P0

Miestas

Oficialu: Klaipėdoje yra tik du apleisti ir neprižiūrimi pastatai (10)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-11-17


Klaipėdos miesto tarybai siūloma patvirtinti, kad apleistu ar neprižiūrimu nekilnojamuoju turi būtų laikomi tik du objektai. Jame nėra nei padegėlio buvusio „Baltijos” kino teatro, nei nebaigtos statyti „Klasco” dabar valdomos valčių prieplaukos Kairių gatvėje, nei daugelio kitų, klaipėdiečiams ir miesto svečiams akis badančių pastatų „vaiduoklių” .

Anksčiau tame sąraše būdavo ir kelios dešimtys tokių objektų. Tačiau šį mėnesį mero pateiktame savivaldybės tarybai svarstyti sąraše yra tik stalių dirbtuvės, lentpjūvė, gamybos cechas, šaltkalvių dirbtuvės, esantys Artojo g. 6, ir pastatas – kioskas Prano Lideikio g. 1A.

Anot Savivaldybės administracijos, tik šie du „vaiduokliai” atitinka kriterijus, kuriuos nustato Vyriausybė ar jos įgaliota institucija. Tie kriterijai aprėpia apleistų objektų grėsmę žmonėms, jų gyvybei sveikatai ir aplinkai bei kitus parametrus.

Apleistam ar neprižiūrimam nekilnojamajam turtui, įrašytam į savivaldybės kasmet sudaromą sąrašą, taikomas ne įprastinis nekilnojamojo turto 0,8 arba 0,5 proc. dydžio, o net 3 proc. tarifas. 

Aiškinamajame savivaldybės tarybai pateiktame sprendimo projekto rašte teigiama, kad patvirtinus sąrašą su minėtais dviem objektais bus laukiama „geresnės pastatų techninės priežiūros organizavimo ir savivaldybės biudžeto papildymo”.


  2023-11-17

  10 komentarai “Oficialu: Klaipėdoje yra tik du apleisti ir neprižiūrimi pastatai”

  1. AvatarBridžit (IP: 90.131.63.47)

   Buv. Inžinierių namai,vos ne pačioje Teatro aikštėje,byra tinkas ir kaip jo niekam nereikia?

  2. AvatarO (IP: 78.62.146.239)

   Vaidilos buvęs kino teatras ir tragiška automobilių aikštelė už jo. Kaip automobiliai ratų joje nepalieka?!

  3. AvatarApleistuvis (IP: 86.100.17.176)

   O kur Minijos g. 1. buvusi vaistinė, architektūros šedevras? Tuoj subyrės. Negaila tokio pastato?

   • AvatarJoris (IP: 78.56.19.8)

    Ta prasme? Apšepęs fasadas- tuoj subyrės? Ir kiekvienas pastatas savo savininkus turi, kurie ir privalo juo pasirūpinti. Bet daugelio komentuojančių intelektas norėtųs kad aukštesnis būtų. Bent kad tarybų valdžios nebėr ar žinote?

  4. AvatarLiberalus cinizmas ... (IP: 90.131.49.93)

   Liberali vyriausybė ! ___Anot Savivaldybės administracijos, tik šie du „vaiduokliai” atitinka KRITERIJUS , kuriuos NUSTATO VYRIAUSYBĖ  ar jos įgaliota institucija. Tie kriterijai aprėpia apleistų objektų grėsmę žmonėms, jų gyvybei sveikatai ir aplinkai bei kitus parametrus.

  5. AvatarPala, pala (IP: 86.100.137.239)

   o kaip su buv. prekybos uosto kultūros rūmais, buv.Jūratės irKastyčio kinoteatru, vaiduokliu prieš buv. policijos komisariatą, “Luizės” vaistine ?

  6. AvatarVincas (IP: 188.69.51.111)

   Jūsų draugai Liberalai iš Klaipėdos padarė apleistą miestą, nors čia tiesą parašėte.

  7. AvatarJoris (IP: 78.56.19.8)

   “Baltija” skelbimuose nuo beveik milijono iki 700 tūkst. prieš mėnesį buvo atpigusi ir už kelių dienų skelbimo neliko. Gal yra viltingų ženklų? Gal visgi?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt