P0

Kriminalai ir nelaimės

Tiria 22 kg kanapių kontrabandos bylą: vienas įtariamasis pargabentas iš Ispanijos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-22


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyba (KPONTV) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl labai didelio kiekio narkotinių medžiagų kontrabandos į Lietuvą.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas dar 2022 m. liepos mėn., kuomet kelyje Kaunas-Marijampolė-Suvalkai atvykstant į Lietuvą iš Lenkijos uostamiesčio teisėsaugininkai, bendradarbiaudami su Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais, sustabdė krovininį automobilį.

KPONTV pareigūnai, atlikę krovininio automobilio kratą, jo puspriekabėje rado dvi dėžes, kuriose buvo dvidešimt du paketai su labai dideliu kiekiu – daugiau kaip 22 kg – kanapių. Paimtų narkotinių medžiagų kaina nelegalioje rinkoje gali siekti 220 tūkst. eurų.

Krovininį automobilį vairavo vienoje iš Klaipėdos rajono krovinių pervežimo įmonių dirbantis, anksčiau už dokumento suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu teistas 51 m. Kretingos rajono gyventojas.

Įtariamasis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Jam buvo paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas, kuri vėliau pakeista į švelnesnes kardomąsias priemones.

Tęsdami tyrimo veiksmus policijos pareigūnai nustatė šią nusikalstamą veiką galimai organizavusį bendrininką – 44 m. Kretingos rajono gyventoją. Pastarasis niekur nedirbantis asmuo teisėsaugai žinomas – anksčiau teistas dėl vagystės, turto sunaikinimo ar sužalojimo, neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis.

Asmuo buvo pasislėpęs nuo jo atžvilgiu atliekamo ikiteisminio tyrimo, tačiau buvo surastas ir šių metų lapkričio 10 d. pargabentas iš Ispanijos į Klaipėdą pagal Europos arešto orderį. Minėtas vyriškis šiuo metu yra suimtas.

Abiem vyrams pareikšti įtarimai dėl disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu bei šių medžiagų kontrabandos į Lietuvą.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.


  2023-11-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt