P0

Kriminalai ir nelaimės

Aukščiausiasis Teismas nurodė nuteisto klaipėdiečio advokato bylą nagrinėti iš naujo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-22


Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje uostamiesčio advokatas Aivaras Surblys buvo nuteistas už tai, kad, pasinaudodamas pažintimis ir kita tikėtina įtaka Klaipėdos apygardos teismo teisėjams, savo naudai susitarė priimti ir priėmė 10 000 Eur dydžio kyšį, pažadėjęs paveikti šiuos valstybės tarnautojus, kad jie neteisėtai veiktų vykdydami įgaliojimus.

Aivaras Surblys. Martyno Vainoriaus nuotr.

Kolegija, kurią sudarė teisėjai Olegas Fedosiukas, Daiva Pranytė-Zalieckienė ir Algimantas Valantinas,  priimtoje nutartyje iš dalies sutiko su nuteistojo A. Surblio gynėjo kasaciniame skunde išdėstytais argumentais ir konstatavo, kad, pripažinę atleisto nuo baudžiamosios atsakomybės asmens parodymus vienu iš pagrindinių įrodymų, žemesnės instancijos teismai neatliko visapusiško viso baudžiamojo proceso metu šio asmens duotų parodymų teisėtumo ir patikimumo vertinimo.

Kolegija taip pat padarė išvadą, kad apeliacinės instancijos teismo sprendimo motyvavimas bendro pobūdžio teiginiais, tik deklaratyviai pritariant pirmosios instancijos teismo išvadoms dėl įrodymų vertinimo ir baudžiamojo įstatymo taikymo, konkrečiais motyvais nepaaiškinant, kodėl atmetami visi nuteistojo ir jo gynėjo apeliacinio skundo argumentai.

Tokius pažeidimus teisėjų kolegija pripažino esminiais pažeidimais ir baudžiamąją bylą perdavė iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka. Priėmus tokį sprendimą lieka neįsiteisėjęs pirmosios instancijos teismo nuosprendis, kuriuo A. Surbliui buvo paskirta reali laisvės atėmimo dvejiems metams trims mėnesiams bausmė.

Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.


  2023-11-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt