P0

Sportas

Nemokamos treniruotės subūrė daugiau nei 1000 klaipėdiečių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-16


Įvairios nemokamas sporto treniruotės ir aktyvumo veiklos Klaipėdoje subūrė daugiau nei 1000 klaipėdiečių: tiek senjorus, tiek vaikus ir paauglius, tiek vidutinio amžiaus žmones. Tarp jų – ir būrį negalią turinčių miestiečių.

Pastebima tendencija, kad sveikatingumo renginiai formuoja teigiamą požiūrį į fizinio aktyvumo prieinamumą, taip skatindami gyventojų judumą bet kuriame amžiaus tarpsnyje.

Sveikatingumo studija „Ginsvė“ sėkmingai įgyvendino projektą „Sveikas judėjimas“, kuris buvo bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos“.

Projektu buvo siekiama stiprinti Klaipėdos bendruomenės fizinę ir emocinę sveikatą, organizuojant įvairioms grupėms pritaikytas fizines veiklas. Veiklos buvo organizuojamos ištisus metus, nepaisant metų laiko. Projekto metu didelis dėmesys buvo skiriamas aktyvioms veikloms lauke.

Šio projekto vadovė Daiva Palubinskaitė pasidžiaugė, kad visi šie renginiai sudomino būrius miestiečių ir aplinkinių miestelių aktyvaus laisvalaikio mėgėjų ir sportininkų. Daugiau nei 200 nemokamų treniruočių buvo skirtos miesto senjorams. 

„Fizinis aktyvumas vyresnio amžiaus žmonėms ypatingai svarbus kaip griuvimų prevencija, širdies ir kraujagyslių sistemos stiprinimas,  raumenyno palaikymas ir socialinis bendravimas. Treniruotės vyko tiek studijoje, tiek lauke. Visus metus, nepaisant oro sąlygų, buvo vykdomos šiaurietiško vaikščiojimo treniruotės lauke, vasaros metu mankštos vyko stadione. Dalyvavo daugiau nei šimtas vyresnio amžiaus žmonių.

Vasaros metu projekto rėmuose vyko ir treniruotės gamtoje darbingo amžiaus žmonėms. Dalyvius kvietėme į zumbos, kūno dizaino ir jogos užsiėmimus, tiek stadione, tiek arčiau jūros“, – apie sporto įvairovę ir platų dalyvių amžiaus spektrą mintis dėstė D. Palubinskaitė.

Anot jos, nauja veikla „Ginsvės“ studijos projektų vykdyme buvo judėjimo negalią turinčių dalyvių įtraukimas.

„Kartu su Neįgaliųjų sportininkų asociacija vykdomas veiklas prisijungė dešimt negalią turinčių asmenų. Į projkto veiklas įsijungė daugiau nei 1000 dalyvių“, – masiškumu pasidžiaugė D. Palubinskaitė.


  2023-11-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt