P0

Uostas ir jūra

Klaipėdoje 2024-uosius nori paskelbti Švyturių metais

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-11-09


Klaipėdos miesto tarybai Savivaldybės administracija siūlo 2024-uosius paskelbti Švyturių metais. Neringos savivaldybė šiuo metu taip pat ruošia analogišką sprendimą. 

Virginijos Spurytės nuotr.

„1884 m. gruodžio 16 d. ant Šiaurinio molo, Klaipėdoje, buvo įžiebtas Baltasis švyturys, 1874 m. spalio 20 d. įžiebtas Nidos švyturys, taip pat tikimasi, kad 2024 m. savininkai baigs Klaipėdos švyturio tvarkybos ir pritaikymo lankytojams darbus. Šios reikšmingos sukaktys ir Klaipėdos švyturio atvėrimas visuomenei tampa akstinu Klaipėdos ir Neringos savivaldybėms 2024-uosius skelbti Švyturių metais”, – rašoma pateikto sprendimo aiškinamajame rašte. 

Manoma, jog Švyturių metų paskelbimas Klaipėdoje taptų puikia inspiracija aktualizuoti šiuos uostams itin reikšmingus infrastruktūros objektus, papasakoti jų istoriją, leistų miestiečiams ir miesto svečiams geriau pažinti jūrinę kultūrą. Be to, tai taptų teigiamu veiksniu didinant miesto turistinį patrauklumą.

Teigiama, kad Klaipėdos miesto ir Neringos savivaldybėms pritarus minėtiesiems sprendimų projektams, įsitraukti į Švyturių metų minėjimą bus kviečiamos ir kitos savivaldybės bei institucijos, valdančios švyturius.

Uosto vidus kompas

Lietuvoje yra išlikę keturi jūriniai švyturiai – Klaipėdos, Nidos, Šventosios ir Juodkrantės, bei trys Kuršių marių švyturiai  – Pervalkos, Ventės rago ir Uostadvario.

Planuojama, kad Švyturių metų programą Klaipėdoje sudarys savivaldybės biudžetinių ir viešųjų kultūros įstaigų, švietimo įstaigų, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos įgyvendinamos iniciatyvos bei kultūros ir meno projektų dalinio finansavimo konkursą laimėję projektai.

Iniciatyvą skelbti Švyturio metus savivaldybėms ir kitoms institucijoms pateikė visuomenininkas, žurnalistas Denisas Nikitenka šių metų rugsėjo pradžioje.


  2023-11-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt