P0

Transportas

Dviračių taką pro Juodkrantę nuties iki kitų Kalėdų? (1)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-11-16


Dviračių tako Smiltynė-Nida ruožo, nuo 16,52 iki 31,36 km rekonstravimo konkursas paskelbtas dar kartą. Tikimasi jį nutiesti iki kitų metų pabaigos, tačiau per anksčiau nutrauktą konkursą potencialių rangovų užduotų klausimų gausa slopina optimizmą. Dviračių takų rekonstrukcijos darbai planuojami ir Smiltynėje.

Šiemet jau atnaujintas tako ruožas Smiltynė-Juodkrantė. Palmiros Mart nuotr.

Šią savaitę Lietuvos automobilių kelių direkcija paskelbė ieškanti rangovų šiam dviračių takų ruožui rekonstruoti. Pasiūlymų laukiama iki gruodžio 12 dienos, o maksimalus terminas, per kurį taku turi būti paleistas dviratininkų eismas rekonstruotų taku – 8 mėnesiai po sutarties pasirašymo su konkursą laimėjusia įmone.

Įvertinant ilgai trunkančias tokių viešųjų pirkimų procedūras optimistiškai galima tikėtis, kad dviratininkai galės važiuoti šiuo taku jau kitų metų gruodį. Tačiau ankstesnė praktika rodo, kad toks optimizmas dažnai būna nepagrįstas.

Darbus numatyta vykdyti pagal UAB „Plentprojektas” parengtą techninį darbo projektą. Takas driekiasi ir per Naglių gamtinį rezervatą bei Karvaičių kraštovaizdžio draustinį.

Pirmą konkursą dėl šio objekto Lietuvos automobilių kelių direkcija buvo paskelbusi šių metų vasarą, po to, kai buvo rekonstruota dviračių tako, nuo Smiltynės link Juodkrantės, atkarpa, itin pradžiuginusi dviratininkus. Tuomet tikėtasi, kad kad dar beveik 16 km ilgio dviračių trasos dalis bus atnaujinta iki kitų metų vasaros. 

Tačiau po poros mėnesių Direkcijai teko nutraukti šį konkursą, nes, pasak pirkimų ataskaitos, „negauta jokių pasiūlymų ar paraiškų arba jos buvo atmestos”. Direkcija pirkimo dokumentuose buvo įrašiusi, kad „darbų atlikimo terminas yra esminė sutarties sąlyga”. Taip pat buvo pabrėžiama, kad tokio termino nesilaikymas bus laikomas esminiu sutarties pažeidimu. Maksimalus terminas, per kurį turėjo būti paleistas dviratininkų eismas rekonstruotu taku, buvo aštuoni mėnesiai.

Kartu su naujo pirkimo dokumentais viešai yra paskelbti ir gauti potencialių  rangovų  klausimai bei atsakymų į juos suvestinė. Užduota per 30 įvairiausių techninio pobūdžio klausimų ir atsakymų į juos, tuo pačiu nurodant, kad būsi paslaugos teikėjai, rengdami pasiūlymus, turi atsižvelgti į šiame dokumente pateiktą informaciją.

Be to, Lietuvos automobilių kelių direkcija paskelbė ir dar vieną viešojo pirkimo konkursą: kelio Smiltynė-Nida ruožo nuo 31,36 iki 33,895 km bei kelio ruožo nuo 0 iki 2,108 km, ir ruožo nuo 0 iki 1,871 km rekonstravimo, įrengiant dviračių ir pėsčiųjų taką.

Šio viešojo pirkimo organizatoriams rinkos dalyviai turėjo dar daugiau klausimų. Darbai ir čia bus vykdomi pagal UAB „Plentprojektas” parengtą techninį projektą.

Transporto straipsnių vidus kompas

INFORMACIJA

Bendras tako Smiltynė–Nida ilgis yra apie 50 km. Didžioji jo dalis, beveik 36 km nuo Smiltynės iki Preilos, priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai, likusi dalis – Neringos savivaldybei.

Takas buvo tiesiamas keliais etapais. Ruožas nuo Pervalkos gyvenvietės iki Pervalkos paplūdimio įrengtas dar 1978 m. Dalimis lipdytas takas sulaukdavo tik būtinojo remonto ir anksčiau rekonstruojamas nebuvo.


  2023-11-16

  Vienas komentaras apie “Dviračių taką pro Juodkrantę nuties iki kitų Kalėdų?”

  1. AvatarAnonimas (IP: 86.100.66.158)

   Nauja mada klaustukas pavadinime?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt