P0

Kriminalai ir nelaimės

Bus teisiami šimtus tūkstančių išvilioję šarlatanai (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-10


Klaipėdos apylinkės prokuratūra perdavė Klaipėdos apygardos teismui baudžiamąją bylą, kurioje klaipėdiečių pora kaltinama sukčiavimu. Įtariama, kad manipuliuodami įvairiomis nukentėjusiųjų baimėmis sutuoktiniai iš jų išviliojo beveik 600 tūkst. eurų.

Kaltinamieji, bendraudami su byloje nukentėjusiais pripažinta sutuoktinių pora, nuo 2021 metų balandžio iki 2022 metų rugsėjo galėjo iš jų išvilioti per 400 tūkst. eurų. Nukentėjusiesiems buvo žadama, kad bus išgelbėtos jų gyvybės, nuimti prakeiksmai, žadėta, jog jie bus apsaugoti nuo „juodųjų jėgų“ bei bus suteiktos kitos panašaus pobūdžio paslaugos. Už tai buvo prašoma atsilyginti tam tikromis pinigų sumomis bei dovanomis. Turimais duomenimis, nukentėjusieji net buvo apgaulingai įtikinti padovanoti kaltinamiesiems naują „BMW X5“ markės automobilį, kurio vertė daugiau nei 88 tūkst. eurų.

Manoma, kad sukčių pora galėjo manipuliuoti ir kitų asmenų patiklumu, silpnumu, ligų ir mirties baime. Teismui perduotoje byloje nukentėjusiaisiais pripažinti ir dar 4 asmenys, kurie kaltinamiesiems už jų tariamai teikiamas paranormalias paslaugas taip pat atsiskaitydavo įspūdingomis sumomis.

Skaičiuojama, kad kaltinamieji per 2019–2022 metus galėjo apgaule išvilioti bendrai beveik 600 tūkst. eurų iš 6 asmenų.

Taip pat įtariama, kad kaltinamoji įtikino parduoti vienam iš nukentėjusiųjų priklausančius pastatus, kurių bendra vertė 2,8 mln. eurų, o gautus pinigus perduoti jai. Vykdydamas nurodymus nukentėjusysis skelbimų portale buvo patalpinęs 2 iš 3 jam priklausiusių pastatų skelbimus, tačiau, suvokęs, kad tai gali būti nusikalstama veika, pardavimo procesą sustabdė.

Sutuoktiniams pareikšti kaltinimai dėl sukčiavimo. Moteris taip pat kaltinama dėl pasikėsinimo įgyti labai didelės vertės svetimą turtą, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo.


  2023-11-10

  2 komentarai “Bus teisiami šimtus tūkstančių išvilioję šarlatanai”

  1. AvatarKokiu debilu reikia būti, (IP: 86.100.137.239)

   kad tikėti prakeiksmais, užkalbėjimais , tokie žmonės patys prašyte prašosi būti apgauti aferistų !

  2. AvatarKlaipēdietē (IP: 82.145.211.126)

   Tai knysles aferistu patalpinti reikia,kurie nuo žmoniu vagia,apgaule siekia pasisavinti žmonių turta ,tai dar daugiau ,galbūt yra nukentējiusiu,žmonēs atpažins,viešai patalpinkit aferistus.Ūž tokias aferas ,ne teisti reikia ,o į elektros kēde,būtu adekvati bausmē,bet gaila lietuvoj nēra mirties bausmēs.Dar valstybē tokius aferistus išlaikyt turēs kalējime iš mokesčių mokētojiu pinīgu,bausmēs juokingos žulikams ir aferistams.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt