P0

ELTA

Dėl R. Žemaitaičio apkaltos – kreipimasis į Konstitucinį Teismą

Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)
2023-11-21


Seimas antradienį apsisprendė antisemitizmu kaltinamo Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio apkaltos klausimą perduoti Konstituciniam Teismui (KT). Parlamentarai prašo teismo išvados, ar R. Žemaitaičio veiksmai prieštarauja Konstitucijai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Už kreipimąsi į KT balsavo 82 Seimo nariai, prieš balsavusių ir susilaikiusių nebuvo.

R. Žemaitaitis, kalbėdamas Mišrios Seimo narių grupės vardu, posėdžio metu kritikavo Izraelio valdžią dėl šios veiksmų Gazos ruože.

„Nemanau, kad šiandieną palestiniečiai visi turi kentėti už tai, ką padarė „Hamas“, nemanau, kad žydų bendruomenė turi kentėti dėl to, ką daro Benjaminas Netanyahu“, – Seimo posėdžio metu sakė R. Žemaitaitis.

Parlamentaras tikino kovojantis ne dėl savęs, o dėl žmogaus teisių.

„Gal kai kam ir atrodo, kad aš kovoju dėl savęs. Jūs dėl manęs tikrai nepergyvenkite. Nes KT jei ir priima sprendimą, tai Seimo narys gali bet kada atsitraukti, atsistatydinti ir dalyvauti rinkimuose. (…) Bet aš pergyvenu dėl mūsų parlamento, – akcentavo R. Žemaitaitis. – Iš tikrųjų pirmą kartą gal per tuos tris metus, kai aš esu prie šios valdančiosios daugumos, man viduje yra nejauku ir gėda, kad mes žmogaus teises nustumiame į antrą planą ir bandoma susidoroti su replikomis, kalbomis ar kažkokiais pasisakymais”.

R. Žemaitaitį ginti stojo ir Mišrios grupės kolega Petras Gražulis, kuriam taip pat yra pradėti keli apkaltos procesai.

„Jie naudoja perteklinę jėgą, žudo vaikus. Gazos ruožas yra uždarytas kalėjimas ir beveik 80 metų tame kalėjime gyvena žmonės. Atjungtas vanduo, atjungta elektra, kuro nėra. Kas kursto antisemitines nuotaikas? Mieli žmonės, kas? R. Žemaitaičio folkloras ar Izraelio Vyriausybės veiksmai?“ – teigė P. Gražulis.

Parlamentas praėjusią savaitė nutarė, kad yra pagrindas antisemitizmu kaltinamo R. Žemaitaičio apkaltai. Komisijos išvadose rašoma, kad minėtais veiksmais R. Žemaitaitis galimai sulaužė Seimo nario priesaiką bei šiurkščiai pažeidė Lietuvos Respublikos Konstituciją, pagrįstumą. Seimo narių grupės teikime pradėti apkaltos procesą R. Žemaitaičiui pateikti kaltinimai yra pagrįsti, todėl yra pagrindas pradėti šiam Seimo nariui apkaltos procesą Seime.


  2023-11-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt