P0

Regionas

Į Kretingos Rotušės aikštę atkeliavo Kalėdų eglė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-24


Penktadienį į Kretingos Rotušės aikštę atkeliavo pagrindinė miesto Kalėdų eglė. Antrus metus iš eilės Kretingoje bus puošiama natūrali žaliaskarė. Apie 12 metrų aukščio sidabrinę eglę miestui dovanojo kretingiškė Irena Bričkienė. Kretingos Kalėdų eglė iškilmingai sužibs gruodžio 2 d., šeštadienį.

Kretingos miesto seniūnės Gintarės Liobikienės teigimu, dovanoti Kretingai pagrindinę miesto eglę buvo pakviesti visi rajono gyventojai. Iš viso pasiūlytos 7 eglės, iš kurių atrinkta prie I. Bričkienės namo Kretingoje, Šiaulių gatvėje augusi žaliaskarė.

„Eglė prie namo buvo pasodinta maždaug prie 27-erius metus, – pasakojo kretingiškė – Bendrai tąkart pasodinau dvi iš Klaipėdos parsivežtas mažas eglutes. Tačiau vieną iš jų prieš porą metų su šaknimis išvertė audra. Ar šiandien gaila atsisveikinti ir su antrąja? Ne, svarbu, kad papuošta suteiktų šventinio džiaugsmo visiems kretingiškiams.“

Iš I. Bričkienės kiemo į Rotušės aikštę atkeliavusi eglė bus puošiama iš 15 tūkst. lempučių sudaryta girlianda, LED blykstėmis bei 200 auksinės ir sidabrinės spalvų ritulio formos žaislų.

Kretingos rajono vicemerė Vilija Venckutė-Palaitienė pažymėjo, kad Kretinga šiemet pretenduoja tapti tikra Kalėdų eglučių sostine.

„Iš viso miesto viešosiose erdvėse sužibs dešimtys įvairiausių natūralių eglučių. Džiugias šventines emocijas kretingiškiams bei miesto svečiams dovanos ir visą šventinį laikotarpį veiksiantis Žėrinčių eglučių skveras“, – sakė rajono vicemerė.

Pagrindinės miesto Kalėdų eglės įžiebimo programos „Žėrinčios Kalėdos Kretingoje“ renginiai prasidės gruodžio 1 d. (penktadienį) ir tęsis iki gruodžio 3 d. (sekmadienio).

Tradiciškai šventinį savaitgalį Kretingoje vyks dvi kalėdinės mugės. Penktadienį ir šeštadienį M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje sušurmuliuos kalėdinė mugė „Įkvėpk! Kalėdos!“, o Rotušės aikštėje – kalėdinė mugė „Šiltos dovanos“.

Gruodžio 2 d., šeštadienį nuo 13 val. į pagrindinę miesto Vilniaus gatvę išvažiuos Kalėdų traukinukas. O 17 val. visi laukiami Rotušės aikštėje, kur kartu su Kalėdų seneliu, Liepa Mondeikaite ir Kretingos rajono kultūros centro kolektyvais bus įžiebta pagrindinė miesto žaliaskarė. Kartu sužibs ir greta Rotušės aikštės esančiame skvere įrengtas unikalus Žėrinčių eglučių skveras, veiksiantis visą šventinį laikotarpį.

Gruodžio 3 d., sekmadienį, 14 val. kretingiškiai ir miesto svečiai bus kviečiami sudalyvauti specialioje ekskursijoje „Kalėdų burtai Kretingoje“. Keliaudami po jaukiai apšviestą Kretingą, ekskursijos dalyviai susipažins su žymiausiais miesto objektais, sužinos kalėdines tradicijas, vaišinsis kakava ir šventiniais karameliniais saldainiais, kurie, neabejotinai, primins tikrą vaikystės pasaką.


  2023-11-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt