P0

Verslas

Verslas labiausiai nori skrydžio iš Palangos į Varšuvą (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-28


Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų lapkritį atlikta apklausa dėl verslui aktualių skrydžių iš Palangos oro uosto patvirtino, jog regiono pasiekiamumo problema išlieka aktuali.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Jungiamosiomis kryptimis iš Palangos oro uosto per Rygą/Kopenhagą 49 proc. respondentų naudojasi kartą per mėnesį, o 21 proc. respondentų tai aktualu bent kartą per savaitę.

Atlikus apklausą, paaiškėjo, jog rūmų nariai daugiausia verslo partnerių/svečių/turistų sulaukia iš Vokietijos (77 proc.), iš Lenkijos – 44 proc., iš Danijos – 42 proc., iš Nyderlandų – 40 proc.

Po pandemijos pasikeitė ir verslo poreikiai: tarp verslui aktualiausių krypčių/oro uostų respondentai dabar išskiria Varšuvą (Lenkija). Šią kryptį kaip labai svarbią savo verslui nurodė 51 proc. (kaip svarbią – 33 proc.) respondentų. Verslo atstovų nuomone, Varšuva kaip oro uostas HUB‘as būtų optimalus sprendimas Klaipėdos regiono skrydžių geografijai praplėsti.

Rūmų atliktos apklausos rezultatai patvirtina tai, jog kaip ir anksčiau Vakarų Lietuvos verslui trūksta susisiekimo su Vokietija. 42 proc. respondentų kaip labai svarbią (37 proc. – kaip svarbią) savo verslui kryptį nurodė Hamburgą, 40 proc. labai svarbi (33 proc. svarbi) Frankfurto prie Maino kryptis. Ne mažiau aktuali Vakarų Lietuvos verslui yra Amsterdamo (Nyderlandai) kryptis. Kaip labai svarbią savo verslui ją nurodė 44 proc. respondentų.

Apibendrinti apklausos, kurioje dalyvavo skirtingos tiek dydžiu, tiek veiklos pobūdžiu rūmų narių įmonės, rezultatai bus pateikti Klaipėdos miesto savivaldybei, Regiono plėtros tarybai, Susisiekimo ministerijai ir VĮ Lietuvos oro uostai.


  Verslo straipsnių visus kompas

  2023-11-28

  Vienas komentaras apie “Verslas labiausiai nori skrydžio iš Palangos į Varšuvą”

  1. AvatarAleksas (IP: 86.100.64.110)

   Žemaitijos regionų žmonės labai apgeilastauja kad buvo panaikintas skrydis iš Palangos į Anglijos miestą Liutona.Kiek teko keliauti visada keleivių paklausa į ši oro uostą buvo didžiulė.Prasome sugrąžinti ši maršrutą Palanga -Liutonas Žemaitijos regiono gyventojai sekos Jums.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt