P0

Politikų tribūna

Taupote mūsų pinigus? O kas jūsų prašė? (6)

Saulius Budinas, Klaipėdos miesto tarybos narys
2023-11-07


Pastarajame Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdyje buvo priimti sprendimai dėl miesto strateginio plano pakeitimo. Sutinku, skamba labai biurokratiškai ir nuobodžiai, tačiau pasistengsiu suprantamai paaiškinti, kaip mieste mokesčių mokėtojų pinigai yra perkėlinėjami iš vienos kišenės į kitą arba metami į jau perpildytą taupyklę, nors žmonėms reikia sprendimų ir atliktų darbų, o ne pilno seifo miestiečių pinigų valdžios kabinete. 

Tarybos posėdyje buvo svarstomi siūlomi pinigų perskirstymo pakeitimai. Tada ir paaiškėjo, kad viešojoje erdvėje sklandantys gandai apie stabdomus darbus – tikra tiesa. Panašu, kad naujųjų miesto socialdemokratų bei Remigijaus Žemaitaičio į miesto tarybą atvestų bendražygių aklu pritarimu dabartiniams miesto vadovams jau niekas neabejoja. Jų balsai ir lėmė, kad gandai virstų faktu. Lengva ranka sustabdyti jau pradėti svarbūs miestui projektai: Jūrininkų sveikatos priežiūros centro statyba, Baltijos prospekto bei Taikos prospekto žiedinės sankryžos rekonstravimo darbai, naujos sporto salės statyba Kretingos g., dengto futbolo maniežo statyba. Giliai į stalčių grūdami kiti miesto planai, prie kurių nežinia kada bus grįžtama.

Griauti lengva

Nusprendus nebestatyti Jūrininkų sveikatos priežiūros centro, priimtas sprendimas suremontuoti polikliniką, esančią adresu: Taikos pr. 76, ir į ją sukelti didžiąją dalį Klaipėdos miesto pirminės sveikatos priežiūros paslaugų, o tuo pačiu ir paacientų. Žinant, kad gyvename pandemijų laikotarpiu, tokia idėja atrodo neracionali. Manau, vertėtų šią paslaugą užtikrinti pietinėje, šiaurinėje ir centrinėje miesto dalyse gyvenantiems miestiečiams, nesudarant eilių ir nesukuriant spūsčių, atsižvelgiant į senjorų ir asmeninių automobilių nevairuojančių asmenų poreikius.

Iš patirties galiu pasakyti, kad poliklinikos rekonstrukcijos strateginiame plane numatyta eiga ir tam skirtos lėšos visiškai prasilenkia su realybe, todėl labai abejoju, ar ši pertvarka iš viso pasieks pradinį tikslą, dėl kurio tiek daug triukšmo kilo. Kitas sustabdytas projektas – Baltijos prospekto ir Taikos prospekto žiedinės sankryžos rekonstravimo darbai. Natūraliai kyla klausimas – kam mes pradėjome daryti Šilutės plento ir Baltijos prospekto sankryžą, jei mes toliau neatliekame kitų numatytų darbų? Gi šių dviejų projektų tikslas ir valstybės pinigai buvo skirti tam, kad uostą aptarnaujantis sunkusis  transportas įvažiuotų į miestą ir išvažiuotų iš jo su kuo mažesniais įvairios taršos bei transporto spūsčių padariniais klaipėdiečiams. Reiktų paminėti, kad nutrauktam projektui įgyvendinti jau yra išleista apie 200 000 eurų.

Prioritetas  brangioms galimybių studijoms

Poliklinikos, esančios Taikos prospekte, rekonstrukcijai naiviai tikimasi gauti Europos Sąjungos struktūrinių lėšų, tuo tarpu labai ilgai laukiamiems senelių namams Melnragėje dėmesio niekas neskiria ir planus juos statyti nukelia į dar tolimesnę ateitį. Taip pat vis nepradedama statyti nauja sporto salė Kretingos gatvėje, kurios statybų leidimas gautas dar 2018 m. ir sporto bendruomenė vis maitinama pažadais. 16 000 eurų sumokėta už apsauginių sienelių į Girulių paplūdimį  rekonstrukcijos paruošiamuosius darbus. Valdantieji nusprendė, kad projektas netinkamas – sutartis nutraukta, projektuos iš naujo, tik nežinia kada. Projektas išmestas į šiukšlių dėžę, pinigai išleisti, o įėjimai lieka apgailėtinos būklės. Taip pat ir Smiltynėje, kuriai siekiame suteikti kurorto statusą.

Na o štai galimybių studijoms pinigų negaila. Už 46 000 eurų perkama regioninio stadiono 2013 metais parengtos galimybių studijos atnaujinimo paslauga. Taip pat miesto strateginiame veiklos plane numatyta, kad Klaipėdos miestas 40 000 eurų prisidės prie pietinės uosto dalies sausumos mazgo galimybių studijos parengimo, vadinamojo pietinio aplinkkelio. Drąsiai teigiu, kad už klaipėdiečių pinigus perkame jau nupirktą daiktą, nes pietinio aplinkkelio detalus planas buvo patvirtintas dar 2015 m. ir perduotas Susisiekimo ministerijai, kuri ir turėtų toliau rūpintis bei spręsti valstybinio jūrų uosto infrastruktūros klausimus.

Pasninkas pritekliaus metu

Dažna politikų bėda yra ta, kad neatsakingai švaistomi biudžeto pinigai, ypač tada, kai jų trūksta. Tada dažnai vartojame posakį „puota bado metu“. Dabar turime visiškai atvirkštinį atvejį  – į miesto biudžetą surinkome per 10 milijonų eurų daugiau pajamų nei buvo planuota. Todėl ir klausiu, kas prašė taupyti mūsų pinigus? Atidėti projektus, nukelti objektų tvarkymą arba statymą į kitus metus? Leiskite priminti vieną paprastą taisyklę – ko nenusipirkai šiandien, rytoj už tai mokėsi daug brangiau. Miestiečiai moka mokesčius tam, kad jiems būtų sudaromos sąlygos patogiai, kokybiškai ir oriai gyventi mieste, o ne tam, kad jų sumokėti pinigai būtų kaupiami bankuose.


  2023-11-07

  6 komentarai “Taupote mūsų pinigus? O kas jūsų prašė?”

  1. AvatarPuponautas (IP: 83.179.86.213)

   Liberalai puola iš visų pusių. Nes mato kaip jų “plovyklos” užsidaro viena po kitos. Rašinėja straipsnius atvira Klaipėda nuo Šulco iki Budino (kas išvis nesuvokiama) Fb su sugiventinėm, mamom ir partijos dalyviais komentuoja viską. Gal jau jūs eikti su savo žydraja baga po 15 metų. Pavertėt Klaipėda kaimų. Blogiau nei prie jūsų nebebus.

  2. AvatarLiberalus cinizmas ... (IP: 90.135.35.244)

   Kas liberalų prašė taškyti klaipėdiečių pinigus ? Šaltinis 15 min. 2020 -02-11 ___Už pusę milijono eurų Klaipėda sužinojo, kad tramvajaus jai nereikia . ____Pusę milijono eurų konsultantams už transporto studijos parengimą sumokėjusi Klaipėdos savivaldybė sužinojo, jog kadaise čia kursavęs tramvajus Klaipėdai netinkamas ir per brangus, kaip ir metro linija, o greitieji autobusai (BRT) kelionę sutrumpintų vos pora minučių. Klaipėdos tarybos kolegijoje pristatytą studiją išklausė vos saujelė politikų, galiausiai nubalsavę, jog uostamiestyje reikia plėtoti elektrinių autobusų tinklą. _________ P.S. mano subjektyvia nuomone už tokią liberalią klaipėdiečių biudžeto ” buhalteriją” , jus liberalus per rinkimus reikėjo šluoti į politinį užribį .

  3. AvatarLiberalus cinizmas ... (IP: 90.135.35.244)

   Kas liberalų prašė ištaškyti ar ne trečdalį milijono iš klaipėdiečių biudžeto Bastiono tilto , tilto į ” niekur ” projektams ? Šaltinis KD _______ 2020-05-14 . BASTIONŲ TILTO PROJEKTAS – AMŽIAUS STATYBOS NEBUS?

  4. AvatarIrutė (IP: 78.57.218.183)

   Miestiečiai moka mokesčius tam, kad jiems būtų sudaromos sąlygos patogiai, kokybiškai ir oriai gyventi mieste, deje Klaipėdos klerkai yra “pasipute it kalakutai”, savo pareigas
   atlieka belekaip, pvz visos miesto statybos (Vingio pasažas, Liepojos paraleline gatvele, mokykla Kretingos g) pavirto AMŽIAUS statybom :(((
   nors Vaitkus ir bande gauti galutinias datas statybų pabaigos, bet ir jį “išdure” statybininkai :))

  5. AvatarLiberalus cinizmas ... (IP: 90.131.36.87)

   štai ir atsakymas kodėl rašau ” liberalus cinizmas ” , nes klausimų liberalui turiu ir aš , klaipėdietis : kas jūsų prašė taškyti ir mano suneštus eurus į miesto biudžetą projektams – studijoms ir t.t. kurios neturi akivaizdžios , paskaičiuotos naudos man , miestui ? Kodėl nepradėjote jūrininkų poliklinikos statybų , kurios buvo dar ir pigesnės ? Ar projektas tikrai buvo tas , kuris ” sutalpintų ” visus senosios jūrininkų poliklinikos darbuotojus ? Sr poliklinikos vieta tikrai ta , pati patogiausia pacientui ir t.t. Ar ne jūsų valdymo metu ir buvo paleistos furos per Baltijos prospektą , kurio gyventojais neva dabar rūpinatės ? Rūpinatės ir miesto tarša , tik ” užmiršote ” pietinį aplinkelį ? Vienžo …O naujos mokyklos statybų sutartis …Kiek kartų liberaliai brango ? Mokyklos kuri reikalinga klaipėdiečiams ! ” kompetencija ” nulinė , tik pasitaškymas eurais , pamiršus kitas mokyklas ? Kas jūsų prašė taškytis ? Po mokyklos , baseino , Dangės skvero ” statybų ” , aš liberalais nepasitikiu . Tik tiek .

  6. AvatarAnonimas (IP: 86.100.19.206)

   Teisybę rašo. Pinigų vertė nuolat krenta.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt