P0

Regionas

Potvynis Klaipėdos rajone slūgsta

Atvira Klaipėda

„Atvira Klaipėda“, Karolina Konopackienė (ELTA)
2023-11-12


Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės mero Broniaus Markausko, situacija dėl ištvinusios Minijos Priekulėje sekmadienį ėmė gerėti.

Feisbuko nuotr.

„Galima kiek lengviau atsipūsti. Situacija Klaipėdos rajone pamažu stabilizuojasi. Per naktį vanduo Minijoje pradėjo kristi. Pavyzdžiui, prie Lankupių šliuzo, kur vakar vandens lygis jau buvo perkopęs stichinį ir artėjo prie katastrofinio, pernakt jis krito jau apie 10 cm ir toliau mažėja“, – savo socialinio tinklo paskyroje rašo B. Markauskas.

Jo teigimu, pylimas Priekulėje atsilaikė.

„Ačiū visiems, kurie prisidėjo prie to dėdami molį, smėlio maišus, blokus. Kelias į Šilutę vis dar apsemtas, geriau rinkitės aplinkkelį, ta pati situacija ir su Stragnais”, – pataria meras.

Kartu jis pripažįsta, jog dar teks įvertinti potvynio padarytą žalą.

„Stichija šį kartą pridarė tikrai daug žalos. Ji dar neatsitraukė, užlieti milžiniški plotai ir tik vandeniui atsitraukus pamatysime visą mastą”, – rašo B. Markauskas.

Priekulės seniūnijai vadovaujanti Daiva Bliūdžiuvienė sako, kad naktį Žalgirio gatvėje pradėjus tekėti vandeniui pro pylimą, šis netrukus buvo užtvenktas.

„Vanduo pradėjo tekėti per viršų maždaug 5–10 cm ir kai užtvenkėm su maišais ir su blokais, kelio bortais apdėjom (…) ir nustojo tas toks intensyvus bėgimas, tai šiek tiek iš grunto pradėjo sunktis, bet kad taip būtų pralaužta ir bėgtų srovė, nuplovusi pylimą, tokios situacijos neturėjom“, – sekmadienį Eltai sakė Priekulės seniūnė.

Anot jos, nors vandens lygis krinta, kai kuriuose seniūnijos vietose keliai vis dar nepravažiuojami, o šešių sodybų gyventojai tebėra izoliuoti.

„Šiek tiek vanduo yra kritęs, nors tose vietose, kur yra apsemtos vietovės, – Liaunų, Šilininkų kaime, – tai keliukai dar nepravažiuojami. (…) Liko atskirtų pavienių sodybų liaunų kaime – 3, o Šilininkų irgi trys“, – sakė D. Bliūdžiuvienė, pridurdama, kad su apsemtų sodybų gyventojais nuolat palaikomas ryšys.

Šiemet Klaipėdos rajone išplitęs potvynis yra kitoks nei ankstesniais metais, sako seniūnė. Anot jos, per asfaltą mieste tekantis vanduo – neįprastas reiškinys.

„Jau koks dešimtmetis, kai dirbu seniūne, tai per Minijos gatvę nėra taip buvę, kad bėgtų srovele per asfaltą. Aišku, pravažiuojama tose vietose, ten tankiau gyvenamas kvartalas – Minijos, Parko gatvė – ir dabar bėgo ištisai vanduo, yra apsėmę trejetą namukų, sodybų, kad žmonės iš kiemo neišvažiavo“, – nusistebėjimo neslėpė D. Bliūdžiuvienė.

ELTA primena, kad šeštadienio popietę, atsižvelgus į smarkiai dėl potvynio blogėjančią padėtį Priekulėje, buvo paskelbta ekstremalioji situacija.

Intensyvus potvynis Kretingoje prasidėjo antradienį po pietų, kai mieste per dieną iškrito kone viso lapkričio mėnesio kritulių kiekis. Dėl smarkių liūčių savivaldybė surengė ekstremalių situacijų valdymo posėdį ir paskelbė ekstremalią situaciją dėl taršos pavojaus, į aplinką teko paleisti nuotekų.


  2023-11-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt