P0

Sportas

Laisvydas Kancius dalyvaus Dakaro ralyje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-10


Dar visai neseniai dramą paskutiniame Pasaulio čempionato etape Maroke išgyvenęs, bet galiausiai Pasaulio čempiono titulą keturračių įskaitoje iškovojęs Laisvydas Kancius dabar visas jėgas meta ypač laukiamam iššūkiui – 2024-ųjų Dakaro ralio maratonui.

Iki šiol tiesiogiai nepasakęs, ar tikrai jame dalyvaus, dabar klaipėdietis atskleidžia, kad vyks į Saudo Arabiją. Laisvydo keturratis bus pažymėtas 170-uoju startiniu numeriu.

Jis pasakoja, kad stengiasi palaikyti stabilų ritmą – vieną dieną dirba sporto salėje, o kitą treniruojasi su keturračiu ir skaičiuoja, kad iki Dakaro laukia dar apie 50 treniruočių. Taip pat stebi ir konkurentus, kurie irgi nesnaudžia. Klaipėdietis nesureikšmina savo čempiono titulo, kaip galimo spaudimo priešininkams.

„Titulas neprideda jokio spaudimo nei man, nei konkurentams. Visi mes turime tą patį tikslą, dėl kurio sunkiai dirbame. Dakare bus 5-6 labai stiprūs, panašaus pajėgumo lenktynininkai, kurie pretenduos į pergalę, todėl laukia stipri konkurencija. Stebiu, bendrauju su jais, matau, kad kai kurie treniruojasi Dubajuje ir ten praleis artimiausią mėnesį. Aš taip pat treniruojuosi, ruošiuosi, kiek leidžia galimybės ir tikrai su nekantrumu laukiu starto Dakare“, – sako L. Kancius.

Lenktynininkas atskleidžia ir naujieną, kuri laukia ne tik gerbėjų, bet ir jo paties. Šiuo metu Čekijos komanda „Story Racing“, su kuria L. Kancius dalyvaus ir Dakare, šioms varžyboms ruošia visiškai naują keturratį. Nors su nauja technika lietuvis pasimatys ir ją išbandys nuvykęs į Saudo Arabiją, jis iš karto nuramina, kad tai neturės reikšmingos įtakos ir adaptacija neturėtų kelti papildomų iššūkių.

„Keturratis bus naujas, bet, taip sakant, nauja bus „geležis“, nes techniškai, 95 proc. jis toks pats, kaip ir senasis. Padaryti keli patobulinimai, truputį padidintas galingumas, tačiau jokių esminių pokyčių, todėl tikrai nereikės visko mokytis iš naujo. Be to, prieš startą Dakare dar turėsiu keletą dienų su juo pasitreniruoti Saudo Arabijoje, todėl viskas tvarkoje, dėl to nepergyvenu“, – teigia vienas iš keturračių įskaitos favoritų artėjančiame Dakare.

Kalbant apie nuotaikas ir lūkesčius, L. Kancius išlieka santūrus ir pabrėžia, kad keli stiprūs bei panašaus pajėgumo konkurentai tikrai turėtų sukurti įdomią kovą. Vertindamas savo galimybes ir tai, kad Dakaras vėl vyks Saudo Arabijoje, lenktynininkas teigia, jog jam patinka čia vyraujantis klimatas, nes čia ne taip karšta kaip Abu Dabyje ar Maroke, kur europiečiams nebūna komfortiška. Tačiau kaip seksis, priklauso ne tik nuo aplinkos, varžybų organizatorių sugalvotų iššūkių ir trasų sudėtingumo ar technikos patikimumo, įtaką rezultatams gali daryti tiesiog smulkūs faktoriai, tokie, kaip blogas miegas.

„Kai dalyvauja keli labai panašaus pajėgumo gerai pasiruošę lenktynininkai, dienos rezultatams įtaką galiausiai gali daryti tai, kuris geriau pailsėjęs, kokia nuotaika ir panašiai. Tikrai būna klausimų, kodėl vieną dieną atvažiuoji pirmas, o kitą šeštas, bet atsakymas gali slypėti smulkmenose, kurios ir padaro įtaką, ypač kai vyksta labai artima kova, o skirtumai matuojami keliomis minutėmis ar net sekundėmis,“ – pastebi L. Kancius.

Artėjantis Dakaro ralis Saudo Arabijoje startuoja 2024-ųjų sausio 5 dieną, AlUla mieste, o finišą dalyviai turėtų pasiekti po dviejų savaičių, sausio 19 dieną. Lietuvos technika iš Prancūzijos į Saudo Arabiją turėtų išvykti paskutinėmis lapkričio dienomis. L. Kanciui tai bus ketvirtasis startas Dakaro ralyje.


  2023-11-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt