P0

Miestas, Svarbu

Naujoji mokykla pabrango 45-ąjį kartą (29)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-11-07


Praėjus tik dviem savaitėms po 44-ojo papildomo susitarimo pasirašymo prie UAB „Versina” ir Klaipėdos savivaldybės sutarties dėl naujos mokyklos Senvagės gatvėje statybos pasirašytas ir 45-asis. Po jo statybos kaina nuo pradinės 10,9 mln. eurų sumos išaugo iki 19,02 mln.

Martyno Vainoriaus nuotr.

45-asis statybos pabrangimas grindžiamas poreikiu atlikti papildomus, sutartyje nenumatytus pakabinamų lubų lengvų profilių karkaso įrengimo darbus. Numatytas sutarties galiojimo laikas – 2024 metų sausio 30 d. Su „Versina” sutartis buvo pasirašyta dar 2019 m. birželį.

Prieš kelias dienas savivaldybė paskelbė dar vieną viešąjį pirkimą šiai mokyklai: perkami  virtuvės reikmenys „ir kiti patalpų objektai”. Pardavėjų pasiūlymų tikimasi sulaukti iki mėnesio vidurio, o pirkiniams pristatyti duotas 58 dienų terminas.

Šių metų gegužės pradžioje šiame objekte apsilankęs savivaldybės meras Arvydas Vaitkus buvo itin kritiškas dėl „sunkiai suvokiamų ir itin prabangių sprendimų”, bet pripažino, jog to pakeisti jau nebegalima ir svarbiausia dabar kuo greičiau užbaigti darbus. Jam nemažai patalpų atrodė per tamsios, o jų aukštis – per žemas. 

Po šio vizito paskelbtame įraše savo „Facebook” paskyroje meras pareiškė, kad „Senvagės mokykla įeis į istoriją kaip didžiausias Klaipėdoje piktybiškos nekompetencijos ir nusikalstamo klaipėdiečių pinigų švaistymo pavyzdys”.


  2023-11-07

  29 komentarai “Naujoji mokykla pabrango 45-ąjį kartą”

  1. AvatarVadimas (IP: 85.232.128.79)

   Bus verta pasivaikščioti nueiti apžiureti beveik nereikės į Vilnių važiuoti valdovo rūmai Klaipėdoje tik mažesne kopija

  2. AvatarGakl paspėliokim? (IP: 86.100.91.176)

   Kas kelias savaites keisti kainas…Tai nemokšų darbas ir galimai susitarimai.Įdomu kuris asmuo už jų stovi?

  3. AvatarLiberalus cinizmas ... (IP: 90.131.36.87)

   Pritariu Joriui . Naivuoliams rašantiems apie tarnybų patikras , jūs manote teisiškai gali būti kas nors ne taip ? 🙂 Dirbo turintys patirtį 🙂 Gal pamiršote kuo baigėsi liberalo , pagauto vos ne už rankos ” gėralo dėžutės ” teismai ? Pasirodo paskola 🙂 Ir kas dabar gali pasakyti po kiek tuo metu buvo tos paskolos ? Tuo metu kada reikėjo laimėti konkursą ? Konkursas įvyko , o paskui ….. kyla kainos , tam ar tam reikia papildomų darbų , o darbai kainuoja …. Būdami miesto valdyme liberalieji dirbo atsipūtę … Biudžetas valdomas daugumos balsais …..Šaltinis 15 min. 2020 -02-11 ___UŽ PUSĘ MILIJONO eurų Klaipėda sužinojo, kad tramvajaus jai nereikia . ____Pusę milijono eurų konsultantams už transporto studijos parengimą sumokėjusi Klaipėdos savivaldybė sužinojo, jog kadaise čia kursavęs tramvajus Klaipėdai netinkamas ir per brangus, kaip ir metro linija, o greitieji autobusai (BRT) kelionę sutrumpintų vos pora minučių. Klaipėdos tarybos kolegijoje pristatytą studiją išklausė vos saujelė politikų, galiausiai nubalsavę, jog uostamiestyje reikia plėtoti elektrinių autobusų tinklą. ______P.S. O Bastionų tiltas ? ! Ar ne TREČDALĮ MILIJONO iš klaipėdiečių biudžeto Bastiono tilto, , tilto į ” niekur ” projektams ? Šaltinis KD _______ 2020-05-14 . BASTIONŲ TILTO PROJEKTAS – AMŽIAUS STATYBOS NEBUS? ________P.S.S. O kalti esame mes klaipėdiečiai rinkėjai , nieko neatsimename arba nenorime žinoti ! Miesto taryboje vėl tos pačios politinės personos ? Tik dabar aimanuojančios apie stabdomas statybas , nes artėja įvairūs rinkimai ? O jei taip paskaičiavus kiek į ” stalčius ” klaipėdiečių eurų sudėjo liberalieji ? Liberalas , miesto tarybos narys Budinas drįsta rašyti AK ____Taupote mūsų pinigus? O kas jūsų prašė? (6) ______ Tokia mano subjektyvi nuomonė apie liberalų cinizmą ir nesvarbu kokioje jie partijoje .

   • AvatarLiberalus cinizmas ... (IP: 90.131.36.87)

    Statybas baigti reikia , nes mokyklos laukia vaikai , todėl ir mokama iš biudžeto už visus papildomus darbus , nes pakeisti nieko meras nebegali ! Mokėsime ir už liberaliųjų darbų brokus , kurie ne eurą iš biudžeto kainuos , o galėjo tie eurai virsti mūsų visų klaipėdiečių gerbūvio gerinimu ….kiemais , aikštėmis , aikštelėmis ar ar ar …. Niekinu tuos politikus , kuriems Klaipėda ir klaipėdiečiai visiškai nerūpėjo . Liberalieji niekada per jokius rinkimus neturės mano šeimos balsų , argumentų turiu . Aš myliu Klaipėdą ir Lietuvą ir noriu jų klestėjimo , o ne …

  4. AvatarJoris (IP: 78.56.19.8)

   Galėsime girtis- turime brangiausią mokyklą Lietuvoje, daugiausiai kartų brangusią. O juk Eika seniausiai kad ir už 12 mln būtų pastačiusi, bet ne, turime brangiausią paminklą Lietuvos vagims.

  5. AvatarMolytoja (IP: 86.100.28.88)

   Kodėl meras Vaitkus kalbėdamas apie korupciją nesikreipia į STT? Jei yra akivaizdžių pažeidimų ir tai liečia viešąjį interesą, būtina spec. tarnybų išvada, nes kitu atveju tokie vertinimai niekiniai. Linkiu drąsos tyrimui ir korumpuotųjų paieškoms.

   • Avatarzxc (IP: 78.60.128.207)

    Tai gal ir Vaitkui nubyra? Todėl ir amsi tuščiai.

  6. AvatarAnonimas (IP: 86.100.66.158)

   Motomai kazkam ‘dašilo’ kad be pakabinamų lubų patalpose didelis triukšmas, tada buvo mada indeuatrine su atviromis lubomis irenginwti interjerus…pataupe…

  7. AvatarAnonimas (IP: 86.38.153.142)

   Pasirodo, kad iki TSRS laikų, kai ,,kepdavo,, mokyklas vieną po kitos, dabartiniams patriotams,labai toli, ,,misija neįmanoma,,

  8. AvatarFNTT KORUMPUOTA (IP: 5.20.123.233)

   Tai kam tada reikalingi aukcionai ir sutartys jei kaina keliama dvigubai? Verslas yra rizika o dabar visa rizika perkeliama ant mokesčių mokėtojų pečių dėl išaugusių kaštų, o turėtų verslas prisiimti rizika

  9. AvatarKlaipėdėtė (IP: 88.135.29.74)

   Manau pigiau bus tą korupcijos mokyklą nugriauti ,ir pastatyti ten ,kur ir buvo numatyta ją statyti…O atsakingus,pagaliau imti sodinti…

  10. Avatar*** (IP: 78.62.167.67)

   Liūdniausia, kad pastačius tolią brangią mokyklą mokiniams vietų mieste kol kas nepadidės. Domėjausi, ar šalia gyvenantys vaikai galės patekti, tai ne, tik perkels Tauralaukio vaikus ir nieko daugiau.

   • AvatarLiberalus cinizmas ... (IP: 90.131.36.87)

    panašu taip būtų ir su naujos jūrininkų poliklinikos statybomis dėl kurios taip aimanuoja liberalai ” buhalteriai ” . Milijoninės statybos tik dėl statybų , nes vieta prasta , pastatas mažas į kurį netilptų net visi , dabar dirbantys po jūrininkų poliklinikos ” iškaba ” ? Taip, pastato tikrai reikia , bet ne liberaliųjų ” buhalterių ” suskaičiuoto . O jau svaičiojimai apie pandemijas 🙂 Lyg per jas vyksta kontaktiniai pacientų priėmimai 🙂 Likusiems klaipėdiečiams pacientams nieko nereikia ?

   • AvatarLiberalus cinizmas ... (IP: 90.131.36.87)

    Liberalių statoma mokykla paliks klaipėdiečių vaikus užribyje , nes į naują perkels tik Tauralaukio vaikus ? O naujai statoma jūrininkų poliklinika paliktų kitus klaipėdiečius ligonius senose patalpose , nes į naują pastatą išsikeltų tik senoji jūrininkų poliklinika ? Kaip liberalu …. Ir dar liberalas Budinas klausia Kas prašo taupyti klaipėdiečių eurus ? Suįžūlėjote ?

   • AvatarAnupras dirvelė (IP: 84.32.114.226)

    Pažiūrėkit į Kauno savivaldybės tą kur slojikuose pinigus pakavo,teismas paskyrė 64000€ baudos ! už 132000€ paimtą kyšį 😂tai yra pusė kyšio ! 🧐
    korupcijos tinklai visur ir teismuose. 🤔
    O.tai Klaipėdoje galvojate kitaip ?
    Čia Lietuva, čia plačios galimybės 🤣
    🇱🇹🇱🇹🇱🇹🇱🇹🇱🇹🇱🇹🇱🇹

  11. AvatarPavardes! (IP: 90.131.38.30)

   “Versina” ir Co siaučia nebaudžiamai. Atsakingas tas, kas 2019 metais pasirašė tokią skylėtą teisine prasme sutartį. Ir kas užsimerkė ją savivaldybėje derinant. Taigi, Šulcai, pavardes!

  12. AvatarŠaunuolis Vaitkus ! (IP: 84.15.251.90)

   Sakė gi Vaitkus – “dėžutę” reikėjo statyti tai būtų pigu.

   • AvatarNa ką jūs :) šaunuoliai (IP: 90.131.36.87)

    liberalai 🙂 Prie ko čia mokykla klaipėdiečių vaikams ? Svarbu liberalus verslas ? Šaltinis AK . M.Vainorius 2023-05-04 ____ Naujoji mokykla gali tapti ir verslo įkaite _____ dalis teksto ______A. Vaitkaus vizito metu PAAIŠKĖJO IR APLINKYBĖ , KAD NET IR BAIGUS DARBUS taip, kaip norima, mokyklos MOKYKLOS ATIDAVIMAS EKSPLOATACIJON GALI PRIKLAUSYTI NUO ŠALIA
    daugiabučius statančių verslininkų malonės . Vaikščiodamas po statybvietę meras neslėpė nusivylimo daugeliu sprendimų. Pasak jo, vien jau pačio sklypo, PER KURĮ NUTIESTA GATVĖ Į būsimą gyvenamąjį kvartalą, o dėl to suprojektuoti du atskiri mokyklos korpusai, jungiami galerijos, pasirinkimo aplinkybes galiausiai turėtų išnagrinėti specialios tarnybos. ________ P.S . po kiek dabar tarp liberalių ” brendžio dėžutės ” ? Ar klaipėdiečiai turės apmokėti ir verslui gatvę į daugiabučių kvartalą ?

  13. AvatarAnonimas (IP: 78.57.211.224)

   Po dviejų savaičių bus 46 pabrangimas : ) Atsakingų nėra , apyvarta didėja 🙂

   • AvatarMokyklą , " auksinę liberalų " mokyklą (IP: 90.135.35.244)

    reikia baigti , nes jos reikia vaikams . Taip panašu dar brangs ar palikti ” projektą ” be lubų ar be baldų ar ….Tik iš kieno ” lubų ” taip liberaliai buvo suskaičiuota pradinė kaina ? _____Prieš kelias dienas savivaldybė paskelbė dar vieną viešąjį pirkimą šiai mokyklai: perkami  virtuvės reikmenys „ir kiti patalpų objektai”. Pardavėjų pasiūlymų tikimasi sulaukti iki mėnesio vidurio, o pirkiniams pristatyti duotas 58 dienų terminas._______ P.S. labai noriu tikėti , kad baigus mokyklos statybas bus tarnybų bus ” suskaičiuoti ” ir atsakingi už ” lubas ” . Taip liberaliai nekęsti miesto ir klaipėdiečių , joooo…. klaipėdiečiams linkiu ” atsimerkti ir pradėti galvoti ” per visus būsimus rinkimus …kokius liberalius ” buhalterius ” renkame į valstybės , miestų valdymą ….

  14. AvatarLolui (IP: 90.131.39.140)

   Sholcas nenori pripazinti liberalu klaidu. Jis tik savo partiniu juodus darbelius kitiems prisega

  15. AvatarDovilė (IP: 86.38.75.16)

   Kol kas girdėjome tik apie auksinius tualetus, o dabar jau ir auksinę mokyklą?

  16. AvatarNa va (IP: 83.187.119.73)

   O ka Vaitkus? Gerai jau grubliauskas nieko nekontroliavo, bet kaip dabar? ‘ nieko negalima paleisti’. Galima jeigu nori. kur architektu atsakomybe? Gal jau laikas kreiptis i SST?

   • AvatarPuikus straipsnis AK (IP: 90.135.35.244)

    M. Vainoriaus . Naujoji mokykla gali tapti ir verslo įkaite (22) . Aiškiai išdėlioti mero Vaitkaus prioritetai ir nuomonė apie ” kompetenciją ” .

  17. AvatarGera foto (IP: 88.119.156.187)

   demonstruojanti statybos darbų kultūrą ką tik įrengtoje naujoje gatvėje ir pvz. kaip reikės pjauti gazonus kai styro išlindę šulinių dangčiai, ant statybinio laužo pilamas juodžemis dėl vaizdo ir t.t. Apmokamos sąmatos ,matomai, kaip už kokybišką darbą su visom pridėtinėmis išlaidom ir jau su žiemos sezono priedais? Matyt krūtai bus ir viduje…

  18. AvatarLiberalus cinizmas ... (IP: 90.135.35.244)

   O mane domina: kokios liberalios ” kompetencijos ” reikia būti , kad ” projektuojant – statant – sudarant sutartis ” nenumatyti lubų ? ! Mokykla be lubų ? ! Kaip liberalu …liberalus ” proveržis ” ? Isivaizduoju kiek kainuotų Jūrininkų poliklinikos statybos klaipėdiečiams , jei jau dabar kaina apie 20 milijonų ” maišų ” eurų ? Ar lubos numatytos ? 🙂 ____45-asis statybos pabrangimas grindžiamas poreikiu atlikti papildomus, sutartyje nenumatytus pakabinamų lubų lengvų profilių karkaso įrengimo darbus. Numatytas sutarties galiojimo laikas – 2024 metų sausio 30 d. Su „Versina” sutartis buvo pasirašyta dar 2019 m. birželį______P.S. sutartį su pasirašė liberalieji +konservatoriai ?
   __

   • AvatarPilietis (IP: 90.131.43.200)

    Rinkiminės kampanijos laikas jau baigėsi. Laikas daugumai įrodyti, ar mokykla netaps amžina statybos aikštele, kaip atsitiko su sostinės stadionu?

   • AvatarPiliečiui , (IP: 90.131.36.87)

    Išrinktoji dauguma TAI IR DARO ! Baigia mokyklos statybas . Mokyklos kurios reikia klaipėdiečiams . Klaipėdiečiai per visus būsimus rinkimus manau sugebės įvertinti kokį ” išsitaškymą ” miesto biudžetui pakišo liberalai ir kokios ” kompetencijos ” politinės personos valdė Klaipėdą .

  19. AvatarLolas (IP: 78.56.159.146)

   Artūrai, o Jūs liberalas, buvęs, esamas ar būsimas, nenorit, paklausti savo draugų draugo būvusuo, esamo ar būsimo, liberalų Vyckaus, kai jis 2 ar 3 kadencijas buvo meru, kodėl nepastatė tą mokyklą greičiau? Juk prie Vyckaus pradėjo ją statyti ir …..

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI
  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt