P0

Regionas

Čekiukų byla: buvęs Tauragės tarybos narys turėtų sumokėti beveik 29 tūkst. eurų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-10


Gindama viešąjį interesą Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė kreipėsi į teismą su ieškiniu, kuriuo prašoma pripažinti negaliojančia sutartį, pagal kurią buvęs Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys neteisėtai panaudojo jo kaip tarybos nario veiklai skirtas lėšas. Prokuratūra prašo Tauragės rajono savivaldybės naudai priteisti beveik 29 tūkst. eurų. Tai jau antras prokuratūros ieškinys dėl, įtariama, neteisėtų praėjusios kadencijos Tauragės tarybos narių veiksmų.

Tyrimo metu nustatyta, kad buvęs Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys Vilmantas Liorančas sudarė su jo paties valdoma bendrove automobilių nuomos sutartį, pagal kurią nuo 2017 metų iki 2023 metų jis nuomojosi automobilius. Šios sutarties pagrindu V. Liorančas Tauragės rajono savivaldybei teikė sąskaitas ir išlaidų ataskaitas, kaip tarybos nario veiklos išlaidas pagrindžiančius dokumentus. Pagal juos savivaldybė buvusio tarybos nario veiklai apmokėti per 6,5 metų automobilių nuomos mokesčiui skyrė 28 848 eurų.

Prokuratūros ieškinyje atkreiptas dėmesys į tai, jog karantino metu (2020 m. lapkričio mėn. iki 2021 m. balandžio mėn.), kai tarybos ir komitetų posėdžiai vyko nuotoliniu būdu ir bendravimas buvo apribotas, V. Liorančas savivaldybei teikė dokumentus dėl maksimalaus dydžio išlaidų už automobilio nuomą. Turimais duomenimis, karantino metu V. Liorančui iš viso buvo pervesta 2580 eurų.

„Įvertinus visus tyrimui reikšmingus duomenis bei faktines aplinkybes, darytina išvada, jog automobilio nuomos sutartis yra sudaryta neketinant sukurti realių civilinių teisinių santykių, laikytina tariamu sandoriu, bei prieštarauja civilinių santykių dalyvių elgesio principams ir, tokiu būdu, pažeidžia viešosios tvarkos ir geros moralės nuostatas. Konstatavus, jog buvęs tarybos narys sudarė niekinius ir negaliojančius sandorius, laikytina, kad jis nepagrindė savo kaip tarybos nario veikloje patirtų išlaidų, t. y. nepagrįstai praturtėjo”, – rašoma pranešime.

Prokurorė su ieškiniu kreipėsi į Tauragės tesimą ir jo prašo pripažinti niekine ir negaliojančia automobilių nuomos sutartį bei priteisti iš buvusio tarybos nario 28 848 eurus Tauragės rajono savivaldybės naudai.

Spalio 30 dieną prokuratūra kreipėsi į teismą su civiliniu ieškiniu dėl beveik 17 tūkst. eurų priteisimo iš kito buvusio Tauragės rajono savivaldybės tarybos nario Tomo Alijošiaus.

Informuojama, jog tyrimas dėl kitiems tarybos nariams veiklai skirtų išmokų panaudojimo Tauragės rajono savivaldybėje teisėtumo tęsiamas toliau.


  2023-11-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt