P0

ELTA

Remigijus Žemaitaitis pažeidė politikų etikos kodeksą (2)

Augustė Lyberytė (ELTA)
2023-11-22


Seimo Etikos ir procedūrų komisija pripažino, kad į Klaipėdos mero postą kandidatavęs parlamentaras Remigijus Žemaitaitis pažeidė Valstybės politikų etikos kodekso nuostatas, įžeidinėdamas Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentą Joe Bideną bei kitus NATO viršūnių susitikimo dalyvius.

Remigijus Žemaitaitis. Martyno Vainoriaus nuotr.

Kaip skelbta anksčiau, Vilniuje liepos 11-12 dienomis vykstant NATO viršūnių susitikimui, R. Žemaitaitis savo „Facebook“ paskyroje dalijosi įrašais, kuriuose žemino J. Bideną, iškraipė jo pavardę ir vadino „bidonu“.

„Parodykite vienybę NATO ponios su savo mėlynomis suknėmis ir tuos undarokus parduokite aukcionuose, o gautus pinigus paaukokite mamos vargstančioms kare“, – viename įrašų rašė R. Žemaitaitis.

„J. Bidenas naujas Lietuvos – vatinis, kremlinis, komikas ir maršistas! Taip ir nesupratau kodėl mūsų Vilniaus elitas su komikais neprišoko prie limuzino ir neprisuko Ukrainos vėliavos?“, – kitame įraše, kritikuodamas JAV prezidentą rašė politikas.

ELTA primena, kad antradienį Seimas apsisprendė antisemitizmu kaltinamo R. Žemaitaičio apkaltos klausimą perduoti Konstituciniam Teismui. Parlamentarai prašo teismo išvados, ar R. Žemaitaičio veiksmai prieštarauja Konstitucijai.

R. Žemaitaitis savo antisemitiniais pareiškimais ne kartą papiktino tarptautinę bendruomenę. Politikas apkaltino žydus esą vykdžius „lietuvių holokaustą“, viešai dalinosi antisemitiniais pareiškimais. Generalinė prokuratūra dėl parlamentaro antisemitinių pareiškimų yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą.

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama


  2023-11-22

  2 komentarai “Remigijus Žemaitaitis pažeidė politikų etikos kodeksą”

  1. Avatarir (IP: 46.249.191.78)

   toks vos netapo Klaipėdos meru… moka beraščiai užhipnotizuoti žmones

  2. AvatarAnonimas (IP: 90.131.51.44)

   Žemaitatį rėikėtų iš vis sodinti į kalėjimą,porai metų,kad apsiramintų,jis jau yra nusibodęs visiems.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt