Klaipėdoje sunkiai pasiekiama ilgalaikė globa

Miestas

„Klaipėdos miesto savivaldybėje nesukurta aplinka, kuri užtikrintų ilgalaikės socialinės globos prieinamumą”, – tokią pagrindinę išvadą padarė Kontrolės ir audito tarnyba, įvertinusi, kaip šia paslauga gali pasinaudoti negalią turintys suaugusieji ir senoliai.

Martyno Vainoriaus nuotr,

Auditoriai nustatė, kad „miesto savivaldybės tarybos patvirtinta ilgalaikės socialinės globos skyrimo, apmokėjimo ir nutraukimo tvarka neatitinka LR teisės aktų reikalavimų”.

Jie taip pat konstatavo, kad savivaldybės informacija apie tokias paslaugas pateikiama tik interneto portale, todėl nėra užtikrintas jos pasiekiamumas, kadangi ne visi asmenys naudojasi internetu. O ir ten pateikiama ne visa reikiama informacija, skelbiami negaliojantys teisės aktai, nenurodyta mokėjimo už paslaugą apskaičiavimo tvarka ir panašiai.

Taip pat teigiama, kad savivaldybėje nekaupiami ir neanalizuojami duomenys apie suaugusius asmenis su negalia, ne visais atvejais ilgalaikė socialinė globa skirta tinkamai ir laiku, laukiančiųjų ilgalaikės socialinės globos eilės sudarymas turi trūkumų. 

Įvertinus 83 asmenų ilgalaikės socialinės globos skyrimo procedūras, nustatyti net 64 atvejai, kai buvo nesilaikoma vienokių ar kitokių teisės aktų reikalavimų.

Tačiau kartu auditoriai nurodė, kad „socialinės globos poreikis planuojamas iš esmės tinkamai” ir pateikė rekomendacijas, kaip ištaisyti nustatytus trūkumus.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Dabartiniai vicemerai uždirba ženkliai daugiau

Trijų Klaipėdos vicemerų mėnesiniai atlyginimai šių metų pirmą ketvirtį vidutiniškai buvo 5679 eurai neatskaičius mokesčių. O pernai metais šie pareigūnai ...
2024-04-19
Skaityti daugiau

Spyglys

Girulių milijonieriai šiepia dantis į Kūdikių namus?*

Jau kuris laikas sklinda gandai, kad Kūdikių namų Giruliuose žemė ir pastatai parūpo vietos milijonieriams. Ir jie kurpia gudrų planą, ...
2024-04-18
Skaityti daugiau

Svarbu, Švietimas

Pagaliau imsis naujo darželio statybų Tauralaukyje

Baigiant statyti beveik dukart nuo pirminės kainos pabrangusią naująją mokyklą Senvagės gatvėje Tauralaukio progimnazija planuoja persikraustymo į ją darbus. O ...
2024-04-18
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This