAB  „Projektų rengimo centras” konstatavo, kad dabartinis pastatas yra fiziškai nusidėvėjęs, „architektūrinė būklė morališkai pasenusi”. 

Po rekonstravimo pastatas bus 4 aukštų. Jame numatomos keleivių aptarnavimo patalpos, administracijos darbo vietos, keltų remonto dirbtuvės.

Kai kurie politikai teigia, kad ši rekonstrukcija yra ydingo viešųjų išteklių planavimo pavyzdys, kurį AB „Smiltynės perkėla“ valdanti Susisiekimo ministerija turėtų nedelsiant stabdyti.

INFORMACIJA

Rekonstrukcijos metu bus pastatyta nauja apie 2,5 tūkst. kv. m. keleivių stotis, įrengtos administracinės patalpos. Tvarkant teritoriją žadama užtikrinti priėjimą prie Kuršių marių, įrengti 83 vietų automobilių stovėjimo aikštelę, kavinę su terasa. Kuršių marių krantinę žadama apželdinti, įrengti infrastruktūrą dviratininkams, suformuoti viešąsias erdves ir kt.

Transporto straipsnių vidus kompas


  2023-11-04

  2 komentarai “Naujosios perkėlos statytoja pritrūko kompetencijų”

  1. Avatarkeltininkas (IP: 86.100.17.176)

   Brangs tai brangs. Šio proceso nesuvaldysime. Viskas kainuoja, bet statyti reikia. Pas mus tiek daug sovietinio paveldo likę, kad tokiais tempais jį naikindami dar 50 metų murdysimės architektūrinio mezozojaus eroje

  2. AvatarAnonimas (IP: 78.63.37.48)

   Valdiškoje kunigaikštystėje bilietai brangzz ….

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt