P0

Politikų tribūna

„Klaipėdos opozicija kaip niekad stipri“ (15)

Ugnius Radvila, Klaipėdos miesto tarybos narys
2023-11-27


Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos opozicija, kurią sudaro Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Liberalų sąjūdžio frakcijos, parengė veiksmų programą, kurios paskirtis atliepti klaipėdiečių lūkesčius ir siekti, kad Klaipėdoje būtų gera gyventi ir miela svečiuotis.

Klaipėdos miesto tarybos posėdis. Martyno Vainoriaus nuotr.
Mūsų siūlymai ir siekiai

Esame pasiryžę suremti pečius su visais Klaipėdos miesto savivaldybės taryboje dirbančiais politikais sprendžiant miesto problemas. O kritikuodami ir keldami į viešumą valdančiųjų klaidas, esame pasirengę teikti savo siūlymus ir alternatyvas geresniems rezultatams pasiekti. Turime telkti pastangas ir stiprinti partnerystę su Klaipėdos universitetu, stiprinti akademinio miesto įvaizdį didinant mokslinį potencialą, pritraukiant čia studijuoti ir gyventi jaunuolius iš kitų miestų ir užsienio.

Nuolatinio dėmesio ir sprendimų reikalauja ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų plėtra, nemokamo neformaliojo pradinukų ugdymo apimčių didinimas, kultūros krepšelio kiekvienam vaikui įteisinimas, Tauralaukio progimnazijos rekonstrukcijos užbaigimas.

Tarp svarbiausių mūsų prioritetų – naujo Jūrininkų pirminės sveikatos priežiūros centro statybų projekto įgyvendinimas, pirminės sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo bei kokybės gerinimas. Dėsime pastangas stiprinti mieste veikiančių gydymo įstaigų bendradarbiavimą ir paslaugų plėtrą.

Norėdami labiau paskatinti turizmą ir vystyti naujus traukos centrus pajūryje, turime siekti, kad Smiltynei, Melnragei ir Giruliams būtų suteiktas kurortinių teritorijų statusas. Stiprinant miesto rinkodarą būtina koncentruoti atskirų įstaigų – Klaipėdos turizmo informacijos centro, „Klaipėda ID“ – funkcijas ir pajėgas. Nes šiandien jų veikla nėra efektyvi.

Turime padaryti viską, kad priemiesčiuose gyvenantys ir mieste dirbantys mūsų žmonės taptų Klaipėdos miesto, o ne rajono gyventojais – tuo tikslu inicijuosime miesto teritorijų ribų praplėtimą prijungiant Kalotės, Purmalių ir Žaliojo slėnio gyvenvietes.

Siekiant glaudesnio ir darnesnio Klaipėdos uosto ir miesto santykio, Klaipėdos miesto savivaldybė turi tapti AB Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos akcininke ir dalyvauti sprendimų priėmimo procesuose. Tai padėtų mažinti įtampas dėl uosto plėtros arčiau gyvenamųjų kvartalų, nes Savivaldybė laiku sužinotų uosto vystytojų planus, o tai lemtų geresnį abiejų pusių interesų suderinimą, atliepiant klaipėdiečių lūkesčius.

Norime mažinti transporto srautus ir taršą, tad mieste turi atsirasti tik pėstiesiems skirtos gatvės. Taip pat labai svarbu skirti kuo daugiau dėmesio ir lėšų dviračių bei pėsčiųjų takų plėtrai – šį poreikį diktuoja ir besikeičiantys klaipėdiečių įpročiai, o taip pat atvykstančių miesto svečių lūkesčiai.

Nepaisant politinių ir vertybinių skirtumų mes, dirbantieji opozicijoje, palaikysime ir visomis išgalėmis prisidėsime prie sprendimų ir pokyčių, kurie būtini jau šiandien ir kurie padės pagrindus nuosekliam miesto augimui.

Džiaugiuosi, kad bent dalis prioritetų, kuriuos savo koalicinėje programoje įvardijo valdantieji, sutampa su mūsiškiais. Tai – ilgalaikės globos paslaugų plėtra ir globos namų Melnragėje kuo spartesnis užbaigimas, dėmesys sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo didinimui, sporto paslaugų ir bazių plėtra, susisiekimo sąlygų vairuotojams ir pėstiesiems gerinimas ir kt. Vilčių teikia mero deklaruojamos ambicijos skaidrinti kultūros ir sporto projektų finansavimo procesus. Tačiau neramu dėl to, kaip į sprendimų procesą bus įtraukiamos miesto bendruomenės.

Ne taupyti, o kurti

Ne vienadienė, o ilgalaikė nauda žmonėms turi būti tas svarbiausias orientyras bet kurios valdžios sprendimuose. Ir tikrai ne geriausias sprendimas – plėšyti buvusios valdžios planus ir deklaruoti dėl to sutaupytus milijonus.

Statyti naujus pastatus ir tiesti naujus kelius brangiau nei vis lopyti ir lopyti senus duobėtus, bet tai investicija į ateities sveikesnį, patogesnį ir švaresnį miestą. Lopyti ir prižiūrėti reikia, bet svarbiausia projekcija turi būti į naujus projektus.

Tad stebina valdančiųjų noras stabdyti praėjusios kadencijos valdžios pradėtus darbus, skirtus ilgalaikei miesto plėtrai: naujo Jūrininkų poliklinikos pastato statybos, Baltijos prospekto dviejų lygių sankryžos įrengimo, sporto komplekso su ledo arena koncesijos ir kt. Tai nėra kelias klestinčios Klaipėdos link.

O ar tikrai sutaupome ir kieno sąskaita stabdydami tuos projektus? Esmė ta, kad vis tiek juos vystysime, tik gal vėliau ir žymiai brangiau. Reikalingi skubūs ir efektyvūs sprendimai.

Atviri klaipėdiečiams

Pagal Vyriausybės patvirtintą Regionų plėtros programą iki 2030 metų Lietuvos regionams teks rekordiškai daug – net 1,6 mlrd. eurų ES struktūrinių fondų lėšų. Turime išmintingai investuoti į didžiausią pridėtinę vertę kuriančius projektus, kurių naudą pajustų Klaipėdos žmonės. Kai mes, klaipėdiečiai, savo mieste jausimės laimingi, čia norės atvykti visi.

Todėl mūsų, opozicijos, užduotis – būti demokratijos sargyboje ir tęsti pastangas kuriant stiprų, grėsmėms atsparų ir klestintį Lietuvos uostamiestį.

Klaipėdos savivaldybės tarybos opozicija visada atvira klaipėdiečiams – mums rūpi jūsų nuomonės, viltys ir abejonės. Tik drauge veikdami galime pagerinti visų mūsų gyvenimą, puoselėti ir vystyti Klaipėdą.


  2023-11-27

  15 komentarai “„Klaipėdos opozicija kaip niekad stipri“”

  1. AvatarBarbora (IP: 78.57.248.76)

   Kuo daugiau purvo vieni ant kitų pilam tuo protingesni ir laimingesni jaučiamės Man dzin kas liberalas,konservatorius ,meras Vaitkus ar jo komiteto narys svarbu, kad būtų padorus,negalvojantis apie savo kišenę,o siekiantis racionalių sprendimų miestiečių ir Klaipėdos kaip miesto gerovei ir klestėjimui.Sakysit utopistė
   Sutinku.
   Nes nėra šlykštesnio dalyko, kaip politikavimas ,neįgyvendinami pažadai,dalijami rinkimų išvakarėse,o patekus į valdžią tų pačių rinkėjų mulkinimas,savųjų interesų kuravimas.

  2. AvatarLigita (IP: 86.100.12.26)

   tegu meras ima kastuva ir eina kasti sniego, o ne su vicemerais kava gertu… istiko matai ziema ji netiketai….

   • AvatarO jūs vis dar su basutėmis (IP: 90.131.49.95)

    vaikštote ? 🙂 Nusikaskite , nors gal tik šluotos užteks 🙂

  3. AvatarKlaipedete (IP: 86.100.119.247)

   Studentu pakanka bet baigus mokslus nera kur isidarbinti, nes mieste dominuoja tik maisto prekybos centru neadekvatyvus skaičius. Taip kaip gali buti patrauklus miestas, kam patrauklus prekybininkams ar gyventojams, o sveciams is viso nera kas veikti-nes nera ka veikti, nera renginiu, kaip buvo mirusi Klaipeda pries 10 metu tokia pat ir liko.

   • AvatarJuze (IP: 78.62.148.140)

    Nusikalbate totaliai. Gamyklos neranda inžinierių, o jūs apie prekybos centrus.

  4. AvatarPoezija (IP: 88.118.160.21)

   apie viską ir apie nieką. Ir taip dešimtmetis po dešimtmečio.

  5. AvatarLiberalus cinizmas ... (IP: 90.131.49.95)

   Politinės korupcijos byloje nuteista partija Liberalų sąjūdis tenkina klaipėdiečius opozicionierius konservatorius ? 🙂 Opozicija kaip niekada stipri ? 🙂 Tikiu ….bet kaip klaipėdietis rinkėjas , nenoriu , kad liberalai dalyvautų miesto valdyme ir priimintų sprendimus , man neteistam , nesukčiaujančiam klaipėdiečiui . Ponui Radvilai ir kitiems opozicionieriams politikams reikėtų priimti sprendimą , jei norite išlaikyti rinkėjų pasitikėjimą . Tokia mano rinkėjo nuomonė . Dabar aš Jumis nepasitikiu .

   • AvatarProga kelti šurmulį? Nestebina (IP: 86.100.91.176)

    Nuteista partija buvo praėjusiose kadencijose. Ši partija yra nenuteista.

   • AvatarLiberalus cinizmas ... (IP: 90.131.49.95)

    Paskaitykite teismo nutartį . Partija Liberalų sąjūdis turi susimokėti DABAR , o ne praėjusioje kadencijoje , šimtatūkstantinę baudą . Net tiek nežinote ? Nebesistebiu ” labiau išsilavinusiais ” liberaliais . Kaip jums negėda visiškai nesigaudyti kas vyksta ..

   • AvatarJums proga tobulėti , jei pavyks (IP: 90.131.49.95)

    mąstyti . ____Apeliaciniam teismui „MG Baltic“ byloje nuteisus PARTIJĄ ir skyrus jai beveik 400 tūkst. eurų baudą,

   • AvatarAnonimas (IP: 193.217.4.200)

    Tu Cinizme geriau apie savo seimininka Vaitku parasyk – niekur nevaloma. Is Kalotes vaziavau kaip iki Kryzkalnio. Ukininkas meras

   • AvatarLiberalus cinizmas ...Nevykėli bemoksli (IP: 90.131.49.95)

    KLAIPĖDOS Meras nėra atsakingas už tavo Kalotės kaimo kelius ____Kalotė – kaimas Klaipėdos rajono savivaldybėje, 10 km į šiaurę nuo Klaipėdos_____P.S. Nebesistebiu dėl liberalių ” išsilavinimo ” . 🙂

   • Palmira MartinkienėPalmira Martinkienė (IP: 86.100.136.227)

    Liberalai į tarybą pateko ne perversmo dėka, juos, kaip ir visus kitus, išrinko miestiečiai, tokia jau yra ta demokratija, tad jūsų noras atrodo tiesiog… juokingai.

   • AvatarPalmirai , (IP: 90.131.49.95)

    Liberalų sąjūdis šiai dienai yra kriminalinė partija , kuri nubausta politinės korupcijos byloje . Ir jums ” nieko tokio ” , jei šios partijos atstovai dirba miesto taryboje ? Kada vyko rinkimai , partija dar nebuvo bausta . Gyventojai išrinko . O dabar ? Liberalai, mano nuomone , turėtų palikti kriminalinę partiją ! Padoru būtų , deja …Aš nepasitikiu tokiais politikais ir nenoriu matyti jų tarybos balsavimuose priimant sprendimus privalomus ir man .

   • AvatarJuze (IP: 78.62.148.140)

    Vaitkus irgi ne šventasis. Teismas nusprendė, kad jis yra supainiojęs viešus ir privačius interesus. Ir tai nėra smulkus pažeidimas. Kaip manot kam jis atidirbinėja šimtus tūkstančių paramos?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt