P0

Švietimas

Klaipėdos universitetui nori vadovauti ir buvęs, ir esamas rektorius (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-10


Penktadienį baigėsi laikas, iki kurio buvo galima pateikti dokumentus dalyvauti Klaipėdos universiteto (KU) rektoriaus rinkimuose. Iki konkurso sąlygose nustatyto termino rinkimų komisijai pateikti dviejų pretendentų dokumentai – posto panoro siekti uostamiesčio alma mater jau vadovavęs Fizinių ir technologijos mokslų centro vyriausiasis mokslo darbuotojas prof. habil. dr. Eimutis Juzeliūnas ir dabartinis rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Artūras Razbadauskas ir Eimutis Juzeliūnas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Pagal konkurso sąlygas asmuo, pretenduojantis į KU vadovo pareigas, turi būti nepriekaištingos reputacijos, turėti mokslo (meno) daktaro laipsnį arba būti pripažintas menininkas, turėti pedagoginės ir vadybinės patirties, žinoti KU statutą, mokėti valstybinę kalbą. Drauge su mokslines ir vadybines kvalifikacijas liudijančiais dokumentais pretendentai turėjo pateikti universiteto viziją bei ateinančių 5-erių metų veiklos programą.

Rinkimams patvirtinti pretendentai turės galimybę savąją Universiteto viziją pristatyti viešai lapkričio 30 d. 14 val. KU tarybos rengiamame atvirame posėdyje, į kurį kviečiami ne tik Tarybos ir Senato nariai, bet ir visa KU bendruomenė.

Švietimo vidus

Pagal rinkimų reglamentą Tarybos posėdis, kuriame bus renkamas KU rektorius, bus uždaras. Jis turi būti šaukiamas ne vėliau kaip per 30 darbo dienų nuo dokumentų priėmimo pabaigos. Universiteto vadovas renkamas slaptu balsavimu ir bus laikomas išrinktu, jeigu kandidatūrą palaikys ne mažiau kaip šeši Tarybos nariai. Jei per pirmąjį balsavimą nei vienas iš kandidatų į rektoriaus pareigas nebus išrinktas, bus rengiamas pakartotinis balsavimas. Jei ir per antrąjį balsavimą nei vienas kandidatas nesurinks šešių Tarybos narių balsų, bus skelbiami nauji rinkimai.

Su išrinktuoju rektoriumi darbo sutartis pasirašoma per 10 darbo dienų po rinkimų rezultatų paskelbimo.

Artūro Razbadausko kadencija baigiasi 2024 m. kovo 4 d.

E. Juzeliūnas iš KU rektoriaus pareigų buvo pasitraukęs savo noru 2018-ųjų balandį. Savo sprendimą jis tada argumentavo siekiu suteikti naujajai universiteto tarybai galimybę atnaujinti universiteto vadovybę.


  2023-11-10

  3 komentarai “Klaipėdos universitetui nori vadovauti ir buvęs, ir esamas rektorius”

  1. AvatarPiktai (IP: 86.100.89.120)

   Nesulaukiu jokio paneigimo, nejaugi tas veikėjas tikisi tapti rektoriumi? Skamba kaip anekdotas, nors tada buvęs Tarybos pirmininkas jo savotišką sabotažą toleravo. Kita vertus, nereikėtų universiteto reikalų patikėti proletarams, turiu mintyje Tarybų sudėtį. Proletarinė kultūra ir universitetinis ugdymas vienas nuo kito labai toli.

  2. AvatarJuzeliutopija (IP: 91.223.167.193)

   Ateinu sunaikinti Klaipedos universiteta iki galo.

  3. AvatarNuomonė (IP: 86.100.89.120)

   Aš įtariu, kad dėl E. Juzeliūno čia kažkoks bajeriukas. Man atrodo, kad jo rektoriavimas buvo kažkoks nesusipratimas…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt