P0

Sveikata

Traukiasi Jonas Sąlyga (22)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-27


„Šiandien Klaipėdos universiteto ligoninės generaliniam direktoriui įteikiau prašymą atleisti mane iš filialo „Jūrininkų ligoninė” direktoriaus pareigų. Nors mano kadencija dar nesibaigė, toliau vadovauti filialui nebematau prasmės. Užteks, nenoriu savęs apgaudinėti, neslėpsiu, kad norisi ieškoti pozityvesnių pokyčių panaudojant sukauptas žinias“, – pirmadienį savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ parašė Klaipėdos universiteto profesorius, biomedicinos mokslų daktaras Jonas Sąlyga.

Jonas Sąlyga. Martyno Vainoriaus nuotr.

Jis buvusiai Klaipėdos jūrininkų ligoninei vadovavo nuo 1992 metų. Iki paskiriant naują Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) generalinį direktorių Audrių Šimaitį J. Sąlyga iki šio spalio buvo laikinuoju naujosios įstaigos vadovu.

A. Šimaičiui dirbant Klaipėdos jūrininkų ligoninėje jo ir įstaigos vadovo J. Sąlygos santykiai buvo gana įtempti. Paklaustas, ar mato galimybę dirbti su J. Sąlyga, naujasis įstaigos vadovas spalį sakė „į tą dalyką žiūrintis paprastai“.

„Mes esame abu profesionalai, aš manau, kad šiuo atveju, kai esi profesionalas, pats svarbiausia dalykas yra pacientas, kad mes visas savo pajėgas ir savo požiūrį, jėgas turime skirti pacientui drauge“, – sakė A. Šimaitis, patikinęs, kad ryte jau kalbėjosi su visais filialų vadovais ir kvietė dirbti juos kaip vieningą darnią komandą.

„Aš manau, kad tai reikėtų palikti istorijai. Žinoma, tai buvo labai daug žiežirbų vienu metu. Na, bet dabar mes gyvenam šiais laikais, manyčiau, pamirškime, gal kada nors į knygą sudėsiu šiuos motyvus“, – tada šypsojosi J. Sąlyga.

KUL vėliau pranešė, kad paskutinė J. Sąlygos darbo diena bus gruodžio 20-oji.

„Jono Sąlygos dėka Jūrininkų ligoninė, kuriai jis vadovavo nuo pat ligoninės įsteigimo, išvystė itin aukštą lygį. Ypač tokiose srityse kaip širdies chirurgija, onkohematologija, kurios iki šiol tebėra vienintelės Vakarų Lietuvos regione. Išskirtinė ši ligoninė ir kardiologijos srityje. Dėkojame daktarui Jonui Sąlygai ir linkime sėkmės“, – pranešime cituojamas A. Šimaitis, taip pat dėkojantis „už didžiulį indėlį steigiant Jūrininkų ligoninę ir visus darbus, kuriuos jis nuveikė įstaigai bei Vakarų Lietuvos gyventojams“.


  2023-11-27

  22 komentarai “Traukiasi Jonas Sąlyga”

  1. AvatarNuomonė (IP: 84.15.182.228)

   O ištikimiausia Sąlygai, visada labai susireikšminusi slaugytoja, Aida Smagurienė sako, kasdien verkia krokodilo ašaromis. Matyt perspektyva ne kokia. Posto, matomai, niekas nesiūlo, o dirbti eiline ne prestižas…

  2. AvatarKlaipėdietė Rūta (IP: 78.57.214.143)

   Sėkmės jums, daktare, ir sveikatos. Dėkui už tarnystę miesto žmonėms. Ir dar – atsiprašau už tuos kurie, dėl nenusisekusio savo gyvenimo ir nevisavertiškumo kompleksų lieja tulžį. Toks gyvenimas!

  3. AvatarRaimundas (IP: 90.131.44.219)

   Kažin kodėl niekas nenori eiti į pensiją kai jau yra laikas eiti?

   • AvatarIlgamečių vadovų godos (IP: 78.62.147.40)

    Sunku bus be aruodo… Bet juk yra privati žmonelės klinika? Beje, o kur garsusis profesorius Vinsas, vadovavęs savo ligoninei per 40 metelių? Kaip jis save realizuoja naujoje veikloje?

  4. AvatarŽemaitaičio IP: 90.131.49.95 (IP: 109.205.236.17)

   Žemaitaitis rašinėja komentarus anonimiškai, galvoja, kad niekas nesuseks. IP: 90.131.49.95

  5. AvatarAnonimas (IP: 213.226.167.154)

   Galės skirti dėmesį kūrybiniai veiklai ir grįžti prie dainavimo.. 😀

  6. AvatarTalonėliai pas gydytojus (IP: 51.182.167.112)

   Per LRT rodė, ar kartais ne Jūrininkų ligoninėje stovėjo žmonės iš anksto ryto talonėlių pas gydytojų pasiimti. Stovėjo lauke ilgiausiai. Toks tas ir vadovas buvo … iki LRT reportažo net talonėlių išdavimo negalėjo pradėti tvarkyti.

   • AvatarO dabar kur talonėlius (IP: 90.131.49.95)

    dalina ? Istorija buvo iš karto po naujo darinio atsiradimo . Dėkokite konservatoriams , ypač Petrošiui , liberalui Gentvilui ir kitiems liberaliems seimo nariams ” už rūpestį ” .

   • AvatarStasė (IP: 84.15.181.105)

    Ten buvo perdėti reportazai. Paziurekit rytais iki atsidaro poliklinikos Vilniuje irgi pamatysite eilutę. Nieko ten blogiau negu visoj Lietuvoje nebuvo

  7. AvatarNatūralu (IP: 88.118.165.148)

   Kai vadovauji 30 metų, o paskui staiga reikia būti pavaldiniu, klausytis kitų komandos. Neįmanoma, smegenys nepriima.

  8. AvatarNuomonė (IP: 86.100.89.120)

   Visaip būna, Dieve , duok, kad pas mus taip nebūtų. Lietuviai prieš buvusius užsienyje kompleksuoja iki kvailumo. Nepriklausomybės pradžioje viena moteriškė pobūvyje energingai mokė patriotizmo, ji buvo iš Kanados. Visi klausėmės, man pasirodė, kad ji apsirūkiusi… Išdrįsau paklausti apie jos darbą Kanadoje, pasirodo ji vadovavo restorano indų plovyklai. …, bet Kanadopje. Vienas veikėjas, pasigarsinęs , kad jis iš Kembridžo, Klaipėdoje aukštas pareigas buvo užėmęs, bet pabėgo nesibaigus kadencijai. Galimai būna ir išimčių, tačiau mesijo buriama komanda pasitikėjimo nekelia, jei žmogus yra ištvirkęs asmeniniame gyvenime, vargu, ar galima ko nors gero tikėtis darbe. Vaikigaliai spjaudosi ugnimi, kažko nori, bet dar nežino ko… Gal į Kauną, , laikui bėgant?

  9. AvatarKlaipēdietē (IP: 82.145.210.176)

   Gerb.ponas Jonas Salyga ,labai geras vadovas,geras specialistas ,kaip medikas.Principingas,teisingas ,doras žmogus.Daug metu vadovavo ligoninei ir dar galējo vadovauti,bet gal žmogus nori ramybēs poilsio,gal dētu ir atsisako vadovo pareigu.O jus liežuvautojai ,jei neturit ka rašyt ,geriau kvailu komentaru nerašykit.Sveikatos,ramybēs ,gerb .buvusiai vadovui.

  10. AvatarJoe (IP: 84.15.180.71)

   Nieko nera amzino. Tai pamirsta visi buvusio sovietinio lagerio,visu rangu vadovai…Nzn,bet matau konfusa; – bus problemos pas buvusi partini ir tarybini aktyva,Klp.verslo rykliukus ir aplinkiniu kaimu elita. Kam reikes skambinti,kai reikes paslaugos?. O siaip,tai viskas norma. Gyvenimas tesiasi.

  11. AvatarTomas (IP: 188.69.71.164)

   Tik ant kyšių ir sėdi tokie Jonai palik plika atlyginimą kaži kiek jis nenorės dirbti

  12. AvatarVava (IP: 78.61.174.200)

   Visus klaipėdiškius ligoninės vadovus išėdė Vilnius,pastatys savus,provincija tapome.

  13. AvatarĮdomu aišku (IP: 84.15.180.106)

   Dar parašykite kur “traukiasi” Eligijus Masiulis. Ir nepamirškit kuo daugiau nuotraukų įdėti!

   • Avatar:) (IP: 90.131.49.95)

    dabar galės ramiai laukti pensijos 🙂 Apsidirbo . Liberaliesiems nepakeliama žinia , jei žmogus DIRBA . Padugnės .

  14. AvatarYpatingai bukiems , pamiršote skaityti tekstą ? (IP: 90.131.49.95)

   KADENCIJA dar nesibaigė 🙂 Tik ” labiau išsilavinusiems ” liber patryyyyjotams žodis negirdėtas :)) Vargetos jūs vargetos , bemoksliai …

  15. AvatarPaprastas (IP: 84.15.188.132)

   Nu laiks žiemos miegui pencininkui

  16. AvatarT (IP: 78.61.249.104)

   Pamiršo kad pensininkas

  17. AvatarPagaliau. (IP: 217.117.31.8)

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt