P0

Kultūra

„Belaukiant Godo“ grįžta į Klaipėdos teatro sceną

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-22


Gausiai įvertintas teatro kritikų bei pelnęs įvairiausius teatro apdovanojimus, Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis „Belaukiant Godo“ grįžta į uostamiesčio sceną. Pauliaus Pinigio režisuotas spektaklis žiūrovų lauks lapkričio 24 d., penktadienį, 19 val. Kultūros fabrike.

Šiemet Varėnoje vykusiame Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje spektaklis „Belaukiant Godo“ pelnė „Perspektyviausio aktorių ansamblio ir režisieriaus“ bei „Spektaklio muzika“ apdovanojimus.

Na, o pavasarį Rokiškyje vykusiame profesionalių teatrų festivalyje „Vaidiname žemdirbiams“ spektaklis buvo įvertintas piniginėmis premijomis net penkiose kategorijose: Už geriausius vyro vaidmenis abu pagrindinių vaidmenų atlikėjai – KJT aktoriai Simonas Lunevičius ir Donatas Želvys, Geriausiu nepagrindinio vaidmens atlikėju pripažintas aktorius Laurynas Luotė, Už nepriekaištingą darbą festivalyje įvertinti ir spektaklio scenografiją kūrusi Rūta Venskutė bei šviesų dailininkas Justas Bø.

Spektaklis pastatytas pagal žymiąją Samuelio Beketo absurdo pjesę „Belaukiant Godo“. Vienintelis tikrai aiškus dalykas šioje Beketo istorijoje – laukimas. Pagrindiniai herojai Vladimiras ir Estragonas laukia pono Godo, kuriam nori užduoti keletą esminių klausimų ir paprašyti kai ko labai svarbaus. Tačiau laukti reikia taip ilgai, jog Vladimiras ir Estragonas galiausiai pamiršta, ko ir kodėl laukia.

Spektaklis vyksta neapibrėžtoje, sapną primenančioje erdvėje. Čia laikas neturi „krantų“ – nėra jo pradžios ir pabaigos, neaišku, ar laikas eina pirmyn ar atgal, gal jis sustojęs, o gal sukasi ratu. Šis laiko ir erdvės neapibrėžtumas dar labiau sustiprina laukimo absurdiškumą, tačiau jo dėka žiūrovai patenka į siurrealistinį spektaklio pasaulį, kuriame kartu su jais klaidžioja ir Godo atsakymų laukia Vladimiras ir Estragonas.


  Kultūros straipsnių vidus

  2023-11-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt