P0

Transportas

Valo sniegą, bet eismas stoja (26)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-28


UAB „Klaipėdos paslaugos“, atsakingos už šiaurinės miesto dalies (nuo S. Daukanto g. link ligoninių miestelio) gatvių valymą, antradienio popietę informavo, jog bando pasipriešinti Klaipėdą užplūdusiam sniegui: nuo 16 val. be perstojo valė Liepojos plentą, kad kad po darbo būtų galima sklandžiau išvažiuoti iš miesto.

Bendrovės duomenimis, eismas Liepų gatve buvo beveik sustojęs. 

Agnės Bukartaitės nuotr.

Eismo sąlygas gerai iliustravo ir viešojo transporto judėjimas – popiet prasidėjus snygiui autobusas nuo Klaipėdos savivaldybės iki Paupių važiavo 40 min.

Programėlės Waze duomenimis eismas Liepų g. prieš 16 val. buvo 83 proc. lėtesnis bei įprastai.

Didžiulių problemų kilo ir Herkaus Manto gatvėje, nes čia įkalnės už viaduko negalėjo įveikti 8E autobusas – jis čia buvo įstrigęs beveik pusvalandį.

Vairuotojai savo ruožtu dalinosi, jog didžiulės spūstys susidarė ir Vilniaus plente, ties Jakų žiedu, ir Klaipėdos-Liepojos plente, kurį valo AB „Kelių priežiūra“

„Kelius prižiūrinčioms bendrovėms dar prieš žiemos sezoną pasakiau, kad praėjusių metų situacija negali kartotis ir nuolat palaikysiu kontaktą su kelininkais bei stebėsiu situaciją keliuose“, – antradienio ryte savo paskyroje socialiniame tinkle rašė Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

„Klaipėdos paslaugos“ savo ruožtu pasidalino žemėlapiu, kuris rodo, kad visos jų prižiūrimos gatvės iki vakaro buvo valytos 2–4 kartus, dirbo 4 mašinos.

Žadama, kad naktį, kai mašinų srautas bus mažesnis, dirbs 4 mašinos ir traktorius, kuris valys stoteles ir apsisukimų vietas.

Transporto straipsnių vidus kompas

Savivaldybė savo ruožtu išplatino sąrašą, kur gyventojams kreiptis dėl gatvių valymo. Trečiadienį ryte savivaldybė pranešė rengianti susitikimą su gatves valančių įmonių atstovais.


  2023-11-28

  26 komentarai “Valo sniegą, bet eismas stoja”

  1. AvatarNuomonė (IP: 86.100.89.120)

   Šitiems valytojams tinkamai dirbti darbą galimai ir vyriški organai maišo. Šiaurinė miesto dalis paskendusi sniege, žmonės kalba, kad tie valytojai turi tik šiūpelius.Taip jie įpratę, nieko nedaryti ir pinigus gauti. Kaip kita miesto dalis nežinau. meras žadėjo, bet tie vaikinai ant mero pažadų padėjo skersą. Tinkamai nevalė, nevalo ir galimai nevalys, o pinigus susižers.Šitą mafijinę struktūrą meras turi pajudinti ir vyti į Kauną…

  2. AvatarDaina (IP: 86.38.152.16)

   Vakar vėlyvą rytą ėjau Kretingos g pro Veterinarijos tarnybą į autob.stotelę Mažasis Kaimelis. Šaligatviai buvo nevalyti. Nustebau, nes ankstesniais metais mažas buldozeriukas anksčiausiai ryte nuvalydavo.

  3. AvatarMarijus (IP: 90.131.37.57)

   Koks kataklizmas – pasnigo truputi. Kelininkams – koma (kaip žirafoms, pirmąsyk sniegą pamačius), “vairuotojams”- priešinfarktinė… Taksi ir boltui – aukso kasyklos – negana to, kad važiuoja triskart ilgiau, tai dar ir nulupa triskart brangiau. O savivaldybei – nu visai kaip maksimai – viskas “pofig”… 😀

  4. Avatarkęstutis (IP: 78.57.214.95)

   O viso to pikas tai dvi ” fūros ” negalinčios užvažiuoti ant tilto Jos iš vis ten negali važiuoti.O jos važiuoja pastoviai. Įdomu būtų žinoti kiek važiuojančių per draudžiamus ženklus ir gadinačios tiltą buvo nubaustą per paskutinius kelis mėnesius. apie šių transporto priemonių savivaliavimą jau ne kartą buvo informuota ir policija bei savivaldybės institucijos. Toks jausmas kad kažkoks susitarimas yra .Gaila tik kad kai sugadins ir tą tiltą kaip važiuosim

   • AvatarTeisybės ieškotojams (IP: 149.102.244.104)

    O tai kur siūlai tom furom vaziuot? Oru skrist? Jei turi jos CMR tai ir gali važiuoti, kluikele. Kad jūs paspringtumėt savo tuo ožinimu

  5. Avatarchi...chi (IP: 88.119.41.104)

   Vale vale kelininkai Liepojos pl.nes Vaitkus niekada nera važiaves Jaku žiedu..

  6. Avatarjprst (IP: 90.138.70.7)

   Žmonės pavargę nuo netvarkos ir nesiskaitymo su žmonėmis, žmonės nori mieste šeimininko.

  7. AvatarHasts (IP: 90.138.70.7)

   Čia naujo mero tvarka, kur sakė, kad pas jį kamščių nebus, cha cha, dar neteko Klaipėdoje taip pakliūti, kad 2 valandas negali išvažiuoti iš miesto, Bardakas!

  8. AvatarJūratė (IP: 83.179.9.235)

   Na su 4 mašinom normaliai tikrai nenuvalysi , 6 ar 8 mašinos turi dirbti . Bet męs taupom , ir daugiau pinigo liks premijom už gražiai nuvalytas gatves .

  9. AvatarMin (IP: 188.69.87.187)

   Tikrai kad valo nepamenu kad pasnigus ant tiek uzsikistu miestas, nevalandai o dienai . Autostrada nevalyta iki jaku ziedo irgi neaisku po 17h pradejo gal kazka, laukia

  10. AvatarDalia (IP: 86.100.126.168)

   Po 17 val. vos judančia Daukanto gatve brovėsi Greitoji su nelaimės signalais. Mintyse linkėjau, kad žmogui, kuris buvo viduje, padėtų angelai.

   • AvatarDemisezoninis dviratistas (IP: 86.38.152.245)

    Užuojauta, keturračių, nedraugiškų gamtai invalidų vežimėlių vairuotojams. Kadangi gyvename EU ubagyne, 80-90% dyzelinių auto-lių mūsų keliais važinėja su išpjautais filtrais… Galite patys paskaičiuoti, kiek kietųjų dalelių, kurios išlekia iš priekyje stovinčio (kastruoto) automobilio – atsiduria JŪSŲ plaučiuose! O jeigu jūs kamštyje!? Važiuoju dviračiu pro šalį – ir iki ašarų gaila savo kelio”kolegų”. Dėl Vaitkaus… Taip taip įsivaizduoju, kiek “bebrų” , kurie neteko tokio partnerio, kaip buvęs pagrindinis Džiazlendo dūdorius Grėbliauskas? Kiek “projektų” neužbaigta? Tie “bebrai” , paskaičius komentarus, tą vargšelį Vaitkų, galėtų su visais š… suėsti! Bet ačiū Dievui šita liberastine i.š.k.a.m.š.a į mero postą nebegrįš. Taip kad Vaitkau – pirmyn, paprasti runkeliai – (Kas nežinot- taip paprastus lietuvius vadina Pagrindinio LT Anūko kuprotas senelis) su tavimi! Laikas išmėžti buvusių valdžigyvių paliktą mėšlą.

  11. AvatarUž Atlantą (IP: 84.15.190.4)

   Nemyžkit į batus! Puse vairuotojų važiuoja arti infarkto būsenos kai tik truputį tropniau pasninga tai todėl ir kamščiai. Nemokat tokiomis sąlygomis vairuoti tai sėdėkit namie ir kiaušinius arba putkas kasykit

  12. AvatarNevykėliams su " aukštesniu išsilavinimu " (IP: 90.131.49.95)

   Jums šią dovanėlę įteikė buvę liberalieji ir konservatoriai 🙂 Tik jūs eilinį kartą nesugebate mąstyti . Meras Vaitkus dirba nuo BALANDŽIO ! AK dar 2023-02-07 ( VASARĮ ) rašo ___
   Klaipėdos gatves valys jau trys rangovai (6)____Klaipėdos savivaldybė sudarė dvi naujas sutartis su viešuosius pirkimus laimėjusiomis bendrovėmis dėl mechanizuoto gatvių tvarkymo. __Sutartis dėl Klaipėdos miesto centrinės dalies gatvių mechanizuoto tvarkymo šių metų sausio 25 d. pasirašyta su UAB „Ecoservice”, anksčiau jau teikusia tokias paslaugas. Jos vertė – 844 tūkstančiai eurų. Sutarties galiojimo terminas – 2026 metų kovo 6 d. Bendrovė bus atsakinga už teritoriją nuo Kauno ir Agluonos gatvių iki S. Daukanto ir Liepų gatvių atkarpų ties Priestočio ir Liepų g. sankryža, Palangos plento link.___Sutartis dėl Klaipėdos pietinės miesto dalies gatvių mechanizuoto tvarkymo paslaugos pasirašyta su UAB „Vakarų švara”, taip pat turinčia tokio darbo patirties. Jos vertė – 1,1 milijono eurų. Sutartis taip pat galioja iki 2026 metų pavasario.Savivaldybės valdomam Klaipėdos autobusų parkui (KAP) liko šiaurinė miesto dalis. Beje, pernai balandį sudarytos sutarties su šia bendrove savivaldybė nėra paviešinusi – yra paskelbtas tik spalį sudarytas jos pakeitimas, kuriuo pakoreguotas valomų gatvių sąrašas. __Viešųjų pirkimų tarnyba nurodo duomenis, kad šios sutarties vertė – 1,23 mln. eurų, o ji galioja iki 2027 m. balandžio.

   • AvatarNa ir kodėl AK (IP: 90.131.49.95)

    taip kukliai nutyli KAS ir KADA pasirašė sutartis dėl gatvių valymo ? 🙂 Taip išsamiai , gal net pakartojant 2023-02-07 Klaipėdos gatves valys jau trys rangovai (6) tekstą ? Būtų aišku ir tiems ” su aukštesniu išsilavinimu ” 🙂 Jie patys nepajėgūs kritiškai mąstyti , informacijos susidėlioti . Jiems per sudėtinga suvokti nuo kada dirba meru Vaitkus ir kokį gavo palikimą ….

  13. AvatarNa va (IP: 78.61.189.152)

   Ir pasirode meras ukininkas visu grazumu! Nevalomos pagrindines gatves, kur galima pravaziuoti.

   • AvatarMeras dirba su tuo (IP: 90.131.49.95)

    su kuo sutartis sudarė buvę liberalieji ir konservatoriai . Jie ne ūkininkai , jie nevykėliai ir jūs patys tą matote 🙂

   • AvatarAdvokatei (IP: 88.119.41.104)

    Varyk varyk ant konservatoriu,kuriu seniai jau nera..

  14. AvatarAnonimas (IP: 78.57.195.187)

   Meras Arvydas Vaitkus yra žodžio žmogus, jis sakė, kad praėjusių metų situacija nesikartos. Ir nesikartoja, nes yra žymiai blogiau nei pernai.

   • AvatarAnonimas (IP: 89.249.90.78)

    perenai ledas buvo visur po sniegu ir kaltino druska, siemet tikrai ne taip baisiai, beet cia neaisku ar meras ar kelininkai ar tiesiog oro salygos kaltos

  15. AvatarFaktas Faktui (IP: 37.0.223.141)

   Nusiteik pastovėti kai siaučia stichija. Kokia prasmė valytuvams važiuoti į gatvę 17 val.? Kad kartu su tavimi kamštyje pastovėtų? Atsilaisvins gatvė, vėl technika pravažiuos, nubrauks sniegą. Meteo.lt rodo, kad iki 3 nakties Klaipėdoje ištisai ir stipriai snigs. Ir rytoj dieną vėl bus pūgos. Tai nekišk nosies į kiemą iki to laiko, arba susitaikyk su realybe, kad visi automobiliai saugiai juda 10-20 km/h. Skandinavijos šalyse įprasta, kad esant blogoms oro sąlygoms gyventojams DRAUDŽIAMA kur nors važiuoti savo transportu. Pernai žiemą Rygos savivaldybė dalino nemokamus bilietus į viešąjį transportą, kad tik mažiau vairuotojų išvažiuotų savo automobiliais į gatves.

   • AvatarVisažiniam (IP: 90.131.52.123)

    Be galo dėkingi už malonius ir geranoriškus patarimus. Naudotasi visuomeniniu transportu, kuris čiuožė ledu kaip ir bet kuris kitas.

   • AvatarNeverkiantis (IP: 109.179.188.35)

    Mažiau verkt dėl tokių nieku ir viskas bus OK.

  16. AvatarFaktas (IP: 90.131.52.123)

   Martynai, 17.00 stovi visa centrinė H. Manto gatvė. Į šiaurinę pusę patekti beviltiška. Per miestą važiuojant nei valytuvų, nei barstytuvų nematyt. Ką vėl persamdė už mažesnius pinigus Autobusų parkas?

   • AvatarVox (IP: 88.118.191.161)

    Visos gatvės užkimštos automobiliais, bet eilinis kaimo mulkis nori pamatyti valytuvus. Kaip jie ten psteks? Su sparnais? Ir kas tokius maušus gamina?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt