Senamiestyje atsiras naujų butų

Svarbu, Verslas

Praėjus šiek tiek daugiau nei ketveriems metams po projektinių pasiūlymų pristatymo prie Dangės krantinės stovintį buvusį XIX a. sandėlį (Žvejų g. 8) valdanti ir šalia jo suformuotą sklypą besinuomojanti bendrovė „Domus luxus” pradėjo statyti jo priestatą.

Algirdo Kubaičio nuotr.

Vienintelis „Domus luxus” akcininkas ir vadovas Aleksandr Afanasjev teigia, kad priestatas statomas toks pat, kaip ir buvo numatyta projektiniuose pasiūlymuose – tik vietoje devynių butų antrame aukšte ir mansardoje dabar numatoma įrengti aštuonis. Pirmajame aukšte bus komercinės paskirties patalpos.

Pasak įmonės vadovo, statybų sąmata siekia 1,06 mln. eurų. Jas numatoma baigti kitų metų spalį. Darbus vykdo UAB „Aldasta“.

Algirdo Kubaičio nuotr.

Priestato fasadų apdailai bus naudojamos klinkerio plytos ir faktūrinis tinkas. Dėl silpnų gruntų numatomi gręžtiniai poliai, apjungiami monolitiniu rostverku.

Pastatą suprojektavo Edmundo Andrijausko projektavimo firma.

„Priestatas projektuojamas lakoniško tūrio, šlaitiniu dvišlaičiu stogu, taip derinantis prie esamo Žvejų gatvės užstatymo. Fasadų išraiška projektuojama lakoniška. Žvejų gatvės fasadas pagyvinamas centriniu frontonu atkartojančiu esamo istorinio sandėlio pagrindinio fasado stilistiką. Priestato šoniniuose fasaduose numatomas nuoseklus langų ritmas. Priestato fasadams naudojamos senamiesčiui būdingos apdailos medžiagos nekontrastuoja su esamu užstatymu bei užbaigia šiaurinę Žvejų gatvės fasadų išklotinę”, – buvo rašoma šios firmos parengtuose projektiniuose pasiūlymuose.

E. Andrijausko projektavimo firmos vizualizacija

„Mūsų idėja statant šį priestatą yra labai paprasta – pastatas, kuris neturi būti dar vienas akcentas jau esančioje grupėje statinių. Apdaila – raudonos klinkerio plytos, kurios prisitaikytų prie šalia esančių pastatų. Langų proporcijos išlygintos arčiau senamiesčio stiliaus. Be to, nieko nėra blogiau, kai yra eilė pastatų ir kiekvienas statinys turi savo išskirtinę architektūrą“, – viešo projektinių pasiūlymų svarstymo metu 2019-ųjų liepą kalbėjo Edmundas Andrijauskas.

Pagal Statybų techninį reglamentą tokiam objektui reikėtų 14 automobilių stovėjimo vietų, tačiau remiantis miesto Tarybos tvarkos aprašu numatomos tik keturios vietos pačioje Žvejų gatvėje, o už likusias statytojas įsipareigoja Klaipėdos miesto savivaldybei sumokėti kompensaciją pinigais.

Algirdo Kubaičio nuotr.

Senąjį sandėlį „Domus luxus” valdo nuo 2015-ųjų rugsėjo.

ISTORIJA

Archeologiniai tyrimai sklype buvo atliekami 2006 m. rudenį. Jų metu aptiktų pastatų pamatai priskirti dviem užstatymo horizontams – XVIII a. pab. – XIX a. I p. (iki 1854 m. gaisro) ir XVIII a. I pusės – XVII a. vidurys – II pusė (su 1678 m. gaisro pėdsakais). Tai sandėliavimo paskirties pastatų pamatai. Gyvenamosios paskirties pastato pamatų fragmentas aptiktas tik pietvakarinėje dalyje – ten buvo aptikta krosnies stovėjimo vieta. Apie tai, kad buvo rasti sandėliai  bylojo trumpi, ant rostverkų sukrautų akmenų pamatai, skirti turbūt sandėlio kolonų tvirtinimui.

Tyrimų metu buvo išsiaiškinta, kad apatiniai sluoksniai buvo supiltiniai, supilti lyginant čia buvusią žemą, pelkėtą vietą. Kad žmonėms būtų sausiau gyventi, buvo įrengiamos drenažinės statinės vandeniui surinkti. Tokia sveika statinė buvo aptikta ir čia. Statinių nuolaužų, šulų, dangčių, dugnų liekanų rasta viso tirto ploto dalyse. Radiniai būdingi Klaipėdos senamiesčio XVII-XIX a. kultūriniams sluoksniams.

Per 1854 metų gaisrą nudegė visi šiandieninių sandėlių vietoje stovėję statiniai bei didžioji dalis senamiesčio.

Pogaisrinis kairiojo Dangės kranto užstatymas kiek skyrėsi nuo ankstesniojo. Pastatai buvo atitraukti toliau nuo vandens, išnyko silkių rūšiavimo, karališkasis sankrovos sandėliai. Naujai pastatyti sandėliai XIX a. II pusėje ėjo iš rankų į rankas, buvo nuomojami, priklausė įvairioms bendrovėms, akcininkams. Esantis dabartiniu adresu Žvejų g. 8 XX a. pradžioje priklausė M. Blochui, jame buvo sandėliuojamos silkės. Šio sandėlio galiniame fasade išlikęs užrašo likutis „Dan…“ rodo, kad sandėlis kurį laiką tikriausiai vadinosi Dange-speicher – Sandėlis Dangė.

prahanoaki.blogspot.com nuotr.

Iki pat II pasaulinio karo erdvėje tarp dviejų sandėlių taip ir neatsirado jiems lygiaverčių statinių – sklypai buvo apstatyti vieno aukšto priestatais ir pagalbiniais statiniais, dauguma kurių vėliau buvo nugriauti. 

Pokario metais pastatai buvo perduoti „Zagotzerno“ organizacijai ir Upių laivybai. Vėliau abu sandėlius naudojo savo reikmėms Klaipėdos prekybinės organizacijos. Žvejų g. 12 sandėlyje buvo laikomos rašymo priemonės, mokykliniai reikmenys, Žvejų g. 8 – alkoholiniai gėrimai.

2008 m. pradėjus statybas gretiname sklype tuometinis sandėlio Žvejų g. 8 savininkas, įkūręs čia restoraną „Petit Marseille“, Saulius Semėnas tvirtino, kad dėl jų buvo pradėjusios trūkinėti lubos, sienos, ėmė trupėti plytos.

21 Comments

 1. se

  Vaikystėje akį traukdavo aplinkoje gražiai įkomponuoti senieji „broliai dvyniai”. Dėka nosimis lubas braižiusių visokių Mureikų šis plotelis su šiais statiniais buvo užstatytas menkavertėmis būdomis ir minėto „broliai dvyniai” tarp jų atrodo lyg našlaičiai.

  Reply
 2. Senamiestis

  Ir šis pastatas bus vyšnia ant torto Žvejų gatvės klinkerio ir kitokių eko fasadinių plytelių paletės ekspozicijoje. Tebunie Žvejų gatvės pastatų fasadai būna paminklas visiems savivaldybės architektams, kurie per eilę metų pritarė tokiems sprendiniams. Architektų per laiką turbūt buvo ne vienas, tai galit vienas kitam pasiploti už tokius nuopelnus miestui.
  Reikia turėti daug talento ir fantazijos, kad taip sudergti nuostabią vietą.

  Reply
 3. Blaivus

  Pirkciau nuomai. Liko rasti is kur paimti pinigus….

  Reply
 4. Hmm

  Visiems siaurapročiams šaukliams – auto statys ten kur ras vietos, o kas nori savo auto susikišti į namo vidų,tai perka namus, o ne butus senamiestyje?

  Reply
  • hmm'ui

   Svarbiausiai, parašyti siaurapročiai, kvailiai ir panašiai, kitaip komentaras toks kvailas, neįtikinamas. Ne?

 5. Taigi

  dūdoriaus ir draugelių darbeliai dar ilgai lįs iš visų skylių

  Reply
  • Denis

   Apie ka tu cia sneki? Pats gal i ta duda puti ir ciupk toliau ta duda.

 6. Vadimas

  Nieksai viarslininkai, kur reikes parkoti automobilius?!!!!

  Reply
  • Jo

   Nu va: pačioje šumniausioje vietoje – butai. Sekantis etapas – ten apsigyvenusiųjų nesibaigiantys skundai policijai. Galutinis sprendimas – uždaryti visus kabakus aplinkui, bo jie trukdo svarbiems žmonėms ilsėtis.

 7. Lolas

  Kaip sakoma liaudyje: Jei Dievas nori nubausti žmogų-jis atima iš jo protą. Nei gyvenimo nebus, nei patogumų, ypač vasarą, barai veikia visu pajėgumu, žmonių geriančių, tusuijančių ir valkataujančių bus krūvos. Bus ne gyvenimas o pipec.

  Reply
  • lolui

   O koks tavo reikalas?

 8. Klaipėdiškė

  Gėda sklypo pardavėjams. Prisiminkite, kas tada valdė miestą. Dabartiniai nebegali uždrausti. O reimėtų ir žalą išieškoti iš leidusių sklypą pasiimti. Kol vyks tokie sandėriai, tol gyvensime murdydamiesi dvasios purve. Kompensacija tegu sumoka tiems, kuriems nelieka vietos parkavimui

  Reply
  • Mantas

   Nusipirk dvirati arba pescias vaiksciot. O dar geriau isigyk buda Dytuvoj ir nebevazinek cia i Klaipeda su savo kvailom pretenzijom.

 9. Negalima pasitikieti.

  Ni pas kacapus niperku.

  Reply
  • M

   Duneli tu durneli, visi butai jau ispirkti, nei vienas skelbimas nebuvo publikuojamas, tik kad paloti ubagams.

 10. Kukis

  Dergia kaip gali… Dar liko laisvas skveras tarp Dramos teatro ir Danės…dar švedas prie Meridiano….

  Reply
 11. Klausimas

  Tai kur tie gyventojai statys automobilius? Tas 4 vietas brangiai parduos, o kas toliau?

  Reply
 12. A

  Nesibaigiančios statybos senmiesty……

  Reply
 13. T

  Kaip visada,viskas per antrą galą.

  Reply
 14. Vėtra

  Pirma sutvarko gatvę , už poros savaičių prasideda statybos viena po kitos. Gaila tų darbininkų , kurie per žiemos šalčius ir vasaros kaitrą ant kelių klūpėdami klojo akmenis. Buvo belikę du sandėliai – „broliai dvyniai” , užstatys beverčiais priestatais. Viską kas dar primena Memelio istoriją naikina . O tuo pačiu stato kelis naujus namus skambiu Memelio vardu. Klounai. Niekas negyvena šalia esančiame naujame name . Butai tik nuomojami . Kas gali gyventi ant naktinbario ?

  Reply
 15. Nojus

  Įdomiai gaunasi dėl automobilių statymo. Statytojas negali jų įrengt, bet sumoka savivaldybei, kuriai galvos juk neskaudės, kad tu neturi kur to automobilio dėti. O jei ir rasi, tikrai turėsi už tai susimokėti, ir visai nemažai. Nesuprantu logikos. O butai bus išpirkti, neabejoju. Va tik juos galėjo pastatyti iki Žvejų gatvės rekonstrukcijos- dabar vėl ardys dangą, sunkiasvorės mals sutvarkytą atkarpą…

  Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Šimtą metrų senamiesčio gatvės remontuos daugiau nei metus?

„Visoje Aukštosios gatvės atkarpoje, nuo Didžiosios Vandens g. iki Daržų g. namo, naudojami tik esami tašytų akmenų blokeliai!”, – šauktuku ...
2024-03-30
Skaityti daugiau

Miestas

Senamiesčio fasadų tvarkymo paramai - papildomas kvietimas

Klaipėdos savivaldybė skelbia, kad siekiant išnaudoti lėšų likutį – 70 tūkst. eurų – skelbiamas pakartotinis kvietimas teikti paraiškas Klaipėdos senamiesčio ...
2024-03-26
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Spyglys

Už terlių Kaziuką mokėsime visi?*

Išanalizavęs investicijų pritraukimu į miestą turinčios besirūpinti agentūros „Klaipėda ID“ ir pigią šilumą teoriškai turinčios tiekti „Klaipėdos energijos“ kadrų politiką ...
2024-03-18
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This