P0

Aplinkosauga

Rūšiuoti maisto atliekas klaipėdiečiams jau išdalinta apie 100 konteinerių komplektų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-13


Nuo 2024 m. visoje Lietuvoje maisto atliekos bus rūšiuojamos ir surenkamos atskirai. Kad individualiuose namuose gyvenantiems klaipėdiečiams rūšiuoti būtų patogiau, Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) nemokamai suteikia specializuotą įrangą: vieną virtuvinį kibirėlį ir vieną 60 l talpos lauko konteinerį su sandariu dangčiu ir kvapų neutralizavimo filtru.

Šiuo metu Klaipėdos individualių valdų savininkams KRATC siunčia laiškus su konteinerio priėmimo aktu, kurį reikia pasirašyti ir grąžinti bendrovei vienu iš šių būdų:

1. Nuskenuoti (nufotografuoti) ir atsiųsti elektroniniu paštu rinkliava@kratc.lt

2. Pasirašyti aktą savitarnoje https://mano.kratc.lt/

3. Išsiųsti pasirašytą aktą pašto laišku adresu: Liepų g. 15, LT–92138, Klaipėda.

4. Atnešti pasirašytą aktą į KRATC biurą Liepų g. 15, Klaipėdoje.

5. Atnešti pasirašytą aktą į kitus KRATC Klaipėdos padalinius: biurą Tomo g. 2; aikšteles Šiaurės pr. 30, Tilžės g. 66A, Plieno g. 13.

Tik kai KRATC gauna Klaipėdos gyventojo pasirašytą dokumentą, konteineriai yra atgabenami į jo namus, paliekami teritorijoje arba šalia vartelių. Spalio mėnesį pradėjus šį pasiruošimo etapą klaipėdiečiams jau išdalinta apie 100 maisto rūšiavimo komplektų.

„Maisto atliekų rūšiavimas yra naujas mums, bet jis jau daugelį metų vykdomas kitose Europos valstybėse. Kaip prieš penkiolika metų Klaipėdoje pradėjome rūšiuoti antrines žaliavas – stiklą, popierių, plastiką – tai irgi atrodė nauja. Dabar tai įprasta kasdienybė ir nekyla klausimų, kodėl tai verta daryti“, – pranešime spaudai cituojama Ramunė Šličienė, KRATC direktorės pavaduotoja.

Maisto atliekų rūšiavimas mažina aplinkos taršą, jas perdirbus išgaunamas ekologiškas kuras – biometanas, o apdorota biomasė paverčiama derlingu kompostu. Taip pat nebemetant maisto į komunalinių atliekų konteinerius, ten pakliuvusios pakuotės būna švaresnės ir tinkamesnės perdirbimui.

Maisto atliekų rūšiavimas Lietuvoje, o taip pat ir Klaipėdoje, bus privalomas nuo kitų metų. Šiuo metu vyksta pasiruošimo etapas: konteineriai dalinami individualių valdų gyventojams, į esamus pusiau požeminius įmontuotos sandarios metalinės kapsulės, daugiabučių kiemuose įrengiami papildomi konteineriai. Planuojama, jog naudotis maisto rūšiavimo konteineriais uostamiesčio gyventojai bus pakviesti po Naujųjų metų.

Turint klausimų dėl rūšiavimo tvarkos ar maisto konteinerių dalinimo Klaipėdos mieste galima kreiptis į KRATC el. p. rinkliava@kratc.lt, skambinkite 8 800 13344.


  2023-11-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt