P0

Verslas

Vilniaus šilumos tinklai ketina apsipirkti Klaipėdoje (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-23


Sostinės savivaldybės valdoma AB Vilniaus šilumos tinklai skelbia, jog planuoja plėtrą Klaipėdoje. Įmonės planuose numatyti įsigijimai iš „E energija“ grupės, kurie apims 100 proc. UAB „Miesto energija“ ir UAB „Pramonės energija“ akcijų bei 4,34 proc. uostamiesčio savivaldybės valdomos AB „Klaipėdos energija“ akcijų dalį. Pastarojoje Klaipėdos savivaldybei priklauso 75,45% akcijų, UAB „Gren Lietuva“ – 19,47%, kitiems smulkiems akcininkams – 5,08%

Gavus Konkurencijos tarybos ir kitų institucijų pritarimą, sandorį ketinama užbaigti per 2024 m. pirmą pusmetį. Sandorio vertė derybų etape neskelbiama, o finansavimui bendrovė naudos iš nereguliuojamos veiklos sukauptą finansinį srautą.

„Dar prieš porą metų pristatėme ilgalaikę įmonės strategiją iki 2040 m., kuri padeda keliauti švarios ir efektyvios energetikos link. Geografinė plėtra į Klaipėdos energetikos sektorių yra nuosekliai planuotos investicijos į mūsų ekspertinę veiklos sritį – šilumos ekosistemą. Taip stipriname savo pozicijas Lietuvos šilumos gamybos ir tiekimo sektoriuje. VŠT valdomi žaliosios šilumos energijos gamybos įrenginiai prisidės prie tvarių Klaipėdos miesto tikslų“, – pranešime cituojamas Vilniaus šilumos tinklų generalinis direktorius Gerimantas Bakanas.

Šis sandoris padidintų bendrovės metines pardavimų apimtis apie 99 GWh šilumos ir 5,5 GWh elektros iš atsinaujinančių šaltinių, taip pat apie 9,6 GWh atliekinės šilumos iš pramonės įmonių. Bendrai sandoris išplėstų bendrovės valdomus atsinaujinančių energijos išteklių šilumos ir elektros gamybos pajėgumus 24,8 MW šilumos ir 1,5 MW elektros energijos bei 6,2 km centralizuotos šilumos tinklų Klaipėdos LEZ teritorijoje.

Metinės UAB „Pramonės energija“ ir UAB „Miesto energija” konsoliduotos pajamos siekia apie 5,5 mln. Eur, o atsinaujinančių ir atliekinės šilumos energijos šaltinių dalis kuro struktūroje sudaro 100 %.

Anksčiau bendroves „Pramonė energija“ ir „Miesto energija“ buvo nusipirkusi „Gren Lietuva“, tačiau Konkurencijos taryba, išnagrinėjusi minėtą pranešimą, nusprendė, kad taip sukuriama ar sustiprinama dominuojanti padėtis ir itin apribojama konkurencija. Tad šį kovą bendrovė „Gren Lietuva“ pateikė įsipareigojimus, kuriuose nurodė, jog ruošiasi grąžinti Klaipėdoje veikiančias bendroves „Pramonė energija“ ir „Miesto energija“ jas pardavusiai „E energy invest“.


  Verslo straipsnių visus kompas

  2023-11-23

  Vienas komentaras apie “Vilniaus šilumos tinklai ketina apsipirkti Klaipėdoje”

  1. AvatarMarijus (IP: 90.131.53.57)

   O, tai vadinas ir šiluma bus sostinės kainomis…. Tiesiog puiku, kaip naujoji miesto valdžia deda visas pastangas miestiečių gyvenimo gerinimui…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt