P0

Aplinkosauga

Klaipėdos moksleiviai susirungs aplinkosauginiame konkurse

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-17


Prisijungdama prie jau 15 kartą vykstančios Europos atliekų mažinimo savaitės renginių Klaipėdos miesto savivaldybė uostamiesčio bendrojo lavinimo mokyklų mokinius pakvietė į aplinkosauginį konkursą – viktoriną „Daugiau žinių – mažiau atliekų“.

Konkurse galės dalyvauti 2-5 narių komandos trijose skirtingose amžiaus kategorijose: 1-4; 5-8; 9-12 klasių.

Kaip pasakojo viena iš konkurso organizatorių, Aplinkosaugos skyriaus Rasa Jievaitienė, komandos nariai bendromis pastangomis turės atsakyti į 20-30 klausimų, pasirenkant teisingą atsakymą iš kelių pasiūlytų variantų. Klausimai bus susiję su tvariu gyvenimu ir atliekų tvarkymu Klaipėdoje.

„Klaipėdos savivaldybė prieš 10 metų inicijavo ekologinių pamokų vedimą mokyklose. Kiek vėliau jau ir pačios mokyklos ėmėsi įvairių projektų, skatinančių mokinius domėtis ir suprasti tvarumo tiesas. Šis mūsų konkursas taip pat jau tradicinis, vykstantis ne pirmus metus. Gera matyti, kaip bendras pedagogų ir mūsų darbas suteikia jaunajai klaipėdiečių kartai būtinų žinių, padeda įsigilinti į atliekų tvarkymo subtilybes“, – sakė R. Jievaitienė.  

Pasak aplinkosaugininkės, atliekų rūšiavimas kinta kone kasmet. Atsiranda naujos technologijos antrinių žaliavų perdirbimui, tobulinama infrastruktūra, keičiasi atliekų surinkimo tvarka, vis dažniau kalbama apie pakartotinį daiktų panaudojimą. Tad domėjimasis šiomis aktualijomis turėtų vykti visą gyvenimą. O panašios akcijos, kaip organizuojama viktorina, padeda jaunimui įdiegti būtinas pagrindines aplinkosaugines žinias.

Šiuo metu dar vyksta registracija į konkursą, kuris vyks Europos atliekų mažinimo savaitės pabaigoje, lapkričio 24 dieną, vienoje iš uostamiesčio gimnazijų.  Iš vienos mokyklos bus leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip 2 komandoms, o vienoje amžiaus grupėje susirungs iki 15 komandų.

Kiekvienos amžiaus grupės nugalėtojai pasidalins nepiniginius prizus: 1 vietos prizo vertė – 500 Eur; 2 vietos prizo vertė – 300  Eur, 3 vietos prizo vertė – 200 Eur.

Konkurso „Daugiau žinių – mažiau atliekų“ nuostatai skelbiami https://www.klaipeda.lt/lt/aplinkos-apsauga/aplinkosauginis-svietimas/konkursas-daugiau-ziniu-maziau-atlieku/12203/ 


  2023-11-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt