P0

Verslas

Už netvarkingas statybvietes grasina baudomis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-16


Klaipėdos miesto valdžia, vis dažniau sulaukianti gyventojų nusiskundimų dėl statybininkų netvarkos šalia statybviečių, skelbia padidinusi jų kontrolę. Pranešama, jog šiais metais jau nustatyta dvigubai daugiau pažeidimų statybvietėse nei praėjusiais metais.

Asociatyvi portalo archyvo nuotr.

Tikrindamas gyventojų ir verslo subjektų nusiskundimus, kad statybų sektoriuje dirbantys rangovai neretai nepaiso mieste nustatytų švaros taisyklių, Klaipėdos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius vien tik šių metų spalio mėnesį patikrino per pusšimtį miesto statybviečių. Administracinio nusižengimo protokolai už nustatytus pažeidimus surašyti 8-ioms statybos darbus vykdančioms bendrovėms. Nuo metų pradžios baudos už įvairius nusižengimus paskirtos kelioms dešimtims uostamiestyje darbus vykdančių statybos įmonių.

Laikydamiesi patvirtintų Miesto tvarkymo ir švaros taisyklių, asmenys, vykdantys statybos ar remonto darbus, visą statybos laikotarpį privalo prižiūrėti statybvietę ir įvažiavimo į ją kelius, darbus atlikti taip, kad nebūtų teršiamos eismo zonos ir kitos teritorijos už statybvietės ribų.

„Siekiame sukurti Klaipėdoje patrauklią gyvenamąją aplinką. Tai – vienas iš strateginių miesto tikslų. Tačiau jaustis gerai kartais trukdo maži dalykai, pavyzdžiui, purvu apšnerkštos gatvės ir šaligatviai, išmėtytos statybinės medžiagos, nugriuvusios tvoros. Vis dar pasitaiko atvejų, kai statybose dirbantys rangovai purvina technika iš statybviečių išvažiuoja į miesto gatves, vykdo darbus neaptvertoje teritorijoje. Taip neturi būti, turime išsiugdyti deramą darbo kultūrą, todėl, gavus nusiskundimų iš gyventojų apie rangovus, kurie nesilaiko tvarkos, ir toliau bus griežtai reaguojama. Neturime tikslo nubausti, mūsų siekiamybė – tvarkingas miestas, kuriame malonu lankytis ir, žinoma, gera gyventi“, – pranešime pažymi Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Nuo šių metų pradžios už pažeidimus, susijusius su tvarka ir švara statybvietėse bei jų prieigose, Klaipėdoje surašyta 11 administracinių nusižengimų protokolų. Tai yra dvigubai daugiau nei praėjusiais metais. Už Tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimą numatytas įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 140 eurų, pakartotinis nusižengimas užtraukia baudą nuo vieno 140 iki 600 eurų.

Klaipėdos savivaldybės specialistai taip pat tikrina, kaip laikomasi vietinės rinkliavos už leidimo išdavimą atlikti kasinėjimo darbus – kelių, gatvių, kiemų, šaligatvių, skverų, parkų, aikščių ir inžinerinių tinklų apsaugos zonoje reikalavimų, taip pat jų užgriozdinimą statybinėmis medžiagomis, reikiamų kelio ženklų nepastatymą, kasinėjimo vietų neaptvėrimą. Už tokius pažeidimus šiemet taip pat surašyta dvigubai daugiau pažeidimų nei pernai – 18. 2022 metais tebuvo 9. Už vietinės rinkliavos be leidimo atlikti kasinėjimo darbus reikalavimų nesilaikymą statybinėms įmonėms numatyta bauda nuo 30 iki 140 eurų, pakartotinai nustačius pažeidimą baudos didėja nuo 140 iki 600 eurų.


  Verslo straipsnių visus kompas

  2023-11-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt