P0

Svarbu, Transportas

Jau projektuojami dviračių takai Naujojoje Uosto gatvėje (7)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-11-21


Techninis darbo projektas dviračių ir pėsčiųjų judėjimui Naująja Uosto gatve, įskaitant projektavimo užduotyje nurodytus tyrinėjimus, statybą leidžiančio dokumento gavimą ir visas susijusias paslaugas, turi būti parengtas ne vėliau kaip per metus – tokią sutartį su projektuotojais pasirašė Klaipėdos savivaldybė.

Naujoji Uosto gatvė. Artūro Šulco nuotr.

Takus šioje, dviratininkams itin nepritaikytoje gatvėje projektuoja UAB „Realprojektas“, laimėjusi viešųjų pirkimų konkursą, pasiūlydama savo paslaugas už 29,8 tūkst. eurų. Savivaldybė buvo nurodžiusi, kad konkurse dalyvaujančių tiekėjų pasiūlymų kainos šiam pirkimui negali viršyti 30 tūkst. eurų.

Šio techninio darbo projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugos apima Naujosios Uosto g. atkarpą nuo Naujojo sodo g. iki Švyturio g. bei J. Janonio g. atkarpą nuo Švyturio g. iki Dariaus ir Girėno g.–Sportininkų g. sankryžos. 

„Esami pėsčiųjų ir dviračių takai Naujosios Uosto g. atkarpoje nuo Naujojo Sodo g. iki J. Janonio g., nuo J. Janonio g. iki Sportininkų g. yra labai padriki, šaligatvių dangos blogos – plytelės išsiklaipiusios, sulaužytos. Susisiekimas dviračiu nėra patogus, nėra pritaikytas dviračiams ir yra nesaugus”, – buvo rašoma viešojo pirkimo konkurso dokumentuose.

Pėsčiųjų takas bus projektuojamas abejose gatvių pusėse, o dviračių takas – tik vienoje gatvės pusėje. Projektuotojams, be kita ko, keliami uždaviniai nurodyti eismo reguliavimo ir informacinių ženklų išdėstymą, eismo žymėjimą ant dangos paviršiaus bei numatyti sklandžias jungtis su esamais susisiekimo sistemos statiniais.

Būsimi pėsčiųjų ir dviračių takai turi atitikti bekliūtės trasos reikalavimus. Pėsčiųjų takai bus padengti trinkelėmis ar plytelėmis, dviračių takų danga – raudonas asfaltas. Nesant galimybei įrengti atskirų takų, turi būti projektuojamas bendras pilkos asfalto dangos takas.


  2023-11-21

  7 komentarai “Jau projektuojami dviračių takai Naujojoje Uosto gatvėje”

  1. AvatarEdis (IP: 85.232.128.67)

   Atrodo ,kad stato ir stato Klaipėdoje.Bet kai nusuki kur į šoną,tai baisu.Kiemai daugiabučių kaip po kąro.Visur duobės ,šiūkšlės ir mėšlas.Tų darbų kokybė apgailėtina,daro tik,kad pasisavinti pinigus.Padarė,pridavė,ir užmiršo.Kaip gali plytos šaligatvių trūkinėti po metų,kristi tinkas,dažai blukti.

  2. AvatarNe lyberalas (IP: 88.119.39.109)

   As dziaugiuosi, kad pavyko pergyventi liberalu valdymo 20 metu epocha mieste ir paskutinius 10 metu uz miesto. Tikiu, kad jau buvo dugnas ir blogiau nebebus….

  3. AvatarAš seniai galvoju ir rašau (IP: 90.135.35.244)

   3 kadencijas meras liberalus – liberalusis . Tarybos daugumos liberaliai – konservatoriškos ir miestas tampa sovietsko priemiesčių . Buvusiems Klaipėdos valdyme , MIESTAS ir jo gyventojai buvo dzin . Vyko liberalus ” proveržis ” į užmiestį . Baisu .

  4. Avatarklp (IP: 88.118.75.148)

   Ta nuotrauka parodo iki kiek žemai Klaipeda nusirito, kaip kazkokia kaimo glūduma…

  5. AvatarKlaipedskas (IP: 88.119.136.87)

   Jau ar pagaliau ?

  6. Avatarmemelenderis (IP: 195.182.68.125)

   Kiek daug aptriušusių vietų mieste – kaip po karo. Negi nėra šeimininkų ar pinigų sutvarkyti? Labai ubagiškai atrodo

   • AvatarAnonimas (IP: 84.15.186.62)

    Manau pinigu yra,va Pilietiskumo-Padorumo-Pareigingumo … !?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt