P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Mirė per langą išmestas kūdikis: tėvas bus teisiamas už nužudymą (3)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2023-11-22


Trečiadienį mirė tėvo per pirmo aukšto langą išmestas 5 mėnesių kūdikis, praneša portalas LRT.lt. Šią žinią portalui patvirtino LSMU Kauno klinikos.

Primintina, jog nelaimė įvyko lapkričio 17-ąją, penktadienį, Klaipėdoje, kai Laukininkų g. šalia daugiabučio buvo rastas 5 mėn. kūdikis, kurį per langą išmetė 25 metų tėvas. Jis buvo sulaikytas vietoje.

Dėl sunkios būklės kūdikis iš Klaipėdos vaikų ligoninės savaitgalį buvo pervežtas į Kauno klinikas.

Teismo sprendimu, kūdikį išmetęs vyras pirmadienį buvo suimtas 14-ai dienų. Jis pats teisme nedalyvavo.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio Klaipėdos apygardos prokuroro Arūno Saunoriaus, suėmimas įtariamajam buvo skirtas už akių, mat jis dėl prastos psichinės būklės šiuo metu gydomas Laisvės atėmimo vietų ligoninėje.

„Mirus kūdikiui, tyrimas toliau bus tęsiamas dėl nužudymo. Įtarimą pagal Baudžiamojo kodekso 129 straipsnio 2 dalį pareikšime, kai tik leis įtariamojo sveikatos būklė”, – „Atvirai Klaipėdai” sakė prokuroras.

Ar įtariamajam bus skirta ir psichiatrinė ekspertizė, prokuroras teigė kol kas pasakyti negalįs.

Jis tik patvirtino, jog dar būdamas nepilnametis vyras jau buvo teistas už nužudymą.

Po žinios apie kūdikio žūtį socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė paragino savivaldybių merus „daugiau dėmesio skirti socialinių paslaugų apimčiai bei jų kokybei“. Anot jos, po šios nelaimės kartu su šeimai paslaugas teikusiomis institucijomis ministerija ėmėsi tyrimo.


  2023-11-22

  3 komentarai “Mirė per langą išmestas kūdikis: tėvas bus teisiamas už nužudymą”

  1. AvatarKlaipēdietē (IP: 82.145.210.175)

   Tai baisu ,niekas neapgynē bejēgio kudikio,vaikas kentējo skausma,buvo sumušta ir pasmerktas mirčiai.Tiek tarnybu ,tiek instituciju klaipēdoje ir jos visos gauna algas iš valstybēs biudžeto ir viskas pro pirštus buvo žiūrima,nors gyvenantis žmonēs tame rajone ,kaip pasakojo bičiulē signalizavo apie galimai skriaudžiama kudiki,vaiko teisēm,tai kur jos buvo tos tetos ir dēdēs iš vaiko teisiu,kad neužkirto kelio tai baisiai tragedijai,tai kam tos institucijos reikalingos ir ka jos veikia ,atsakymo tikriausiai nerasta.Nepaslaptis kad galimai kuriami etatai “saviem”,tai galimai susodinamos jaunos dar nesubrendusios asmenybēs į vaikių teīsiu kēdes ,be patirties be įgūdžių,be tam tikrų žinių,kur dirba tik popierini,ataskaitini darba,o realiai klaipēdoje skriaudžiami vaikai alhogoliku,narkomanu šeimose ,augantis kūdikis galimai nesulaukia ,deramos pagalbos.Žiauru,kraupu,gēda turētu būti klaipēdoje dirbančiom vaikų teisēm,dēl beprasmēs ,bejēgēs būklēs,kudikio mirties,dēl tinkamai neatlikto darbo.

  2. AvatarJeg (IP: 77.79.44.13)

   Bl. Kažkur skaičiau,kad vaiko motina visą savaitę prašė tą lavoną uždaryt į banguške, daktaram p…x., daktarus irgi už kiaušių ir į sieną

   • AvatarBiurokratas (IP: 109.205.236.17)

    Pas mus visur tas pats – prevencinės priemonės nėra vykdomos ir net baudžiamos jei ką sulaikysi ar bandysi apsaugoti visada liksi kaltas, net pagalbos negali teikti, ale neturi kompetencijų ir dėl to gali sukelti papildomą traumą.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt