P0

Politika

Miesto vadovams – pirmasis išbandymas opozicijos valanda (1)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-11-24


Klaipėdos merui, vicemerams ir administracijos direktoriui teks stoti į tribūną ir atsakinėti į savivaldybė tarybos mažumoje esančių politikų  klausimus. Nors kituose didžiuosiuose miestuose bei daugelyje mažų savivaldybių tokia demokratinė procedūra jau įvyko, uostamiestyje mažumos valanda pirmą kartą bus rengiama lapkričio 30-ąją, Tarybos posėdžio pabaigoje.

Klaipėdos miesto tarybos posėdis. Martyno Vainoriaus nuotr.

Naujoje Vietos savivaldos įstatymo redakcijoje yra numatyta, kad ne rečiau kaip kartą per pusę metų vieno iš savivaldybės tarybos posėdžių pabaigoje yra organizuojama savivaldybės tarybos mažumos valanda. Jos metu savivaldybės tarybos mažumos atstovai turi teisę užduoti klausimų merui, vicemerams, administracijos direktoriui, komitetų, komisijų pirmininkams. Įstatyme taip aiškiai yra apibrėžta ir prievolė minėtiems asmenims dalyvauti mažumo valandoje bei atsakyti į jiems užduotus klausimus.

Tokia procedūra turi trukti ne trumpiau kaip vieną valandą. Tačiau gali tęsti ir ilgiau, jeigu mažumos atstovai turės dar neatsakytų klausimų.

Pirmiausia teisę užduoti iki dviejų klausimų turi opozicijos lyderis (Klaipėdoje – konservatorius Ugnius Radvila), po to – kiti savivaldybės tarybos mažumos atstovai. Savivaldybės tarybos mažumos atstovams uždavus visus klausimus, jeigu savivaldybės taryba nenusprendžia kitaip, sudaroma galimybė savivaldybės tarybos daugumos atstovams irgi užduoti klausimų.

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos opoziciją, o tuo pačiu ir mažumą sudaro septynis narius turinti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcija ir trys Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai.

Daugumą yra sudariusios frakcijos „Ištikimi Klaipėdai“, „Laisvė ir teisingumas“, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ir Lietuvos socialdemokratų partija.


  2023-11-24

  Vienas komentaras apie “Miesto vadovams – pirmasis išbandymas opozicijos valanda”

  1. AvatarAnonimas (IP: 88.118.123.155)

   ciulpia ziurkiu opozicija kai nebegali per projektelius vogt is klaipedieciu

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt