P0

Kultūra

Klaipėdos lėlių teatre – marionečių spektaklis suaugusiems

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-15


Šį penktadienį ir šeštadienį, lapkričio 17-18 d., bei kitą penktadienį, lapkričio 24 d., Klaipėdos lėlių teatre vyks marionečių spektaklio suaugusiesiems „Karvė yra meilė“ premjera.

Kristijono Lučinsko nuotr.

Marionečių spektaklis suaugusiesiems „Karvė yra meilė“ – tai tarsi kūrybinės komandos laiškas sau, kuriame apsvarstoma meilė kaip didžiausias žmogaus žygdarbis. Tiriami skirtingi santykiai: seno ir jauno, vyro ir moters, lėlininko ir marionetės. Žiūrovai bus pakviesti pažvelgti į vienos ilgametės poros gyvenimą. Vyras ir moteris neatrodo laimingi – greitai suirzta, pykstasi dėl menkniekių, žiūri vienas į kitą be susižavėjimo, lyg būtų užmiršę mylėti. Tačiau vieną dieną juos aplanko karvė…

Spektaklio tema atspindi ir lėlininko bei marionetės santykį. Ši Lietuvoje retai sutinkama lėlių teatro technika reikalauja ypatingai daug meilės, atsidavimo ir laiko. Spektaklyje žiūrovai turės galimybę išvysti skirtingus marionečių tipus, tarp kurių – ir visiškai sujungtos marionetės, sudėtingiausia tradicinių marionečių forma tituluojamas marionečių tipas. Marionečių valdymo subtilybių spektaklio kūrybinė komanda mokėsi iš marionečių meistrės Alice Therese Gottschalk.

Spektaklį kuria režisierė Aušra Bakanaitė, dramaturgė Lina Laura Švedaitė, kompozitorius Larion Diakov, dailininkė Giedrė Brazytė, šviesų dailininkas Mantvydas Poškus, aktoriai Monika Mikalauskaitė-Baužienė, Kęstutis Bručkus, Vytautas Kairys. Spektaklio lėles gamina Agnė Jablonskytė, Aušra Bakanaitė, Giedrė Brazytė, Eimantas Siudikas, Daina Ališauskaitė-Zinovičienė, scenografiją – Agnė Jablonskytė, Mindaugas Juknevičius.

Spektaklio trukmė – 50 min. Bilietus platina www.bilietai.lt.


  Kultūros straipsnių vidus

  2023-11-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt