P0

Regionas

Palangoje vyks Europos brasbendų čempionatas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-21


Europos brasbendų asociacija (EBBA) ir Europos brasbendų čempionato (EBBC 2024) Palangos organizatorių komanda skelbia, jog išankstinė 500 kombi-bilietų prekyba į šį renginį prasidės gruodžio 1 d., penktadienį.

Pirmą kartą Baltijos šalyse

Per beveik penkis dešimtmečius trunkančią Europos brasbendų (varinių instrumentų orkestrų) čempionato istoriją šis konkursas tapo prestižiniu žanro įvykiu, surengtu gražiausiuose Europos miestuose ir kasmet sutraukiančiu geriausius Europos orkestrus bei jų gerbėjus. Vienu šių miestų Palanga turėjo tapti dar 2020 m., tačiau dėl pandemijos negalėjęs įvykti renginys perkeltas į 2024 m.

Iki šiol vykęs vien Vakarų, Senosios Europos ribose, 2024-aisiais EBBC pirmąkart bus surengtas vadinamojo „buvusio Rytų bloko“ valstybėje, o tai – svarbus laimėjimas ne tik Palangai, bet ir visai šaliai, ir simboliškai pažymi sėkmingą Lietuvos pučiamųjų orkestrų žanro bei muzikavimo kultūros vystymąsi per pastaruosius dešimtmečius.

EBBC pelnytai didžiuojasi ilgamete patirtimi – pirmasis renginys įvyko 1978 m. Londone ir jau pabuvojo Norvegijoje, Austrijoje, Olandijoje, Belgijoje, Šveicarijoje, Škotijoje, Prancūzijoje, Švedijoje.

Dėl geriausiųjų titulo orkestrai EBBC varžosi 3 kategorijose: aukščiausioje – Čempionų (geriausi, nacionalines atrankas įveikę orkestrai), Iššūkio bei Jaunimo orkestrų. Nuo1998-ųjų EBBC metu taip pat rengiami jaunųjų solistų, kompozitorių arba dirigentų konkursai, buriamas Europos jaunimo varinių pučiamųjų instrumentų orkestras (EYBB), į kurį intensyviai stovyklai deleguojami talentingi jaunuoliai iš visų Europos Brasbendų Asociacijai (EBBA) priklausančių šalių.

EBBC – tai savaitę trunkanti pučiamųjų muzikos šventė, be pagrindinių čempionato dalyvių pasirodymų pasiūlanti koncertus miesto aikštėse, susitikimus su kompozitoriais, dirigentais bei muzikos ekspertais, kūrybines ir edukacines dirbtuves.

Renginys vyks kitų metų pavasarį

EBBC 2024 vyks kitąmet balandžio 27 d. – gegužės 5 d. Palangos koncertų salėje

Kombi-bilietas suteiks galimybę dalyvauti visuose 2024 m. Europos brasbendų čempionato renginiuose:

– Gegužės 2 d.: Europos kompozitorių konkurso finalas;

– Gegužės 3 d.: EBBC Čempionų kategorija (privalomasis kūrinys);

– Gegužės 4 d.: EBBC Iššūkio kategorija ir EBBC Čempionų kategorija (pasirinktas kūrinys);

-Gegužės 4 d.: EBBC gala koncertas

-Gegužės 5 d.: Europos jaunimo brasbendų čempionatas

Bilietų pardavimo nuoroda gruodžio 1 d. 12 val. bus paskelbta EBBC 2024 oficialioje svetainėje ebbc2024.orkestras.pro, ebba.eu.com ir socialiniuose tinkluose.

Antroji galimybė įsigyti kombi-bilietą bei bilietus į atskirus čempionato renginius startuos 2024 m. sausio 20 d.


  2023-11-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt