P0

Politikų tribūna

Per žiemos šventes Klaipėdoje svečiams – nė vieno renginio? (6)

Ugnius Radvila, Klaipėdos savivaldybės tarybos narys
2023-11-20


Jau gruodis ne už kalnų, o su juo artėja ir gražiausios metų šventės. Tad visi savo miestuose laukiame šventinės nuotaikos, kurią sukuria įvairiausi papuošimai, renginiai bei pramogos. O su šia šventine nuotaika miestus užplūsta svečiai. Nes žmonių gausa mieste – sėkmingos šventės garantija.

Tad nekantriai laukiu ir aš gruodžio švenčių Klaipėdoje. Norisi ir draugų pakviesti. Bet kad jie pasirinktų atvykti į Klaipėdą gruodžio mėnesį, turiu papasakoti, kas ir kada vyks mieste. Kad čia bus gražiau ir įdomiau nei kituose miestuose. Na, bent jau ne blogiau.

Informacijai pasitelkiu Klaipėdos internetinį puslapį www. klaipeda.lt, einu į nuorodą „svečiams” ir pasirenku anglų kalbą, nes draugai lietuviškai nekalba. O ten gruodžio mėn. nėra jokių renginių – TUŠČIA.

Gal iš tikrųjų nebus nei Kalėdų eglutės, nei koncertų, nei kitų įprastų gruodžio pramogų? Sunku patikėti.

Tuomet keičiu kalbą ir lietuvių kalba randu kalendoriuje surašytus renginius. Jų nedaug, bet bent jau kažkas yra. Tik viskas gruodžio mėnesiu ir baigiasi. Nuo sausio visas kalendorius TUŠČIAS net ir lietuvių kalba. Negi niekas nevyks? Taigi, žmonės savo laiką planuoja iš anksto ir nori jį praleisti įdomiai, prasmingai, linksmai. O jei nėra ką veikti Klaipėdoje, tai ko į ją važiuoti. Vien jūros neužtenka.

Tuomet žiūriu, kaip švenčių laukia kiti Lietuvos miestai. Jau nekalbu apie Europos miestus, kur nuo pasiūlymų „ką veikti“ šventiniu laikotarpiu akys raibsta. Kitų Lietuvos miestų šventiniai kalendoriai užpildyti šventėmis, parodomis, ekskursijomis, edukacijomis. Renginiai mokami ir nemokami – tik rinkis ir dalyvauk, eik, žiūrėk….

Anglų kalba savivaldybės interneto puslapis atrodo itin skurdžiai. Sunku sulaukti turistų mūsų mieste, pateikiant jiems tokią informaciją – tiksliau, jos visai nepateikiant. Nekalbu, kad anglų ar kita užsienio kalba nėra aktualios informacijos. Lietuvių kalba ji taip pat nedaug keičiama. Už lango jau krenta pirmos snaigės, bet www.klaipeda.lt nejaučia metų kaitos.

Vasaros nuotraukos, reklamuojamos vandens pramogos, vasaros gamtos žygiai. O kam keisti, galvoti, kurti, rašyti – laikas greitai bėga! Nepajusime, kaip ir vėl vasara ateis.

Turime mieste savivaldybės įmonę – Klaipėdos turizmo informacinį centrą (KTIC), kuris ir administruoja savivaldybės internetinio puslapio „svečių” skiltį. Tiksliau, KTIC interneto puslapis įkeltas į minėtą savivaldybės tinklapį. Ir šis KTIC veiklą atspindintis ir miesto gyvenimą pristatantis puslapis www.klaipedatravel.lt, kaip ir visa įmonės veikla, daugiau nei apgailėtini. Nors popieriuje nugulę pagrindiniai KTIC skambūs ir daug žadantys veiklos tikslai:

1. Stiprinti Klaipėdos m. bei regiono ekonominę bei aplinkos gerovę per turizmo informacijos skleidimą (skatinimą) ir vietos rinkodarą;
2. Kurti šiuolaikinę turizmo informacinę sistemą, kuri aprūpintų Lietuvos ir užsienio turistus visapusiška informacija apie turizmo paslaugų pasiūlą Klaipėdos mieste bei visame Lietuvos pajūrio regione;
3. Prisidėti prie Klaipėdos miesto plėtros strateginio plano uždavinių realizavimo, kuriant miesto įvaizdį turizmo rinkoje.

Tokiais tikslais vedina KTIC vadovė Romena Savickienė su komanda važiuoja į tarptautines parodas ir atstovauja Klaipėdos miestui. Tik ko vertas toks atstovavimas, kai mieste nelabai kas vyksta. Miesto renginių kalendorius tuščias kaip ir pačios KTIC direktorės darbotvarkė, kuri skelbiama centro interneto puslapyje. Turizmo centro veikla minimali, direktorės veikla irgi kelia daug klausimų. Miestui toks centras reikalingas, tik ar tinkamas vadovas ir tokia jo veikla? – spręskite patys. Apmaudu, kad taip švaistomi miestiečių pinigai.

Jau ilgą laiką stebiu KTIC veiklą. Akivaizdu, kad toks aplaidus, vertės nesukuriantis turizmo centro darbas tiko buvusiam miesto merui. Ar tiks dabartiniam merui – laikas parodys.


  2023-11-20

  6 komentarai “Per žiemos šventes Klaipėdoje svečiams – nė vieno renginio?”

  1. AvatarSeniai matau (IP: 78.57.195.63)

   Liūdnas ten vaizdelis.

  2. AvatarDaiva (IP: 86.38.152.16)

   Renginių yra, tik mokėk pasirinkti. Yra daugybė parodų, vyksta koncertai salėse, na o nuo garsių ” bumčikų” gatvėse galima ir pailsėti. Kokią knygą paskaityti.

  3. AvatarTuristas (IP: 90.135.229.203)

   Teisybe parase. Pagaliau turime politika kuris niekam neskolingas ir sako tiesa, kad karalius nuogas.

  4. AvatarTuristas (IP: 78.57.211.75)

   Šventa teisybė, kaip tik šiandien lankiausi, pažadinau iš letargo miego. Apie Klaipėdą vykstančiam renginiui medžiagą ruošia jau geras mėnuo, nesijaučia, kad labai norėtu reklamuoti miestą, apie centro internetinį puslapį tyliu, anonimui siūlau pasižiūrėti. Klaipėdoje pagal KTIC tik pora viešbučių. Nenuostabu, kad buvusiai miesto valdžiai tiko, darbuotojų sąraše: Nėniškienė… Yra kas veikti naujai valdžiai.

   • AvatarT (IP: 188.69.127.179)

    Turizmo centras jau seniai nebeatlieka savo funkcijų, maža to, užsidėjus vedėja kaip ir visos savivaldybės veikėjos, seniai prašosi būt pakeista.

  5. AvatarAnonimas (IP: 83.187.113.190)

   Pavadinime klaustukas nes gandai aprašomi?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt