P0

Kultūra

Sugrįžta akustinės muzikos festivalis „Baltas Ošas“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-22


Prieš penkmetį Klaipėdoje užsimezgęs bardų muzikos festivalis „Ošas“ jau paskelbė šiemetinio renginio datą ir sulaukė kaip niekada didelio susidomėjimo, tačiau „nesužvaigždėja“ ir išlieka ištikimas savo pamatinėms vertybėms: kūryba atliekama tik gimtąja kalba, jungiamos kelios meno rūšys, renginys neformalus ir nemokamas.  

Festivalis Klaipėdoje vyksta dukart per metus: vasarą – „Žalias Ošas“ , žiemą – „Baltas Ošas“ . VšĮ „Baltas Sodas” vadovas Jonas Baltokas kviečia gruodžio 9 d., šeštadienį, apsilankyti bohemiškajame Malūno lofte (Gluosnių sk. 2A). Šįkart festivalio tema – „Balto(s) ošo pėdos“. Pėdos minimos neatsitiktinai, nes aprangos kodas – ypatingi batai. „Basas vis tiek neateisi, o čia dar ir konkurse galime laimėti”, – juokauja organizatorius.  

Nors festivalio programoje tradiciškai įpinti poezijos skaitymai ir fotografijų konkursas, renginio ašis – dainuojamosios poezijos koncertas. Paklaustas, kokie atlikėjai šiais metais nustebins, Jonas Baltokas sakė kviečiantis tuos muzikantus, kurių pats su malonumu klausosi ir norėtų, kad juos išgirstų Klaipėda.

„Tuos, kurie aktyviai koncertuoja ir nevengia savanoriauti, nes atlygio niekas negauna. Ilgametė koncertinė patirtis ir pažintys labai padeda“, – sako jis.

Organizatorius neslepia, kad didžiuojasi galėdamas pakviesti būrį jaunų ir ypač talentingų atlikėjų, tad iš Vilniaus, Skuodo, Raseinių, Klaipėdos dalyvaus Laurynas Žiedas, Greta Du, Evelina Dubauskaitė, Aurimas Liudvinovičius, Živilė Mackevičiūtė, Rugilė Staškevičiūtė, merginų trio „Eternafolks“.

Nepamiršti ir scenos numylėtiniai, todėl festivalio gerbėjai vėl išgirs aktorių ir atlikėjų duetą JieDu, t. y.,  Viliją ir Ramūną Šepučius, aktorius Justiną ir Vytautą Kairius, režisierių Mindaugą Valiuką su dukra Saule, Alvydą Stalaučinskį, Rolandą Kulikauską, Sergejų Treščenkiną, o festivalio vadovas pasirodys su programa „Jonas Baltokas ir tūravonės“. 

Visa informacija skelbiama www.osas.lt festivalio internetinėje svetainėje. 

Kultūros straipsnių vidus


  2023-11-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt