P0

Kultūra

Knygos meno festivalį vainikuos paskaita apie rašto raidą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-10


Lapkričio 12 d., sekmadienį, Knygos meno festivalis Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose pabaigs savo intensyvią renginių programą.

Organizatorių nuotr.

Organizatoriai kviečia klaipėdiečius sudalyvauti paskutiniuose festivalio renginiuose – 12 val. vyks meno dirbtuvės „Savo inicialų kūrimas“ su Urte Kraniauskaite, 14 val. – ekskursija po parodą „Ekonomiškai neefektyvus tiražas“ su jos kuratore Aiste Kisarauskaite, o festivalį simboliškai apvainikuos paskaita (pranešimas / diskusija) apie rašto raidą, kurią skaitys Vilniaus dailės akademijos (VDA) Klaipėdos fakulteto lektorius Martynas Lapas.

Paskaitoje – diskusijoje „Rašto raida“ M. Lapas apžvelgs bei pakalbės apie rašto ir šriftų atsiradimą nuo seniausių laikų iki šių dienų. Kaip atsirado raštas? Kaip jis kito keičiantis pasauliui, atsirandant naujoms technologijoms, kurios apvertė rašto raidą aukštyn kojomis? Pranešimo metu bus diskutuojama ir apie tai, kaip ir kokie istoriniai įvykiai lėmė rašto ir šriftų atsiradimą bei kaitą. Lektorius apžvelgs šrifto technologijas, jo kūrimo principus ir garsiausius bei įdomiausius šriftus nuo klasikos iki šių dienų.

INFORMACIJA

Knygos meno festivalis šiemet į renginius sukvietė tiek plačiąją visuomenę, tiek ir būsimus bei esamus dizaino, grafikos lauko profesionalus. Festivalis klaipėdiečius ir miesto svečius paragino iš arti susipažinti su knygos meniniu apipavidalinimu, patyrinėti knygas, kaip atskirus meno kūrinius. Festivalio organizatoriai džiaugiasi, kad šį kartą projektas buvo dar turiningesnis ir turtingesnis, todėl sulaukė kur kas didesnio lankytojų skaičiaus. Esą tai rodo, jog domėjimasis knyga, kaip savotiška meno forma, tebėra aktualus ir šiuolaikiniame kontekste, nepaisant skaitmenizacijos ir dirbtinio intelekto generuojamų naujų iššūkių bei galimybių.


  Kultūros straipsnių vidus

  2023-11-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt