P0

ELTA

Seimas pradėjo svarstyti siūlymą naikinti Petro Gražulio neliečiamybę

Irtautė Gutauskaitė (ELTA)
2023-11-09


Seimas ketvirtadienį pradėjo svarstyti Generalinės prokuratūros prašymą panaikinti Gargžduose išrinkto parlamentaro Petro Gražulio teisinę neliečiamybę ir leisti jį patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Parlamentaras P. Gražulis, ketvirtadienį kalbėdamas iš Seimo tribūnos, teigė, jog yra kaltinamas už LGBTQI atstovams išsakytą „krikščionišką“ poziciją.

Juliaus Kalinsko (ELTA) nuotr.

„Aš esu kaltinamas, kad išsakiau savo krikščionišką poziciją, kad homoseksualizmas yra iškrypimas. Aš rėmiausi evangelija, Senuoju ir Naujuoju Testamentu“, – apie prieš metus su puse išsakytus teiginius LGBT bendruomenės atstovams kalbėjo politikas.

P. Gražulis savo pasisakymo metu citavo evangeliją pagal Matą, Senojo testamento kunigų knygą. Kreipdamasis į valdančiuosius jis sakė, kad konservatoriai ir liberalai „jaunimą veda į pražūtį“.

„Valdantieji krikščionys demokratai, kartu su liberalais ar liberalkoncervatoriai nukryžiavo krikščionybę ir patį Kristų. (…) Jie propaguoja genderizmą, homoseksualizmą, kitus seksualinius iškrypimus, kas daro milžinišką žalą jaunimui“, – sakė P. Gražulis.

Už P. Gražulio neliečiamybės panaikinimą pasisakiusioji konservatorė Rasa Petrauskienė teigė, kad jei Seimo nariai nesustabdys politiko neapykantos kalbos skleidimo, ilgainiui visi taps „gražuliais“.

„Jūs tik paklausykite ką jis kalba dabar ir toliau šiame procese – skleidžia neapykantos kalbą. (…) Ilgainiui gali atsitikti taip, kad per aklumą blogiui mes vieną dieną suprasime, kad padarėme įtaką visuomenei su tomis kalbomis. Ir dalis visuomenės kitos kalbos ilgainiui nebegirdės, mes visi būsime priversti tapti gražuliais, ir aš nežinau, ar mes to norime“, – iš Seimo tribūnos kalbėjo ji.

Mišriai Seimo narių grupei atstovaujantis Mindaugas Puidokas, kalbėdamas iš tribūnos, pavadino R. Petrauskienės kalbą demagogija.

„Šiandien absoliuti dauguma tėvų nenori, kad darželiuose ir mokyklose jų vaikai būtų ugdomi pagal LGBT genderinę ideologiją, nes tai yra ideologija, kuri nesusijusi su homoseksualių žmonių teisių apsauga, su jų gyvenimo pagerinimu. Tai yra susiję su visuomenės kiršinimu dėl ideologinių dalykų“, – pasisakydamas prieš P. Gražulio neliečiamybės panaikinimą kalbėjo M. Puidokas.

Balsavimas nutarimo dėl sutikimo P. Gražulį patraukti baudžiamojon atsakomybėn svarstymo stadijoje nebuvo numatytas.

ELTA primena, kad spalio mėnesį generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimą su prašymu panaikinti parlamentaro P. Gražulio teisinę neliečiamybę.

Prokuratūra prašo Seimo panaikinti minėti parlamentaro neliečiamybę, siekiant jį patraukti baudžiamojon atsakomybėn ikiteisminiame tyrime dėl tyčiojimosi ir niekinimo, nukreipti į LGBT bendruomenę.

Šis ikiteisminis tyrimas pradėtas po praėjusių metų gegužę parlamente užfiksuotų Seimo nario P. Gražulio pasisakymų apie homoseksualius asmenis. Seimas tąkart svarstė įstatymų projektus, kuriais siekiama reguliuoti kartu gyvenančių nesusituokusių asmenų santykius.

Po pateikimo Seimui pritarus įstatymo projektams, P. Gražulis Seime priėjo prie LGBT bendruomenės atstovų ir ėmė kalbėti apie „homoseksualizmą, pederastiją, apie platinamas venerines ligas“.

„Ir su avimis, ir lavonais, su vaikais, su vyrais. Paskaitykit Šventąjį Raštą, čia iškrypimas. (…) Jūs esate išsigimęs. Dievas sukūrė vyrą ir moterį“, – kreipdamasis į LGBT atstovus kalbėjo P. Gražulis.

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama


  2023-11-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt