P0

Uostas ir jūra

Pabrango pietinių uosto vartų komplekso projektavimas

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-11-18


Klaipėdos uosto pietinių vartų komplekso statybos techninio projekto parengimo ir statinio projekto vykdymo priežiūros paslaugos pabrango 22,5 tūkst. eurų. Pasikeitė ir projektavimo terminai.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) ir UAB „Kelprojektas“ sutartyje, įsigaliojusioje praėjusių metų liepos 14 d., buvo numatyta, kad statybą leidžiantis dokumentas turi būti išduotas per 275 dienas nuo sutarties pasirašymo. O šių metų lapkričio 6 dieną šalims pasirašius papildomą susitarimą projektavimo kaina nuo 112,5 tūkst. padidėjo iki 135 tūkst. eurų.

Pasak paskelbto papildomo susitarimo, KVJUD techninės tarybos prašymu  projektuotojai pateikė savo siūlymą dėl jūrų uosto pietinių vartų komplekso statybos „techninio projekto sprendinių keitimo trukmės ir sąlygų, ir šalys derėjosi dėl papildomų paslaugų kainos bei joms suteikti reikalingo termino”. 

Po derybų dar sutarta dėl objekto projekto ekspertizės išvados, jog parengtą techninį projektą bus galima tvirtint KVJUD „techninei tarybai pritarus techniniam projektui, per 146 d. nuo susitarimo įsigaliojimo dienos”. Minėta šalių sutartis galioja iki kitų metų gegužės 14 d. 

Uosto vidus kompas

Uosto pietinių vartų komplekso Kuršių mariose projektinius pasiūlymus parengė UAB „Sweco Lietuva”.

Pietinių uosto vartų kompleksas užims apie 40 hektarų teritoriją, kurios 32 hektarus užims akvatorija. Projektuojamos 1,3 km ilgio pietinė ir beveik 1 km ilgio šiaurinė dambos, maždaug 700 metrų ilgio prieplauka ir kiek daugiau nei 120 metrų ilgio krantinė keltams. Planuojama, kad ateityje šiame uoste galės švartuotis apie 500 pramoginių laivų, kurių ilgis nuo 5 iki 20 metrų. Pietiniuose uosto vartuose numatoma atskira zona vaikų buriavimo mokyklai. Taip pat numatyta vieta sportininkams nuleisti irklavimo įrangą.

Pietinę akvatorijos dalį uždaranti apsauginė damba būtų formuojama su paviršiaus sutvirtinimu nuo išplovimo. Išoriniame perimetre apsaugai nuo ledonešio įrengiamos papildomos techninės priemonės – gelžbetoninio antstato konstrukcijos.

Projektiniuose pasiūlymuose mažųjų laivų uosto akvatorijos pietinėje dalyje numatytos ir dvi perspektyvines plėtros galimybės. Pirmas perspektyvinis variantas yra Karaliaus Vilhelmo kanalo sujungimas su Kuršių mariomis, sudarant galimybes kanalu laivams pasiekti Kuršių marias. Antras perspektyvinis variantas – plėsti mažųjų ir pramoginių laivų mariną ir įrengti daugiau pontonų, švartavimosi vietų, plėsti buriavimo mokyklos akvatorijos zonos plotą.

2022 metų balandį KVJUD generalinis direktorius Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius išplatintame pranešime teigė: „Planuodami pietinės uosto dalies plėtrą bei akvatorijos gilinimą, siekiame būti pasiruošę ateities projektams. Pietiniai vartai bus naudojami ne tik įprastoms uosto veikloms, spręs gamtosauginius klausimus, čia taip pat numatome ir mažųjų bei pramoginių laivų marinos infrastruktūrą. Šis klausimas labai aktualus Klaipėdos miestui, buriuotojams ir mažųjų laivų savininkams“.


  2023-11-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt