P0

Miestas

Pagaliau apgyvendino naująjį socialinį daugiabutį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-28


Klaipėdos savivaldybė praneša, jog 40 šeimų, laukusių socialinių būstų, jau įsikūrė naujuose namuose – socialiniame būste Rambyno g. 14A. Pranešama, jog naujos statybos gyvenamasis namas jau yra visiškai apgyvendintas.

Savivaldybės nuotr.

Gyvenamajame name Rambyno g. 14A įrengta 20 vieno kambario ir tiek pat dviejų kambarių butų. Iš jų 8 butai pirmajame pastato aukšte pritaikyti asmenims su judėjimo negalia ir šeimoms, kuriose yra tokių asmenų. Sutvarkyta daugiabučio namo teritorija, įrengta vaikų žaidimo aikštelė, poilsio zona žmonėms su negalia, pastatytas krepšinio stovas, sporto treniruokliai.

Naujajame name pirmumo tvarka savivaldybės Socialinio būsto skyrius apgyvendino asmenis ir šeimas, kurioms reikalingas pritaikytas neįgaliesiems būstas, taip pat – asmenis, įrašytus į sąrašą asmenų ir šeimų, turinčių teisę nuomotis socialinį būstą.

„Namo statybos užbaigimas yra svarbus įvykis miesto savivaldybei bei specialistams, kurie prie šio projekto dirbo keletą metų. Tikiu, kad įsikūrimas naujame, dažais tebekvepiančiame name yra didžiulis įvykis ir tiems klaipėdiečiams, kuriuos gyvenimo aplinkybės verčia nuomotis socialinį būstą. Linkiu, kad jiems ši vieta taptų namais. Namais, kuriuos saugome, kuriais rūpinamės, vieta, kur svarbūs socialiniai ryšiai, kur puoselėjama atsakinga kaimynystė. Tegu tai būna galimybė, kuri įkvėptų klaipėdiečius  rasti jėgų naujų gyvenimo aplinkybių kūrimui“, – pranešime spaudai cituojamas miesto meras Arvydas Vaitkus.

Savivaldybės nuotr.

Daugiabutis Rambyno g. 14A buvo pradėtas statyti 2019 m. Rangovas UAB „Eikos statyba“ statybos darbus baigė 2021 m. gegužę, tačiau sklandžiai įvykdyti užbaigimo procedūras užtruko dėl Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos reikalavimo prie namo įrengti daugiau automobilių stovėjimo vietų ­nei buvo numačiusi savivaldybė – ne 32, o 40. Kompromisas buvo rastas, kai Klaipėdos savivaldybė suprojektavo ir įrengė automobilių stovėjimo aikštelę Rambyno g. 14 sklype.

INFORMACIJA

Naujai pastatytas socialinis būstas yra vienas iš dviejų Klaipėdoje, pastatytų projekto „Savivaldybės socialinio būsto fondo gyvenamųjų namų statyba žemės sklypuose Irklų g. 1 ir Rambyno g. 14A“ lėšomis. Iš viso juose įrengti 76 būstai (1, 2 ir 3 kambarių butai), iš jų 17 būstų pritaikyti neįgaliesiems. Abiejų daugiabučių pastatymo vertė 4,99 mln. Eur. Didžioji dalis lėšų projektui – 3,85 mln. eurų – gauta iš Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondo, likusi dalis – Klaipėdos miesto savivaldybės lėšos.

Iš viso Klaipėdos miesto savivaldybė turi 658 socialinius būstus. Klaipėdos miesto savivaldybės eilėje socialiniam būstui gauti šiuo metu laukia 556 asmenys, tad šio būsto paklausa ir toliau išlieka didelė. 2024 metais planuojama įsigyti papildomai dar 10 butų, kuriuose bus apgyvendinti socialinių būstų laukiantys klaipėdiečiai.


  Miesto straipsnių vidus

  2023-11-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt