Norima, kad ateityje SGD terminale dirbtų daugiau lietuvių

Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-11-12

Seimo Jūrinių reikalų komisija paskutinį savo posėdį skyrė aptarti suskystintų gamtinių dujų (SGD) laivo-saugyklos „Independence“ įgulos sudarymą, kai laivą 2024 m. antroje pusėje valdyti perims Lietuva.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Žinia, Vyriausybė yra nusprendusi, kad kai nuo 2025 m. Lietuva perims nuosavybes teise valdyti laivą-saugyklą, jis bus registruotas Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre ir plaukios su Lietuvos vėliava.

Jūrininkų sąjunga, Jūrų kapitonų asociacija, Jūrininkų įdarbinimo įmonių asociacija ir Jūreivystės akademija komisijai raštu išreiškė susirūpinimą dėl tokio tipo laivų įgulos formavimo iš Lietuvos jūrininkų ir jūrininkų rengimo Lietuvoje.

Energetikos viceministrė Inga Žilienė atkreipė dėmesį, kad į laivo operatorės paslaugos pirkimo sąlygas buvo įtrauktas įpareigojimas apmokyti Lietuvos jūrininkus.

Jūrinių reikalų komisijos pirmininkas Valdas Rakutis pasiūlė jūrininkų įdarbinimu besirūpinančioms asociacijoms sudaryti jūrininkų kompetencijų sąrašą ir pateikti jį dabar (ateityje – laivą-saugyklą „Independence“ administruojančioms bendrovėms), kad, esant poreikiui, jos galėtų pasirinkti Lietuvos piliečius. Taip pat paprašyta pateikti reikiamų specialybių sąrašą, kad asociacijos bei Jūreivystės akademija galėtų rasti ar paruošti reikiamus jūrininkus.

Anot pranešimo, komisija vėlesniuose posėdžiuose ketina grįžti prie SGD laivo-saugyklos įgulos sudarymo problematikos.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

V. Sinkevičius: Baltijos jūros tarša milžiniška

Eurokomisaras Virginijus Sinkevičius sako, kad šiuo metu Baltijos jūra yra itin užteršta ir dėl šios priežasties Lietuva, kartu su kitomis ...
2024-05-17
Skaityti daugiau

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Liuteroniškose kultūros dienose - ir dėmesys Danieliui Kleinui, ir J. S. Bacho kūriniai

Klaipėdos krašte jau antrus metus iš eilės organizuojamos liuteroniškos kultūros dienos, šiemet prasidėjusios gegužę, pasak organizatorių, tęsis iki pat rudens. ...
2024-05-16
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

„Independence“ išvyko į apžiūrą Danijoje

Šių metų gruodžio mėnesį AB „KN Energies” (KN) taps SGD terminalo laivo-saugyklos „Independence“ savininke. Prieš perimant laivą KN nuosavybėn, buvo ...
2024-05-02
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This