P0

Uostas ir jūra

Norima, kad ateityje SGD terminale dirbtų daugiau lietuvių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-12


Seimo Jūrinių reikalų komisija paskutinį savo posėdį skyrė aptarti suskystintų gamtinių dujų (SGD) laivo-saugyklos „Independence“ įgulos sudarymą, kai laivą 2024 m. antroje pusėje valdyti perims Lietuva.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Žinia, Vyriausybė yra nusprendusi, kad kai nuo 2025 m. Lietuva perims nuosavybes teise valdyti laivą-saugyklą, jis bus registruotas Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre ir plaukios su Lietuvos vėliava.

Jūrininkų sąjunga, Jūrų kapitonų asociacija, Jūrininkų įdarbinimo įmonių asociacija ir Jūreivystės akademija komisijai raštu išreiškė susirūpinimą dėl tokio tipo laivų įgulos formavimo iš Lietuvos jūrininkų ir jūrininkų rengimo Lietuvoje.

Energetikos viceministrė Inga Žilienė atkreipė dėmesį, kad į laivo operatorės paslaugos pirkimo sąlygas buvo įtrauktas įpareigojimas apmokyti Lietuvos jūrininkus.

Uosto vidus kompas

Jūrinių reikalų komisijos pirmininkas Valdas Rakutis pasiūlė jūrininkų įdarbinimu besirūpinančioms asociacijoms sudaryti jūrininkų kompetencijų sąrašą ir pateikti jį dabar (ateityje – laivą-saugyklą „Independence“ administruojančioms bendrovėms), kad, esant poreikiui, jos galėtų pasirinkti Lietuvos piliečius. Taip pat paprašyta pateikti reikiamų specialybių sąrašą, kad asociacijos bei Jūreivystės akademija galėtų rasti ar paruošti reikiamus jūrininkus.

Anot pranešimo, komisija vėlesniuose posėdžiuose ketina grįžti prie SGD laivo-saugyklos įgulos sudarymo problematikos.


  2023-11-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt